Okna modalne i niesamowite efekty na stronie bez kodowania! Poznaj interakcje w WebWave

Nowości w kreatorze stron WebWave

Jeśli chcesz dodać do strony okna modalne lub zaawansowane efekty musisz mieć zazwyczaj sporą wiedzę o kodowaniu lub znaleźć dobry i stabilny plug-in.
Zazwyczaj, bo dzięki interakcjom w WebWave dodanie efektów do strony przestaje być problemem.
Liczy się tylko Twój pomysł i to jak możesz go wykorzystać na stronie, którą budujesz: dla siebie i dla klienta.
Zobacz, do czego wykorzystasz interakcje i jak dużo czasu dzięki nim oszczędzisz!

Nowości w kreatorze stron WebWave
Okna modalne w WebWave

 

Czym są interakcje na stronie internetowej?

Interakcje pozwalają na pokazywanie i ukrywanie elementów na stronie bez jej przeładowywania. Po kliknięciu na obiekt na stronie (zdjęcie, przycisk, ikonę…) zmieniasz widoczność powiązanych elementów.
Może nie brzmi to zjawiskowo, ale daje niemal nieograniczone możliwości! Jeśli nie wierzysz mi na słowo, czytaj dalej lub zobacz, jakie możliwości oferują interakcje w WebWave.
Interakcje pozwalają dodać efektowne slidery i galerie, pomysłowe menu, podpowiedzi i wiele innych rzeczy! Masz pomysł na opowiedzenie historii na stronie i zaangażowanie użytkowników w odkrycie ciągu dalszego, to w WebWave na pewno Ci się to uda :).
Ale przejdźmy do konkretów.

 

Okna modalne

Okna modalne to w praktyce „lepsze pop-upy”, które pomagają zaangażować użytkowników na stronie. Łatwo je zamknąć, ułatwiają wchodzenie w interakcję i są mocnym trendem w internecie.
Okno modalne daje dużo możliwości: możesz na przykład pokazać w ciekawy sposób formularz zapisu lub kontaktowy. Bardzo dobrze w nich wyglądają komunikaty, które aktywizują użytkowników.
W oknach modalnych umieścisz też informacje o specjalnych ofertach, które mogą pokazywać się w konkretnym miejscu, podczas przewijania strony. Rabat, specjalna oferta lub coś w tym stylu? Pokażesz je wyłącznie użytkownikom, którzy dojdą do konkretnego miejsca na stronie :).

 

Zakładki

Zakładka, na przykład z ofertą, może wyglądać bardzo efektownie. Dzięki interakcjom w takich zakładkach każdy element oferty jest lepiej widoczny, a do tego ma miejsce żeby „wybrzmieć”.
Na pewno pomoże to użytkownikowi oszczędzić czas. Nie musi szukać informacji w gąszczu tekstu lub na kolejnych podstronach. Wystarczy, że przejdzie przez kilka zakładek lub wybierze te, które go interesują.
Podobnie możesz zaprezentować inne rzeczy: opinie klientów, FAQ czy różne produkty.

 

Podpowiedzi

Do każdego elementu na stronie możesz dodać efektowne podpowiedzi lub informacje dla zainteresowanych. Klikając na przycisk wywołają okno, w którym znajdą to, czego szukają. Bez przeładowania strony.
Na przykład prezentując ofertę możesz dodać tylko zdjęcia. Za to po kliknięciu na ikonę obok pokaże się dokładny opis – widoczny tylko dla zainteresowanych – oraz link do podstrony produktu. A to tylko jeden z pomysłów!
Dzięki temu jeszcze szybciej zbudujesz efektowna stronę internetową. I to taką, na której połączysz piękny układ z potrzebną treścią.

 

Opisz proces lub stwórz historię

Dzięki interakcjom łatwo opowiesz historię lub efektownie pokażesz proces. Interaktywny pasek postępu wyróżni każdą stronę, na której użytkownicy mogą obserwować kolejne etapy procesu. Lub w nim uczestniczyć :).
To daje także możliwość opowiedzenia historii. Może firmy? Pamiętaj, że użytkownicy lubią pomysłowe rozwiązania – dzięki interakcjom w WebWave wprowadzisz je stronę bez kodowania. Wystarczy kilka kliknięć.

 

Własne menu strony

Tworzenie menu jest sztuką! Ten element to nie tylko kręgosłup nawigacji każdej strony internetowej. To także pole do popisu Twojej kreatywności.
Korzystając z interakcji stworzysz unikalne menu. Są oczywiście pewne reguły, więc lepiej nie szaleć z rozwiązaniami (użytkownik powinien rozumieć, co oferuje strona), ale dzięki interakcjom łatwiej stworzysz wyjątkowe menu. Wywoływane jednym przyciskiem i wysuwające się z którejś ze stron? Bez kłopotu. A to tylko jedna z możliwości!

 

Zaawansowany slider, wyjątkowa galeria

Siłą każdego slidera jest czytelność. Świetnie otwiera stronę i doskonale sprawdza się jako połączenie grafiki, tekstu i call-to-action. Ale slider może być czymś więcej.
Używając interakcji pokażesz i ukryjesz kolejne „karty” slidera. Chcesz stworzyć slider o zróżnicowanej treści? Dodasz do niego lightboxy, grafiki i filmy. Bez pisania nawet jednej linijki kodu i z dokładnością do jednego piksela.

 

Rozwijany tekst

Bardzo efektownie wygląda strona z rozwijającymi elementami. Klikasz na element i wszystko pod spodem przesuwa się w dół (albo w bok!), odsłaniając tekst lub cokolwiek innego :).
W interakcjach układasz elementy na stronie, ustawisz ich widoczność i gotowe! Możesz nawet stworzyć całą „rozwijaną” stronę. Czemu nie!

 

Interakcje w WebWave to o wiele więcej

Wymieniłem tylko kilka pomysłów na wykorzystanie interakcji w WebWave. Co ważne – każdy z nich dodasz do strony bez kodowania.
Jesteś grafikiem i chcesz robić wyjątkowe strony internetowe?
A może potrzebujesz po prostu wyróżniającej się strony, dzięki której zdobędziesz więcej zleceń? Interakcje w WebWave pomogą Ci to osiągnąć.
Spróbujesz? Kreator stron WebWave jest za darmo :).

Skomentuj

avatar