[Projektowanie artystyczne] Nie uwierzysz, że taki design książki jest możliwy!

Kto z was pamięta kartki lub książki typu pop-up lub niespodzianka, które po rozłożeniu pokazywały krajobraz lub scenkę 3D? Prace, które tworzy ten artysta przenoszą książki z papierowymi konstrukcjami 3D na zupełnie nowy poziom – nie uwierzycie, że to ręczna robota!

Peter Dahment to niemiecki artysta, którego medium jest… papier. I nie chodzi tu tylko o zestawienia kolorystyczne i faktury, ani nawet znane wszystkim wycinanki.

Peter tworzy zdumiewające ażurowe kompozycje, które umieszcza w książkach i kartkach. Po rozłożeniu oprócz maestrii filigranowej konstrukcji prezentują swoje trójwymiarowe „drugie oblicze”. Wśród jego prac znajdziecie zarówno filigranowe, abstrakcyjne kompozycje, jak i pełne detali pejzaże miast. Wiele z prac Petera odtwarza kwiaty i rośliny w ich strukturach, kształtach i kolorach.

Niech was nie zmyli pierwsze skojarzenie z kartkami i książeczkami dla dzieci. Wyrafinowane, pięknie zaprojektowane wycinanki 3D tworzą także wspaniałą oprawę dla zawartości pudełek z prezentami.

Na tym filmiku zobaczysz zestawienie najpiękniejszych prac, wykonanych przez artystę.

 

To nie wszystko. Na swojej stronie www Peter dzieli się również tajnikami warsztatu. Znajdziecie tam kilka tutoriali, które „od kuchni” pokazują powstanie tych zdumiewających trójwymiarowych wycinanek w nieco uproszczonych wersjach.
Jeśli również kochasz papier, lubisz rękodzieło i zachwycają cię pracę Petera, może spróbujesz swoich możliwości? Uwaga: projekty Petera mogą pochłaniać sporo czasu, więc jeśli planujesz wykonanie prac zgodnie z tutorialami, uwzględnij to w swoim grafiku freelancera :).

 

Źródło zdjęcia: https://peterdahmen.de/project/pop-up-karte-fuer-cailler/

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x