Nowe źródła dla programistów: CSS, PHP, biblioteki JS

Popularny stereotyp przedstawia programistę unieruchomionego przed komputerem na długie godziny. Jeśli sam zajmujesz się kodowaniem, wiesz, że jest w tym trochę prawdy: po prostu bywa, że znalezienie rozwiązania i zakodowanie go wymaga czasu.

Darmowe źródła dla programistów

Narzędzia dla programistów – PHP, JS, CSS

Na szczęście zawsze możesz liczyć na wsparcie swoich kolegów po fachu, którzy poświęcili nieco energii twórczej na stworzenie narzędzi, które ułatwiają i przyspieszają pracę, a co za tym idzie – pozwalają ci skupić się na bardziej istotnych kwestiach.

 

Narzędzia dla programistów: CSS

CSS Grid Generator
KLIK

Najlepsze darmowe źródła dla IT

Narzędzia dla programistów – GridGenerator

Twój projekt wymaga użycia kilku zachodzących na siebie siatek, a ciebie doprowadza do szału układanie ich tak, żeby wszystko wyglądało dobrze? Z CSS Grid Generator cały proces stanie się bardziej intuicyjny i przyjazny. Narzędzie wygeneruje dla ciebie kod, który możesz skopiować i umieścić bezpośrednio w projekcie.

CSS Wand
KLIK

Darmowe źródła dla programistów

Narzędzia dla programistów – Wand

To narzędzie jest kolekcją pięknych efektów zbudowanych w całości w HTML i CSS. Każdy efekt, który ci się spodoba, możesz skopiować jako kod i umieścić go na swojej stronie.

 

Narzędzia dla programistów: biblioteki JS

Zdog
KLIK

Źródła 3D dla programistów

Narzędzia dla programistów – Zdog

Nikt nie ma wątpliwości, że 3D to najważniejszy trend i technika projektowania ostatnich dwóch lat. Nie musisz być jednak profesjonalnym „modelatorem”, żeby wykorzystać 3D w projektach stron www.
Zdog to biblioteka JavaScript, która pozwoli ci narysować polimorficzne kształty 3D za pomocą HTML Canva. Z narysowanych kształtów łatwo stworzysz postacie, zwierzęta, wzory czy całe scenki.

Nightwatch
KLIK

Sprawdzanie i testowanie kodu dla programistów

Narzędzia dla programistów – Nightwatch

Zmęczony testowaniem? Nightwatch wykorzystuje API W3C WebDriver, żeby połączyć stronę z przeglądarką i wykonać testy. Nightwatch obsługuje drivery Firefoxa, Chrome i Safari.

Vant
KLIK

Darmowe źródła dla IT

Narzędzia dla programistów – Vant

Vant to kolekcja komponentów UI zbudowanych z użyciem Vue.js. Obecnie składa się z ponad 55 komponentów, których liczba rośnie. Obsługuje TypeScript, SSR i i18n – dzięki temu przetłumaczysz komponenty na lokalny język.

 

Narzędzia dla programistów: PHP

PHPInsights
KLIK

Testowanie i debugowanie narzędzia dla programistów PHP

Narzędzia dla programistów – PHP Insights

Analiza kodu? PHPInsight sprawdzi, jak używasz klas, abstrakcji i interfejsów, jak również złożoność kodu i styl. Od ciebie zależy, czy będziesz sprawdzać pracę na bieżąco, czy przepuścisz cały plik pod koniec pracy.
PHPInsight jest kompatybilny z Laravel, WordPress i Magento.

Rector
KLIK

Kodowanie darmowe źródła dla programistów

Narzędzia dla programistów – Rector

Rector wziął swoją nazwę od słowa „rekonstruktor”. Jego rolą jest automatyzowanie refaktoryzacji twojej bazy PHP do bardziej aktualnych praktyk.

 

Narzędzia dla programistów: dodatki usprawniające pracę

Readme Generator
KLIK

Darmowe źródła dla IT

Narzędzia dla programistów – Readme Generator

Pracujesz nad projektem open source? Plik Readme,md jest dla ciebie elementem obowiązkowym, a dzięki temu generatorowi stworzysz naprawdę ładne i przyjazne pliki.

Gitfolio
KLIK

darmowe źródła dla programistów

Narzędzia dla programistów – Gitfolio

Github to dla ciebie drugi dom, ale kiedy chcesz pokazać portfolio potencjalnemu klientowi zdajesz sobie sprawę z tego, że może nie tylko nie docenić twojej pracy, ale również nie mieć pojęcia, jak się poruszać po twoim profilu?
To narzędzie pozwoli ci zbudować portfolio w oparciu o profil Github lub stworzyć blog na jego podstawie.

Ngx Admin
KLIK

Darmowe źródła i resources dla programistów

Narzędzia dla programistów – Ngx-admin

To interfejs panelu admina, współpracujący z Angular, Bootstrap i Nebular. Możesz wybrać jeden z trzech motywów – jasny, ciemny i „korporacyjny”, ale każdy motyw możesz również dopasować do siebie. Do użytku w projektach prywatnych i komercyjnych.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x