Aplikacje dla programistów pracujących zdalnie

Jesteś członkiem zespołu czy jego liderem? A może stanowisz uzupełnienie teamu jako pracownik zdalny? W żadnym z tych przypadków nie potrzebujesz wyjaśnień, dlaczego praca grupowa wymaga dobrej organizacji i co się dzieje, kiedy jej brakuje.
Wiele przekroczonych deadline’ów i budżetów można było uniknąć właśnie dzięki lepszej organizacji i komunikacji w grupie współpracowników.

Aplikacje dla programistów pracujących zdalnie
Worflow programisty: narzędzia do pracy w grupie

Nawet jako freelancer pracujący w pojedynkę musisz kontrolować postępy prac, aby zachować płynność i nie utonąć wśród przekroczonych deadline’ów. Do tego dochodzi jeszcze konieczność komunikowania się ze zleceniodawcami i raportowania postępów prac.

Brzmi jak początek chaosu? Niekoniecznie, jeśli zamiast dziesiątek komunikatorów, notatników, arkuszy i plików wysłanych do chmury wybierzesz jedno dobre narzędzie do pracy grupowej.

 

Narzędzia do pracy zespołowej dla programistów

Dobre narzędzie do organizacji pracy grupowej to nieocenione wsparcie. Zebraliśmy dla was listę 7 najlepszych, w których udostępnicie swoje pomysły, zbierzecie feedback, a także szybko skontrolujecie postęp prac i wykonywanie kolejnych zadań.

 

Workflow programisty: Mason

Klik
Przy projektowaniu i tworzeniu prototypów (KLIK) używa się zwykle kilku zestawów narzędzi lub platform. To sprawia, że błędy lub pomyłki trudniej jest zauważyć i poprawić – zgodnie z prawem Murphy’ego objawią się w całej okazałości, kiedy ich naprawa okaże się kosztowna i czasochłonna.

Mason to narzędzie, które zastąpi ci całe zestawy innych przeznaczonych do projektowania, kodowania i poprawiania błędów w produkcie. Ta platforma pozwala również na wprowadzanie zmian w produkcie, który już został wypuszczony do użytku bez powtarzania całego cyklu wdrażania go od nowa.

Manson ma funkcję, która umożliwia zmiany we frontendzie. Działa w ten sposób, że rozbija produkt na części składowe, co umożliwia łatwiejsze zarządzanie i modyfikowanie.

 

Workflow programisty: Monday.com

Klik
monday.com to narzędzie do zarządzania projektami – wszystko jedno, czy pracują nad nim dwie osoby, czy dwieście. Narzędzie jest proste w obsłudze, intuicyjne i ułatwia wprowadzenie porządku w to, co początkowo może wydawać się chaotyczną pracą członków grupy.

Co istotne, intuicyjny layout sprawia, że z tego narzędzia z łatwością skorzystają zarówno zespoły „techniczne” jak i „nietechniczne”. Najlepszy dowód? 70% klientów z ponad 22 tysięcy zespołów korzystających z monady.com to zespoły spoza branży „tech”.

 

Workflow programisty: Fleep

Klik
Feelp to aplikacja, która umożliwia zaawansowane zarządzanie komunikacją i współpracą całego zespołu: pomagają w tym zarządzanie informacjami zwrotnymi, listy rzeczy do zrobienia oraz przydzielanie zadań.

Najważniejsze jest to, że wszystkie informacje i wiadomości są przechowywane w chmurze, gdzie są dostępne dla użytkowników. Komunikować możesz się zarówno z członkami twojego zespołu, jak i z innymi zespołami używającymi Fleep.

 

Workflow programisty: Visual inspector

Klik
To narzędzie do pracy zespołowej i dzielenia się feedbackiem, którego możesz używać w projektach opartych na WordPress, HTML i Sketch. Pozwala to na szybsze interakcje między twórcami UI, projektantami, copywriterami i frontendowcami.

 

Workflow programisty: JSUI

Klik
Ta aplikacja jest wyładowana po brzegi narzędziami, które pomogą ci lepiej zorganizować projekty. Możesz stworzyć w nim grupę lub nowy projekt używając popularnych rozwiązań typu React, Vue czy Angular, zainstalować dependencje projektu, uruchomić serwer Node.js.
Aplikacja przyda się zwłaszcza tym freelancerom, którzy zarządzają kilkoma projektami równolegle.

 

Workflow programisty: Fractal

Klik
Fractal został stworzony jako centrum dokumentacji dla developerów pracujących w grupie. Dzięki niemu zobaczysz, które fragmenty wymagają zintegrowania z komponentami projektu. Pozwala na integrację snippetów, wyświetlanie podglądów, dokumentacji i notatek każdej części.

 

Workflow programisty i kodera – narzędzia: podsumowanie

Oczywiście, że systemy do komunikacji i współpracy całej grupy tworzone „ręcznie”, w miarę postępów prac nad projektem mogą się sprawdzać i być efektywne, ale z czasem potrafią rozrastać się w trudną do ogarnięcia masę narzędzi. W ekstremalnych sytuacjach takie „narzędzie” łatwiej jest zignorować niż z niego korzystać.

Zamiast dzielić uwagę między zapisywanie dokumentów do dysku w chmurze, komunikację na czatach i mailach oraz przesyłanie kodu różnymi kanałami, wygodniej jest skorzystać z jednego z wielu dostępnych na rynku narzędzi do zarządzania projektami dla web developerów.