Wakacyjny konkurs Wikipedii dla fotografów

Konkurs Wikipedii dla fotografów i freelancerów

Dla wielu z nas, nie tylko profesjonalnych fotografów, wakacje to okres, w którym najwięcej podróżujemy i robimy najwięcej zdjęć. Jeśli fotografowanie jest również twoim hobby, teraz możesz połączyć je ze szczytnym celem i… szansami na nagrodę.

Jak co roku Wikipedia wraz z Wikimedia Polska organizują akcję #wikiwakacje. Jeśli spędziliście wakacje w Polsce, odwiedziliście zabytki lub miejsca ciekawe pod względem przyrodniczym, a swoje wrażenia zapisaliście w formie zdjęć, możecie udostępnić je Wikipedii i przyczynić się w ten sposób do dalszego rozwoju tego portalu.

Konkurs Wikipedii dla fotografów i freelancerów
Konkurs dla fotografów: #wikiwakacje

Wikipedia, największa darmowa encyklopedia, a jednocześnie najpopularniejsze źródło wiedzy w internecie, wciąż szuka nowych zdjęć i mediów do udostępnienia w ramach biblioteki Wikimedia Commons. Zdjęcia zebrane w konkursie zilustrują hasła związane z Polską zarówno w polskiej, jak i obcojęzycznych wersjach strony.

 

Jak wziąć udział w konkursie Wikiwakacje?

Jaki typ zdjęć przesłać: do konkursu można zgłaszać fotografie zabytków, sztuki i natury z Polski.
Jakie są wymagania techniczne: zdjęcie musi być twojego autorstwa w rozdzielczości co najmniej 6 Mpix.

Prawa autorskie: przesłane zdjęcia będą udostępniane na licencji CC0, która pozwala na dowolne modyfikowanie i przetwarzanie zdjęcia, również w celach komercyjnych.

Trwanie konkursu: konkurs trwa od 1 sierpnia do 30 września 2018 roku.
Jak przesłać zdjęcia: możesz zrobić to za pomocą aplikacji na stronie wikiwakacje lub na stronie projektu na Wikipedii.

Nagrody: w konkursie przewidziano nagrody w kategoriach pojedynczej fotografii oraz najlepszej fotografii w każdej z trzech kategorii tematycznych (zabytek, sztuka, natura).

W kategorii pojedynczej fotografii główna nagroda wynosi 600 zł, kolejne odpowiednio 300 zł za drugie miejsce i 150 zł za trzecie.
Z kolei za najlepszą fotografię z kategorii tematycznej pierwsza nagroda to 500 zł, kolejne – 250 zł i 100 zł za drugie i trzecie miejsce.

Nagrody mają formę voucherów na zakup wybranego przez ciebie sprzętu fotograficznego lub akcesoriów i książek, dostępnych w sklepie internetowym, wybranym przez organizatora.

Skomentuj

avatar