WordPress – skuteczna moderacja i konwersja

Treści na twojej stronie przybywa, rośnie liczba odwiedzających i zostawianych komentarzy – brzmi znajomo?
Aby skutecznie zarządzać blogiem lub stroną na WordPress niezbędne są odpowiednie narzędzia. Wybór jest szeroki: możesz zautomatyzować moderowanie komentarzy, zoptymalizować zdjęcia czy zwiększyć konwersję użytkowników.

Oficjalna strona WordPress niemal pęka w szwach od dodatków i wtyczek każdego rodzaju. Ponieważ przeładowanie bloga lub strony wtyczkami może ją spowalniać, obejrzyj dokładnie wszystkie dodatki, które chcesz zainstalować i porównaj ich możliwości.

Przygotowaliśmy listę wtyczek i dodatków, które pomogą ci skuteczniej zarządzać treściami na twojej stronie www lub blogu.

Dodatki do WordPress dla freelancerów

Wtyczki i dodatki do WordPress – optymalizacja i moderacja

 

Zarządzanie WordPress – moderacja komentarzy

Komentarze na WordPress to nie tylko usuwanie spamu. Przydatne są także funkcje całkowitego ich wyłączenia lub wprowadzania zabezpieczeń typu capcha.

Disable Comments

Dodatki do WordPress dla freelancerów

Wtyczki i dodatki do WordPress – Disable Comment

Źródło
Ta wtyczka zezwala administratorom na całkowite włączenie lub wyłączenie komentarzy pod każdym typem postów. Jeśli widzisz, że dyskusja pod wpisem staje się za gorąca albo komentarze zaczynają odbiegać od tematu, wystarczą dwa kliknięcia, aby ukryć całą sekcję dyskusji.
Uwaga – wtyczka nie pozwala na ukrycie pojedynczych komentarzy. Taka funkcja jest jednak dostępna z poziomu samego WordPressa.

 

Captcha

Dodatki do WordPress dla freelancerów

Wtyczki i dodatki do WordPress – Capcha

Źródło
Zależy ci na komentarzach, ale nie chcesz dawać do tej sekcji wolnego dostępu wszystkim użytkownikom? Wtyczka Capcha for WordPress uaktywnia kody i testy anty-spamowe nie tylko do komentarzy, ale również do formularza kontaktowego, pola logowania, odzyskiwania hasła itp. Wtyczka działa również z filtrami anty-spamowymi.

 

Aksimet Anti-spam

Dodatki do WordPress dla freelancerów

Wtyczki i dodatki do WordPress – Aksimet

Źródło
To najpopularniejsza z wtyczek, które blokują spam. Z doświadczenia możemy powiedzieć, że po zainstalowaniu Aksimet ilość spamu spadła o dobre 80%. Kiedy istnieją wątpliwości co do tego, czy komentarz jest sapem, Aksimet podświetla go i zostawia ocenę tobie.

 

Zarządzanie WordPress – optymalizacja obrazów

Trudno wyobrazić sobie wpis bez odpowiednich ilustracji, jednak za duże zdjęcia zajmują miejsce na serwerze i spowalniają wyświetlanie strony. Aby tego uniknąć, możesz oczywiście zmniejszać zdjęcia w programie graficznym lub do obróbki fotografii. Jeśli jednak często blogujesz z komórki, przydadzą ci się wtyczki optymalizujące zdjęcia.

 

Image Widget
Źródło
Ta wtyczka współdziała z natywnym managerem obrazów WordPress i pozwala na szybkie zmniejszenie oraz dopasowanie obrazu do określonego wymiaru. Oprócz zmniejszenia zdjęcia wtyczka doda także pola tytułu i opisu. Jest w pełni responsywna.

 

EWWW Image Optimizer

Dodatki do WordPress dla freelancerów

Wtyczki i dodatki do WordPress – ewww imgage

Źródło
Duże zdjęcia mogą spowalniać twoją stronę, dlatego warto jest korzystać z wtyczek, które nie tylko zmniejszają, ale również optymalizują zdjęcia. Szybsza strona przekłada się na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania i może też zmniejszać współczynnik odrzuceń. Dzięki samej optymalizacji możesz zaoszczędzić miejsce na dysku i transfer.

 

Dodatki WordPress – marketing i konwersja

Hustle Pop-up
Źródło
Jeśli twój blog pełni także funkcje marketingowe, możesz potrzebować okienek pop-up. Dzięki temu dodatkowi stworzysz listę mailingową, landing page zwiększający konwersję, zyskasz nowych followersów i dotrzesz do konkretnej grupy odbiorców.
Tworzone okienka możesz dowolnie edytować i personalizować.

 

InTrigger

Dodatki do WordPress dla freelancerów

Wtyczki i dodatki do WordPress – InTrigger

InTrigger
To również narzędzie skierowane do marketerów, jednak nieco bardziej rozbudowane. In Trigger pozwala na zwiększanie konwersji – zmienianie często odwiedzających w subskrybentów maila, zwiększanie ilości pobrań czy przekierowań do sklepu.
Do dyspozycji masz tworzenie bannerów lub dodatków w tekście (inline forms), przycisków „czytaj dalej” oraz pływających okienek. Ponadto wtyczka In Trigger pozwala także na tworzenie szczegółowych grup odbiorców.

 

Moderacja i konwersja na WordPress – podsumowanie

Niezależnie od tego, czy prowadzisz blog hobbystycznie, czy stanowi on twoje źródło dochodów, czy jako freelancer jesteś zaangażowany w prowadzenie strony innego przedsiębiorcy, moderacja i ponoszenie wskaźnika konwersji to rzeczy, o których musisz pamiętać.

WordPress oferuje kilka wtyczek i dodatków, które skutecznie zablokują spam i dadzą ci większą kontrolę nad zarządzaniem komentarzami. Warto zadbać także o optymalizację zdjęć na stronie, aby zmniejszyć jej wagę, przyspieszyć ładowanie i podnieść miejsce w wynikach wyszukiwania.
Na koniec zadbaj także o zwiększanie konwersji: pomogą ci w tym narzędzia do tworzenia wyskakujących okien, landing page, generowania leadów i targetowania odbiorców.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x