Aplikacje do przerw w pracy zdalnej

Najlepsze aplikacje do odpoczynku

 

Naukowcy biją na alarm – spędzamy zdecydowanie zbyt dużo czasu przed komputerem, co wpływa na kondycję naszego organizmu i jakość snu. Na szczęście są aplikacje, które pomagają nam odpoczywać. Warto rozważyć zainstalowanie sobie jednej z nich, zwłaszcza jeśli pracujesz zdalnie

Aplikacje do przerw w pracy zdalnej
Aplikacje do odpoczynku dla freelancerów

Paradoksalnie praca biurowa daje sporo okazji do przerw – poranna kawa, wyjścia na obiad, rozmowy ze współpracownikami. Freelancer, który pracuje w zaciszu własnego domu, ma mniej naturalnych „przeszkadzajek”. Rodzina wie już, że nie wolno przeszkadzać, a wyjścia po kawę są ściśle limitowane, żeby nie prokrastynować.
Brak ruchu robi jednak swoje, dlatego powstały aplikacje, które przypominają o konieczności robienia krótkich przerw.

 

Aplikacje dla freelancerów do relaksu wzroku

Eyeleo

Aplikacje do relaksu oczu dla freelancerów
Aplikacje dla freelancerów – relaks dla oczu: Eyeleo

Zbyt długie wpatrywanie się w ekran monitora może mieć długofalowe negatywne konsekwencje dla oczu, takie jak zmęczenie, wysuszenie czy nawet pogłębienie wady, mimo że nowoczesne monitory są zdecydowanie bezpieczniejsze niż sprzęt sprzed dziesięciu lat. Z myślą o takich przypadłościach powstała Eyeleo.
Ta aplikacja z sympatycznym jaguarem koncentruje się na relaksie wzroku. Aplikacja ma dwa typy przerw – krótką, w której przyciemnia ekran i proponuje ćwiczenia oraz dłuższą, w której blokuje ekran na określony czas.
Źródło

 

EVO

Aplikacje do relaksu oczu dla freelancerów
Aplikacje dla freelancerów – relaks dla oczu: Evo

Tym razem w odpoczynku pomoże nam sympatyczny robocik, którego możemy podpiąć pod przeglądarkę Chrome – dzięki temu aplikacja zadziała również na wszystkich urządzeniach mobilnych. Koncentruje się na odpoczynku oczu i mamy do wyboru dwie opcje:
20-20 – po 20 minutach patrzenia w monitor koncentrujemy wzrok na obiekcie oddalonym o ok. 6 metrów przez 20 sekund
60-5 – po każdych 60 minutach spędzonych przed komputerem mamy prawo do pięciominutowej przerwy.
Źródło

 

Aplikacje do robienia przerw w pracy zdalnej

Big Stretch Reminder

Aplikacje do robienia przerw w pracy zdalnej
Aplikacje dla freelancerów – przerwy w pracy zdalnej Stretch Reminder

Ta aplikacja to „przypominajka” o ćwiczeniach rozciągających. Dostępna jest dla systemu Windows w wersjach XP, Vista, 7 oraz 8. Pozwala konfigurować przerwy w dowolny sposób – czas pomiędzy nimi, długość, cel (np. krótkie ćwiczenia), dźwięki przypomnień oraz sposób wyświetlania. Możesz również dodawać własne notatki.
Źródło

 

PC Work Break

Aplikacje do relaksu oczu dla freelancerów
Aplikacje dla freelancerów – przerwy w pracy zdalnej PC Work Break

Ta aplikacja przypomina o mikroprzerwach, odpoczynku z rozciąganiem, ćwiczeniach dla oczu i nawet spacerach! Dostępna jest w wielu różnych językach i najlepiej sprawdza się na Windowsie 2000, XP, Vista, 7 oraz 8.
Źródło

 

Workrave

Aplikacje do relaksu oczu dla freelancerów
Aplikacje dla freelancerów – przerwy w pracy zdalnej WorkRave

…czyli popularna „owieczka” – jedna z najlepiej rozwiniętych aplikacji do odpoczynku, którą możesz ustawić według własnych upodobań.
Domyślne ustawienie przewiduje krótkie minutowe przerwy oraz dłuższe (5 minut przerwy), wraz z graficznym przedstawieniem ćwiczeń, jakie należy wykonać, by unikać negatywnych skutków przesiadywania przed komputerem – np. napięcia mięśni rąk i pleców oraz akomodacji wzroku. Posiada nawet limit całkowitego czasu pracy.
Jedynym minusem może być przestarzały interfejs – ale tę wadę równoważy funkcjonalność aplikacji.
Źródło

 

Aplikacje do relaksu i medytacji

Free Meditation – Take a Break

Medytacja i relaks dla freelancerów
Aplikacje do relaksu i medytacji – Free Meditation

Ta prześliczna i bardzo praktyczna aplikacja umożliwia nam mały trening uważności, skutecznie zwalczający stres i wprowadzający w stan relaksacji. Program rozwinęło małżeństwo Richarda i Mary Maddux, twórców popularnej audycji Meditation Oasis.
Można medytować z muzyką lub bez, a przez proces relaksacji przeprowadza nas kojący głos. Dostępne są dwie opcje przerwy – krótsza (7 minut), pomagająca z codziennymi trudnościami oraz dłuższa (13 minut), ukierunkowana na walkę ze stresem.
Źródło

 

A jak wy radzicie sobie ze skutkami wielogodzinnej pracy? Używacie aplikacji, które przypominają wam o przerwach? Napiszcie nam o tym!

Zapisz

Zapisz