Wtyczki WordPress, które każdy copywriter powinien mieć

Jakie są najlepsze wtyczki WordPress dla copywriterów?

WordPress jest obecnie najpopularniejszym serwisem blogowym wśród freelancerów. Jego możliwości są niemal nieograniczone – wszystko jedno, czy chcesz stworzyć tanią stronę www, wizytówkę one-page, prosty sklep, własne portfolio czy wreszcie klasyczny blog.

WordPress w pracy nad zleceniami wykorzystują freelancerzy niemal wszystkich branż, jednak jego podstawowa funkcja – publikowanie wpisów tekstowych – przyciąga przede wszystkim copywriterów.

Aby usprawnić sobie pracę nad tekstami, SEO i publikacją wpisów w sieci, entuzjaści WordPressa stworzyli wiele przydatnych wtyczek. Copywriterzy w swojej pracy mierzą się z blokadami pisarskimi, ogromem zebranych materiałów i zwykle napiętymi terminami. Aby praca copywritera stała się bardziej płynna i efektywna, warto posłużyć się właśnie wtyczkami do WordPress.

Przygotowaliśmy dla was listę 5, które według nas sprawdzą się najlepiej.

Najlepsze wtyczki WordPress do edycji i organizowania wpisów

Wtyczki WordPress dla blogerów i copywriterów

Wtyczki WordPress – organizacja i edycja draftów

Organize Drafts
Piszesz dużo i ilość draftów w panelu administratora rośnie? Aby nie utonąć w powodzi szkiców i nie marnować czasu na przypominanie sobie, co jeszcze miałeś zrobić z tym draftem, warto skorzystać z wtyczki Organize Drafts. Dzięki niej przypiszesz szkic do jednej z kategorii – pomysłów, wymagających poprawek, draftów „w trakcie”: kategorie możesz stworzyć samodzielnie lub skorzystać z domyślnych.

Wtyczka WordPress do organizowania draftów i szkiców

Wtyczki WordPress dla copywriterów – Organized Drafts

Źródło

 

Content Progress
Ta wtyczka pomaga w organizacji pracy nad zawartością posta. Każdemu postowi czy draftowi na liście wpisów przypisuje odpowiednią ikonkę, dzięki której szybko zorientujesz się, nad czym musisz jeszcze popracować. „Flagi” możesz tworzyć samodzielnie. Dzięki nim możesz np. oznaczyć posty wymagające dalszego researchu, dodania mediów lub gotowe do publikacji.
Dodatkowo wtyczka Content Progress automatycznie wykrywa posty z małą ilością tekstu.

Wtyczka WordPress do edytowania draftów

Wtyczki WordPress dla copywriterów – Content Progress

Źródło

 

Plug-iny WordPress – zbieranie materiałów

MyCurator Content Curation
Ta wtyczka to marzenie każdego copywritera: oszczędza sporo czasu na wyszukiwaniu contentu, który możesz wykorzystać. Wtyczka klasyfikuje artykuły wyszukane w zadanych źródłach na podstawie twoich poprzednich wyszukiwań, słów kluczowych oraz ustawionych parametrów. Współpracuje przy tym ze źródłem RSS, Twitterem i Google Alert Sources.
Wtyczka w podstawowej wersji jest bezpłatna, w wersji rozszerzonej (śledzenie sześciu kategorii na dwóch wybranych stronach) kosztuje 15$ na miesiąc, a w wersji bez ograniczeń – 30$. Każda wersja jest dostępna w bezpłatnej 30-dniowej wersji próbnej. O innych funkcjach wtyczki przeczytasz tu.

Wtyczka WordPress do śledzenia xródeł i tworzenia szkiców wpisów

Wtyczki WordPress dla copywriterów – MyCurator

Źródło

 

FD Footnotes Plugin
To wtyczka stworzona dla autorów blogów naukowych lub copywriterów, którzy w swoich tekstach muszą robić sporo przypisów. Zakodowanie odnośnika i sformatowanie źródła cytatu tak, aby był czytelny, elegancki i nie rzucał się niepotrzebnie w oczy to spore wyzwanie. Etyczka FD Footnotes pozwala na dodanie przypisu jednym kliknięciem myszy. Najważniejsze – przypis może być wszystkim: tekstem, linkiem, obrazem itp.
Jedyne, co musisz zrobić, to w nawiasach kwadratowych wpisać numer, kropkę, spację i tekst przypisu.

Wtyczki WordPress dla blogerów - dodawanie przypisów

Wtyczki WordPress dla copywriterów – FD Footnotes

Źródło

 

WordPress i Apple

WP DevMatic
Ta wtyczka znalazła się na naszej liście jako ciekawostka.
WP DevMatic została stworzona z myślą o użytkownikach urządzeń przenośnych Apple (iPhone, iPad). Daje możliwość edycji wpisów w czasie rzeczywistym w zasadzie bez konieczności odrywania palca od wyświetlacza. Aktualnie działa tylko w kombinacji z aplikacją (do pobrania na iTunes).
Źródło

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x