Poszerz swoje umiejętności z tymi stronami!

Szkolenia i kursy online

6 stron, które zapewni ci sukces

Różnica między ludźmi, którzy prowadzą przeciętne życie a tymi, którzy żyją szczęśliwiej i odnieśli sukces jest prosta: ci ostatni w pewnym momencie swojego życia posiedli cenną umiejętność, która zaprocentowała.

Nie chodzi tu tylko o wykształcenie lub znajomość języków obcych. Na jakość naszego życia wpływa również to, jakie hobby uprawiamy, co nas interesuje czy nawet to, jak zarządzamy finansami.
Są to umiejętności i wiedza, które niekoniecznie przekładają się na wartość na rynku pracy, ale znacznie wpływają na poziom życia oraz poczucie szczęścia.

Przygotowaliśmy dla was listę 6 stron, które pomogą wam uczynić pierwszy krok, aby stać się lepszą wersją siebie!

Szkolenia i kursy online
Gdzie zdobyć nowe umiejętności online?

Nowe umiejętności – finanse

1. Jak oszczędzać pieniądze
Źródło

To chyba najbardziej znany polski blog o finansach. Z Michałem nauczysz się, jak oszczędzać na codziennych własnych wydatkach i jak mądrze zarządzać zarobionymi pieniędzmi. Michał nagrywa również sporo podcastów – odsłuchanie nagrania nie zajmie ci dużo czasu, ale możesz zyskać dzięki niemu sporą wiedzę.

 

2. Investopedia
Źródło

Chociaż w zakresie podatków poświęcona głównie rynkowi amerykańskiemu, Investopedia to dobra strona do nauki inwestowania i obracania pieniędzmi. Na stronie znajdziesz także symulator giełdy. „Dostajesz” wirtualne 100,000$ i zaczynasz grać na giełdzie – oczywiście jest to tylko symulator, więc zabawa pozbawiona jest ryzyka i nic nie kosztuje, możesz jednak sprawdzić swoje umiejętności.

 

Nowe umiejętności – kreatywność i biznes

1. CreativeLIVE
Źródło

CreativeLIVE to duża platforma kursów i tutoriali online. Obszerny dział poświęcony jest pieniądzom i stylowi życia – tu znajdziesz sporo użytecznych informacji o zarządzaniu budżetem, prowadzeniu firmy i umiejętności prowadzenia negocjacji.

Oprócz tego działu są tu również duże zbiory kursów z takich dziedzin, jak rękodzieło, tworzenie muzyki i filmów, fotografii i filmowania lub projektowania graficznego.
Wykorzystaj CreativeLIVE, jeśli chcesz rozwijać swoje hobby!

Kursy składają się najczęściej z kilkunastu lekcji (nawet do 30), dzielą się na darmowe i płatne (do 200$). Warto przeglądać dział zniżkowy, gdzie po okazyjnych cenach można wykupić dostępy do ciekawych prezentacji.

 

2. Skillshare
Źródło

Ta strona jest platformą dużej społeczności, która wymienia się wiedzą. Możesz nie tylko wykupić tu dostęp do kursów, ale również przygotować swój własny. Warunek? Dobra znajomość angielskiego. Plan płatny umożliwiający korzystanie ze wszystkich zbiorów zaczyna się od 10$ na miesiąc.

Oprócz działu biznesowego na Skillshare znajdziesz także kursy z takich dziedzin jak projektowanie, fotografia, film, pisanie, rękodzieło, kulinaria lub technologia.

 

Nowe umiejętności – języki obce

Rype
Źródło

Jeśli marzysz o nauce języka obcego, ale jesteś zbyt zajęty, aby zapisac się na pełnowymiarowy stacjonarny kurs, skorzystaj z propozycji Rype.
Strona umożliwia naukę czterech języków: angielskiego, hiszpańskiego, włoskiego i francuskiego. Nauka opiera się przede wszystkim na mówieniu – do twojej dyspozycji jest codzienna lekcja na żywo z indywidualnym lektorem i spersonalizowany program nauczania.

Do wyboru masz dwa plany cenowe za codzienne lekcje półgodzinne (wariant GO) lub godzinne (wariant X). Cena zależy od długości kursu: opłata miesięczna za kurs półgodzinny zaczyna się od 145$ w zależności od języka.

 

Nowe umiejętności – wystąpienia publiczne

Toastmasters.pl
Źródło

Często o sukcesie przedsiębiorcy decyduje nie wartość merytoryczna jego wystąpienia, ale sposób, w jaki przekazuje wiedzę i wrażenie, jakie robi.
Jeśli na myśl o publicznym wystąpieniu zżera cię trema, skorzystaj z Toastmasters. Dzięki temu klubowi mówców nauczysz się sprawnej komunikacji, networkingu i… umiejętności językowych.

Spotkania w klubie Toasmasters polegają na tym, że każdy z uczestników wygłasza mowę, przygotowaną wcześniej lub improwizowaną, która następnie jest oceniania. Dzięki temu uczysz się na błędach swoich i innych, a życzliwa atmosfera pomaga pokonać lęk przed wystąpieniami publicznymi.

 

Nowe umiejętności dla przedsiębiorców – podsumowanie

nauka nowych umiejętności nie musi łączyć się ze stresem i frustracją. Nawet jeśli brakuje ci czasu na stacjonarny kurs, warto skorzystać z oferty internetowych kursów online i tutoriali.
Do wyboru masz nie tylko teksty, ale również interaktywne tutoriale, podcasty czy wreszcie naukę online w systemie 1-1.

Nowe umiejętności nie tylko pomogą ci sprawniej zarządzać funduszami czy lepiej prowadzić firmę, ale także dadzą okazję do poszerzenia „know-how” czy rozwoju hobby.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Skomentuj

avatar