Wypalenie zawodowe freelancera – powody i sposoby na przełamanie

Wypalenie zawodowe freelancera – powody i sposoby na przełamanie

 

Okazuje się, że na wypalenie zawodowe narażeni są nie tylko pracownicy dużych korporacji i firm, ale freelancerzy też. Jak się nie wypalić i czuć się strzelcem zarówno wolnym jak i gotowym do nowych wyzwań?

Wypalenie zawodowe freelancera – powody i sposoby na przełamanie

Źródło zdjęcia: http://bit.ly/1AxUlGY

Ktoś może powiedzieć, że co to za wielki problem takie wypalenie zawodowe u freelancera, przecież on nie musi codziennie iść do pracy. No i właśnie w tym tkwi ten problem. O ile nauczyciel, jeśli poczuje, że dotychczasowa praca nie sprawia mu już przyjemności, że go męczy i ma jej serdecznie dość – nie może nie iść do pracy, bo jest związany umową, o tyle freelancer, który poczuje, że praca, którą wykonuje już go nie satysfakcjonuje, może sobie odpuścić.

Czujesz wypalenie zawodowe, zmęczenie swoją pracą, więc odpuszczasz dzień, dwa. Potem robi się z tego cały tydzień. Potem okazuje się, że od dwóch tygodni nic nie zarobiłeś… Dwa tygodnie przeradzają się w miesiąc i niby wiesz, że powinieneś szukać nowych zleceń, ale masz serdecznie dość współpracy z klientami, którzy czasem są jak Sheldon albo Doktor House. I robi się niebezpiecznie, bo zamiast zarabiać, zaczynasz konsumować oszczędności.

Skąd taki stan, przecież praca na swoim zawsze Cię cieszyła, przecież robisz to, co zawsze lubiłeś? No i co zrobić, żeby znowu wrócić do gry? A może się nie da? Jak zawsze: powodów jest kilka, rozwiązań też sporo, a wszystko zależy od konkretnego człowieka i jego charakteru. Czytaj dalej.

 

 

Zapisz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x