Stwórz niezwykłe ilustracje z tymi tutorialami Adobe Illustrator

Illustrator to podstawowe narzędzie w projektowaniu skalowalnych grafik wektorowych. Program ten jest nieoceniony przy tworzeniu wszystkich grafik, które wymagają dużej rozdzielczości (na przykład do druku) lub zmian rozmiaru bez utraty jakości.

Grafika wektorowa to nie tylko logo, kaligrafowane napisy, infografiki i flat icons. To także ilustracje, komiksy i mapy. Wybraliśmy dla was 7 najlepszych tutoriali opublikowanych na platformie Digital Arts, z których dowiecie się, jak w wektorowych ilustracjach stworzyć wrażenie głębi, a także jak twórczo wykorzystać gradienty, pędzle i wzorki. Dzięki nim uzyskasz dowolne efekty: od „lśniącego” glamour przez retro aż do efektów rodem z animacji dla dzieci.

 

Tutoriale Illustrator – Lśniące ilustracje

Źródło
Potrzebny czas: 3 godziny

Najlepsze tutoriale Adobe Illustrator

Tutoriale Illustrator dla freelancerów – efekt glamour

Flat icons to chyba pierwsza rzecz, jaka przychodzi na myśl w kontekście Illustratora. Nie oznacza to jednak, że w grafice wektorowej trudniej uzyskać efekt głębi. Ten tutorial pokazuje, jak uzyskać głębię i lśnienie bez używania bardziej złożonych narzędzi.

 

Tutoriale Illustrator – Narzędzie wzorek w Illustrator

Źródło
Potrzebny czas 3-4 godziny

Najlepsze tutoriale Adobe Illustrator

Tutoriale Illustrator dla freelancerów – wzorek

W tym tutorialu autor Alex Mathers pokazuje, jak do swoich pejzażowych ilustracji używa narzędzia pattern i jakie efekty można dzięki niemu uzyskać.

 

Tutoriale Illustrator – Jak szybko stworzyć powtarzalne wzorki

Źródło
Potrzebny czas: 2 godziny

Najlepsze tutoriale Adobe Illustrator

Tutoriale Illustrator dla freelancerów – wzorek

Ten tutorial zawiera rady, jak na podstawie ilustracji wzorowanej na mapie stworzyć powtarzalny wzorek (pattern). Dzięki prostym kształtom i ikonom zilustrujesz „geograficzne” elementy twojego projektu.

 

Tutoriale Illustrator – Tekstury w grafice wektorowej

Źródło

Potrzebny czas: 3-4 godziny

Najlepsze tutoriale Adobe Illustrator

Tutoriale Illustrator dla freelancerów – tekstury

Ten tutorial przybliży ci techniki używania tekstur w Illustratorze i jak dodawać je do swoich prac, aby uzyskać maksymalnie realistyczne efekty. Dodatkowo dowiesz się, jak stosować pędzle, aby ostrym krawędziom ilustracji nadać miękkości ręcznego rysunku.

 

Tutoriale Illustrator – Mistrzowskie gradienty w Illustrator

Źródło
Potrzebny czas: 2 dni

Najlepsze tutoriale Adobe Illustrator

Tutoriale Illustrator dla freelancerów – gradient

Jeśli wydaje ci się, że gradienty to pieśń przeszłości, zerknij na ten tutorial. Niezwykle złożona, wysmakowana ilustracja ujawnia mistrzowskie zastosowanie przejść między kolorami.

 

Tutoriale Illustrator – Ilustracje w stylu retro

Źródło
Potrzebny czas: 3-4 godziny

Najlepsze tutoriale Adobe Illustrator

Tutoriale Illustrator dla freelancerów – ilustracje retro

Ilustracje tworzone w Ai mogą sprawiać wrażenie chłodnych i surowych. Możesz zachować czystość linii i precyzję kształtów, a jednocześnie „ocieplić” całość i dodać jej charakteru retro.
Żeby zacząć, przygotuj zeskanowany wstępny szkic ilustracji, aby przyspieszyć pracę.

 

Tutoriale Illustrator – Wektorowa mapa z ilustracjami i symbolami

Źródło

Najlepsze tutoriale Adobe Illustrator

Tutoriale Illustrator dla freelancerów – mapa

Ten tutorial ma początek w zleceniu na stworzenie mapy, która w oryginalny i zabawny sposób przedstawi najbardziej charakterystyczne symbole Australii. Jimmy Gleeson zdradza sekrety swojego warsztatu i dzieli się wiedzą, jak uzyskać podobne efekty w swoich pracach.

 

Niezwykłe projekty dzięki tutorialom Illustrator – podsumowanie

Dla początkujących grafików operowanie krzywymi Beziera jest mało intuicyjne, ale praktyka czyni mistrza, a w praktyce pomogą ci właśnie tutoriale.
Dla bardziej zaawansowanych użytkowników Illustratora tutoriale to nieocenione źródło inspiracji. Dobry instruktaż daje także szansę do podpatrzenia warsztatu innych projektantów i wzbogacenie własnego.

Które tutoriale podobały ci się najbardziej? Z którego będziesz się uczyć?

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x