Wtyczki i rozszerzenia InDesign

Rozszerzenia i wtyczki do InDesign

InDesign to obecnie najpopularniejszy program do składania tekstu i przygotowania do druku. Jeśli chodzi o DTP, możliwości InDesign są niemal nieograniczone, jednak typografowie i projektanci mają zwykle pomysł, jak jeszcze bardziej usprawnić program lub jak skrócić sobie pracę. Właśnie w tej roli nieocenione są wtyczki.

Dziś przejrzeliśmy dla was stronę dodatków Creative Adobe i wyszukaliśmy te wtyczki i skrypty do InDesign, które według nas są najbardziej użyteczne lub pomagają zaoszczędzić czas.

Skrypty darmowe do Adobe InDesign

Darmowe wtyczki i skrypty do InDesign

Skrypt InDesign – Actual Print Size

Darmowa
Kompatybilność: CS6-CC 2015

Skrypt Actual Print Size umożliwia dostosowanie wartości ppi (piksel na cal) twojego monitora tak, aby wyświetlić realne wymiary wydruku projektu w InDesign lub Photoshop.
Skrypt oblicza ppi monitora i dostosowuje do nich wymiary projektu. InDesign nie pobiera automatycznie wartości ppi monitora, więc jego rozdzielczość musisz wprowadzić w okno dialogowe samodzielnie. Współpraca skryptu z Photoshopem jest w pełni zautomatyzowana.

 

Wtyczki InDesign – Circular FLO

Darmowa do 50 stron, powyżej opłaty 100$ oraz 200$ za nieograniczoną ilość stron
Kompatybilność: CS6-CC 2014

Wtyczka Circular FLO automatycznie przekonwertuje każdy dokument lub księgę InDesign CS6 lub CC 2014 do pojedynczego pliku ebooka o layoucie odpowiadającym EPUB3 i KF8. Etyczka wzbogacona jest w ponad trzydzieści narzędzi, dzięki którym edytujesz, przygotujesz i spersonalizujesz konwertowany dokument.

 

Wtyczki InDesign – Calendar Wizard

Darmowa wersja próbna lub wersja pełna za 20$
Kompatybilność: CC 2015 i CS6

Dla wielu z grafików tworzenie kalendarzy jest najbardziej żmudnym, nużącym zajęciem. Wtyczka Calendar Wizard pomaga usprawnić cały proces i stworzyć spersonalizowane, dostosowane do potrzeb i łatwo edytowalne kalendarze. Z jego pomocą szybko dodasz oznaczenia dni świątecznych, wakacji czy nawet faz księżyca.
Biblioteka wtyczki udostępnia 20 języków, zawiera zdefiniowane style akapitowe i style komórek oraz tabel, aby szybciej edytować i dostosować projekt kalendarza.

 

Plug-in InDesign – EAN Barcode

Darmowa
Kompatybilność: CC 2015 i CS6

Prosta wtyczka EAN Barcode umożliwia automatyczne generowanie kodów na podstawie numeru ISBN.

 

Wtyczki InDesign – Future folio

Darmowa
Kompatybilność: CC 2015 i CS6

Tworzysz magazyny interaktywne? FutureFolio daje możliwość zbudowania magazynu od podstaw – wszystko kompletnie za darmo. Płacisz dopiero, kiedy chcesz opublikować gotowy projekt.

 

Plug-in InDesign – InDesign Toolkit

Darmowa
Kompatybilność: CS6

Wtyczka InDesign Toolkit służy do tworzenia unikalnych generowanych automatycznie motywów i wzorów, które wykorzystasz przy projektowaniu dokumentów, książek, gazet i innych plików tekstowych. Przydaje się, kiedy zbliża się deadline, masz niewiele czas lub operujesz na bardzo okrojonym budżecie.
Aby uruchomić to rozszerzenie, potrzebna będzie wtyczka Java.

 

Skrypty InDesign – Measurement Labels

Darmowa
Kompatybilność: CC – CC 2015

Dzięki skryptowi Measurement Labels szybko narysujesz linie miarki i ramki wokół zaznaczonych obiektów. Wystarczy kliknąć na wybrany obiekt i uruchomić skrypt z panelu skryptów. Linie, miarki i ramki generowane przez skrypt znajdują się na osobnej warstwie i mają swoje style znakowe i akapitowe. Można je edytować, kiedy skrypt jest uruchomiony.

 

Wtyczki InDesign – QR Code Maker Pro

Darmowa
Kompatybilność: CC – CC 2015

Generator kodów QR, który jest kompatybilny z większością produktów Adobe Creative Cloud. Obsługuje cyfry, znaki łacińskie, znaki japońskie oraz znaki kodowane w UTF-8.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x