Strona, która ułatwi pracę każdego grafika i projektanta

Skróty klawiaturowe to prawie jak ćwiczenia pamięci – powtarzasz je tak długo, aż staną się dla ciebie nawykowe i naturalne. Kłopot w tym, że jeśli używasz kilku różnych narzędzi o różnych zestawach skrótów, zapamiętanie ich wszystkich graniczy z cudem.

Dlatego właśnie powstała strona shortcuts.design. Zawiera ona listy wszystkich skrótów dla większości najpopularniejszych programów do projektowania.

Lista skrótów do Adobe i kodowania

Strona dla projektantów i grafików – shortcuts.design

Po wejściu na stronę główną wybierasz jedną z trzech kategorii: programy dla projektantów, programy dla developerów i inne – w tej ostatniej kategorii znajdziesz skróty do Windowsa, Chrome, Slacka, MacOS i iAwriter.

Programy oznaczone są jako przypisane do systemu operacyjnego Windows lub MacOS. Oprócz klasyków, takich jak pakiet Adobe znajdziesz tu także proto.io, Overflow i Affinity Photo.

Shortcuts.design to również lista skrótów dla programistów. Znajdziecie tu listę kombinacji klawiszy dla:

  • Sublime text
  • Atom
  • WordPress
  • Webflow
  • Transmit
  • Visual Studio Code
  • Android studio.

Lista wciąż się rozwija i poszerza o nowe programy: szare ikonki programów nieaktywnych oznaczają aktualne projekty, nad którymi pracują twórcy witryny.

Skróty posortowane są według funkcji, za które odpowiadaj. Możesz także przeglądać je za pomocą CTRL + F.

Skróty klawiaturowe dla freelancerów

Wyszukiwanie skrótów w shortcuts.design

Ta strona jest świetną ściągawką dla tych, którzy korzystają z różnych programów i środowisk programistycznych czasie pracy. Oczywiście najlepiej jest zapamiętać poszczególne skróty dzięki praktyce, ale nie wszystkich będziesz używał z taką samą częstotliwością.
Shortcuts.design oszczędzi ci frustracji szukania potrzebnej funkcji w menu lub przypominania sobie, „co było po tym CTRL”. Koniecznie dodają ją do zakładek!

Skomentuj

avatar