Niezwykły konwerter kolorów nie tylko dla grafików

Narzędzia dla grafików i projektantów praca zdalna

Konwertery kolorów to przydatne narzędzie pracy grafików i twórców stron www. Są nieocenione, kiedy konkretny kolor lub odcień musisz opisać w kodzie HEX, wartościach CMYK czy RGB.

Niestety, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, na pewno spotykacie się w sytuacjami, kiedy wasz rozmówca nie jest w stanie określić koloru za pomocą żadnego schematu ani wartości kolorystycznych.
Oczywiście wystarczy porównać kolory oliwek w dwóch słoikach różnych producentów, aby przekonać się, że „kolor oliwkowy” jest określeniem mocno nieprecyzyjnym. Co zrobić, kiedy zamiast swojskiego oliwkowego jesteście proszeni o projekt utrzymany w odcieniu biskupim, karmazynowym czy akwamarynowym?

Z pomocą przyjdzie wam niezwykły konwerter kolorów: to female→ male color converter. Złośliwi twierdzą co prawda, że to właśnie kobiety są specjalistkami w utrudnianiu komunikacji opisowymi nazwami kolorów, ale z tym problemem zmagają się wszyscy freelancerzy, którzy zajmują się projektowaniem wizualnym: od grafików i ilustratorów do web developerów.

Female → male converter powstał jako wynik praktycznej nauki jQuery. Jego autorką jest wrocławska programistka Ania Warzecha (profil Ani na GitHubie znajdziecie TU).
Konwerter zawiera ponad 200 określeń i nazw kolorów, które „przetłumaczysz” na odpowiadające im „pospolite” nazwy. Oprócz tego konwerter poda ci także ich kod HEX. Koniec z dyskusjami, jakiego koloru chce klient, kiedy coś ma być „malinowe”, a nie w odcieniu „różu pomejańskiego”, a już na pewno nie „alizarynowe”.

 

Female → male converter

Narzędzia dla grafików i projektantów praca zdalna
Female male color converter – niezwykły konwerter kolorów dla grafików

Skomentuj

avatar