Tworzenie modeli 3D online

Projektowanie 3D online

Projektowanie graficzne to ta dziedzina pracy twórczej, którą naprawdę trudno wyobrazić sobie bez szkicownika i ołówka.
Dotyczy to zarówno typografów, którzy pracują nad nowymi krojami liter, jak i grafików 3D, którzy na płaskiej przestrzeni tworzą trójwymiarowe obiekty.

Narzędzia do projektowania 3D onlien

Aplikacje online do projektowania 3D

Narzędzia do tworzenia mock-upów – grafika 3D

Graficy 3D bardziej niż inni twórcy mogą powiedzieć o sobie, że to, co naszkicują jednego dnia, kolejnego będzie gotowe do użytku.
Zaprojektowanie przedmiotu w trzech wymiarach posługując się przy tym płaską powierzchnią to jednak spore wyzwanie. Szkic przedstawiony na kartce lub w programie do grafiki 3D nie do końca oddaje to, jak będzie wyglądał gotowy „wydruk”.
Dopóki nie mamy jeszcze tanich i powszechnie dostępnych drukarek 3D, warto pomagać sobie innymi narzędziami.

 

LeoPoly
Cena: darmowy

Modelowanie 3D online – Leopoly

Jeśli nie masz dużego doświadczenia w projektowaniu 3D, LeoPoly to dobre miejsce, aby zacząć. Wszystkie elementy na stronie przeznaczone do edytowania są oparte na licencji Creative Commons, co daje dostęp do sporej biblioteki. Narzędzia, którymi możesz edytować kształty, są proste i intuicyjne w obsłudze.
Program ma też wersję płatnego członkostwa – daje on możliwość eksportowania projektu do formatów akceptowanych przez większość drukarek 3D.
Źródło

 

TinkerCAD
Cena: darmowy

Narzędzia do projektowania 3D onlien

Modelowanie 3D online – Tinkercard

To narzędzie dla bardziej zaawansowanych grafików 3D. W bibliotece znajdziecie sporo predefiniowanych kształtów, jednak możesz też projektować swoje własne rozwiązania za pomocą szkiców lub wykorzystać podpowiedzi programu.
Źródło

 

Narzędzia do tworzenia mock-upów dla projektantów 3D i grafików – podsumowanie

W dobie sieci i internetu możemy spokojnie mówić o Epoce Twórców. Niemal każdy, niezależnie od wykształcenia, know-how i znajomości programów, jest w stanie stworzyć szkic i prototyp rozwiązania, o jakim myśli.

Programy i aplikacje, które umożliwiają tworzenie mock-upów, przydadzą się nie tylko freelancerom jako ułatwienie w komunikacji z klientem. Mogą z nich także korzystać zleceniodawcy, aby wskazać, o jakie rozwiązania im chodzi.
Chociaż nawet najlepsza aplikacja do tworzenia szkiców nie zastąpi profesjonalnego grafika lub projektanta 3D, warto korzystać z ułatwień, jakie oferują.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Skomentuj

avatar