Rok 2020 w pracy zdalnej - podsumowanie

Mijający rok przyniósł spore zmiany w tym, jak pracujemy – najważniejszą jest niewątpliwie popularność pracy zdalnej, która wzrosła wśród pracowników etatowych.

Dla jednych z nas możliwość pracy zdalnej w wymiarze większym niż kilka dni w miesiącu była okazją do sprawdzenia swoich możliwości: organizacji, samodyscypliny i rzetelności. Dla innych praca z domu była impulsem, który zainspirował do myśli o przejściu na freelancing i realizacji komercyjnych zleceń dla indywidualnych klientów.

Rok 2020 w pracy zdalnej - podsumowanie
Praca zdalna i freelancing w 2020 roku

Na podsumowanie ostatnich 12 miesięcy przypominamy 10 tekstów, które najbardziej was zainteresowały. Dotyczą one przede wszystkim pracy zdalnej – jak się do niej przygotować i jak pracować, żeby nie dać się złapać wypaleniu zawodowemu, zmęczeniu i trudnościom w zachowaniu work-life balance, a więc problemom, które w różnym stopniu dotyczyły nas wszystkich.

 

Jak zacząć pracować zdalnie z domu?

Czego potrzebujesz, aby urządzić domowe biuro? Praca zdalna to nie tylko zezwolenie od szefa, ale również konieczność ustalenia nowych zasad z domownikami. Żeby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, zanim zainstalujesz się w domowym biurze upewnij się, że masz wszystkie pliki i narzędzia potrzebne do pracy. Ma to szczególne znaczenie, kiedy w pracy będziesz używać prywatnego sprzętu.

 

Praca zdalna: 5 błędów początkujących

Pierwsze zetknięcie z pracą zdalną może dać Ci poczucie, że w domu łatwiej pogodzić obowiązki zawodowe i prywatne, swoboda jest twórcza, a Ty nareszcie możesz zdecydować, jak dysponować swoim czasem. Brzmi znajomo? W perspektywie czasu te błędy mogą Cię sporo kosztować.

 

Pożeracze czasu na home office – 4 skuteczne rady

Na home office ilość pokus rośnie wykładniczo: od surfowania po sieci aż do załatwienia szybciutko drobnych sprawunków, prac domowych albo… nadrobienia serialu. Pożeracze czasu są zmorą pracowników zdalnych i freelancerów, dlatego zebraliśmy kilka narzędzi i technik, które pozwolą Ci z nimi walczyć.

 

Praca z domu bez wypalenia zawodowego: najlepsze praktyki home office

Jak to się dzieje, że praca zdalna dla jednych jest spełnieniem marzeń, a dla innych walką o wolny czas i koncentrację? Aby uniknąć zmęczenia i wypalenia zawodowego spróbuj wcielić w życie praktyki skutecznych freelancerów.

 

Home office i fitness: dlaczego przy pracy zdalnej potrzebujesz ćwiczeń

W warunkach ograniczonej swobody poruszania się i korzystania z centrum fitness dbanie o zdrowie, kondycję i sprawność fizyczną jest podwójnie ważne. Kiedy pracujesz z domu, ruszasz się mniej, niż kiedy musisz dotrzeć do biura lub coworkingu. Jak to nadrobić? W tym wpisie znajdziesz rady, jak dodać aktywność fizyczną do swojego dnia pracownika zdalnego.

 

Freelancer i zmiany na rynku: 4 wyzwania dla samozatrudnionych

Czy grozi nam kryzys ekonomiczny spowodowany pandemią? Samozatrudnieni i freelancerzy, którzy nie zdecydowali się na rejestrację działalności gospodarczej mierzą się z innymi problemami niż przedsiębiorcy chronieni rządowymi tarczami. Czego mogą się spodziewać i jak przygotować się na zmiany?

 

Stawki i licytacje w pracy zdalnej: jak radzić sobie z zaniżaniem cen

Praca zdalna sprawdza się w Twoim wypadku i chcesz spróbować swoich sił jako freelancer? Początkujący freelancerzy, niezależnie od posiadanego doświadczenia komercyjnego – na przykład jako etatowi pracownicy – mają często problem z tym, jak wycenić swoją pracę i jak poradzić sobie z zarzutem „to jest za drogie”.

 

Trudny klient freelancera: 6 sposobów na zleceniodawców z piekła rodem

Freelancing, chociaż coraz bardziej popularny, dla wielu klientów jest zupełnie nową formą nawiązywania współpracy. To sprawia, że freelancerzy stykają się z zachowaniami, które nie wynikają ze złej woli, ale szalenie utrudniają realizację zleceń. Jak radzić sobie z trudnymi klientami w pracy zdalnej i nie rezygnować ze zleceń?

 

Copywriterze, której z tych wymówek używasz? 3 z nich poważnie ci szkodzą

Bywa, że współpraca na linii klient-freelancer nie układa się tak dobrze, jak by mogła z winy tej drugiej strony. Wymówek używają wszyscy, jednak są trzy, które szkodzą profesjonalnemu wizerunkowi freelancera. To, co razi w przypadku copywriterów, sprawdza się także w innych branżach cyfrowych.

 

Niezbędnik copywritera: narzędzia, z którymi będziesz pisać lepiej

Czego do pracy potrzebuje copywriter? Oczywiście edytora tekstu, ale nie każdy copywriter wie, że do wyboru ma narzędzia do pracy lub narzędzia, które będą pracowały z nim. W tym tekście znajdziesz przegląd najlepszych narzędzi dla copywriterów.