Zapanuj nad czasem z tymi narzędziami

Organizacja pracy zdalnej useme.eu

Na rynku istnieje tak dużo skutecznych aplikacji do zarządzania czasem, że na samym wybieraniu najlepszej możesz stracić kilka godzin.

Kiedy jesteś freelancerem i pracujesz zdalnie, czas jest twoim największym kapitałem. Każdego dnia czeka na ciebie skrzynka pełna maili od klientów, musisz pamiętać o prowadzeniu rachunków, no i oczywiście potrzebujesz też czasu na realizację zleceń.
Zbyt wiele „rozpraszaczy” i czasochłonnych obowiązków tylko pośrednio związanych z pracą nad zleceniami może mieć wpływ na całą działalność freelancera.

Organizacja pracy zdalnej useme.eu
Aplikacje do skutecznego zarządzania czasem dla freelancerów

Aby ułatwić wam pracę, zebraliśmy 5 najlepszych narzędzi do produktywności i zarządzania czasem. Dzięki nim możecie sprawić, że wasza praca będzie lepiej zorganizowana i bardziej produktywna, a przez to – bardziej dochodowa.

Oto zestaw 5 skutecznych narzędzi do zwiększenia produktywności.

 

Aplikacje do zarządzania pocztą dla freelancerów

Poranny przegląd przychodzących maili może pochłonąć znacznie więcej czasu, niż zakładałeś. Do tego dochodzą powiadomienia o nowych mailach w ciągu dnia – jeden z najgorszych „rozpraszaczy” freelancerów.
Jeśli zmagasz się z tym problemem, spróbuj tych aplikacji do organizowania poczty.

Boxer

Produktywność freelancerów
Aplikacje dla freelancerów – Boxer


Cena:
darmowy
Systemy operacyjne: Android, iOS
Ta aplikacja mobilna przeznaczona jest do przeorganizowania twojej poczty na telefonie. Dzięki niej możesz wykonać masowe operacje, ustawić automatyczne odpowiedzi lub zgrupować maile w kategoriach.
Aplikacja jest zintegrowana z Evernote i Drive, więc możesz przesłać zawartość maili do jednego z narzędzi, których używasz.
Źródło

 

SaneBox


Cena:
darmowy
To narzędzie służy do uporządkowania skrzynki pocztowej na gmailu lub yahoo. SaneBox jest rodzajem robota, który zarządza twoją skrzynką: najpierw śledzi twoje zachowania, poznaje je, a potem stosuje do wybranych grup wiadomości – filtruje te, które są dla ciebie ważne i przenosi do osobnych folderów te mniej istotne.
Dzięki temu oszczędzasz czas na przeglądanie nieważnych wiadomości i nie musisz także podejmować decyzji, co z nimi zrobić.
Źródło

 

Aplikacje do podnoszenia wydajności w pracy zdalnej

Dla freelancerów pracujących w domu największym problemem jest odcięcie się od wszystkich „przeszkadzaczy” oraz pilnowanie czasu. Kiedy granica między godzinami pracy a godzinami „dla siebie” jest płynna, trudno jest wycenić stawkę godzinową oraz… zachować poczucie, że ma się jeszcze życie poza pracą.
Te dwie aplikacje pomogą wam zapanować i nad czasem, i nad własną koncentracją. Skutki? Bardziej efektywna praca.

 

Stay Focused

Cena: darmowa
Przeglądarka: Chrome
Brutalne, ale skuteczne – dodatek „przejmuje” przeglądarkę i w wyznaczonym czasie blokuje pochłaniające czas strony www. Możesz też sprawdzić, kiedy przypada twój najbardziej produktywny okres i ustawić blokady tak, aby z nim współgrały.
Źródło

 

Plan

Produktywność freelancerów
Aplikacje dla freelancerów – Plan

Cena: darmowy
To zupełnie nowa aplikacja na rynku. Aplikacja kładzie większy nacisk na równowagę między pracą a życiem prywatnym – sprawdza, czy zachowujesz zdrowe proporcje między pracą a odpoczynkiem i czy prowadzisz zdrowy tryb życia. Możesz zapisać w niej notatki, zaplanować wydarzenia i skonfigurować ją zgodnie ze swoim Kalendarzem Google.
Źródło

 

Aplikacje do integracji narzędzi dla freelancerów

IFTTT

Cena: darmowy
Powiedzmy to wprost: mało która aplikacja ma wszystkie potrzebne funkcje. Zwykle potrzebujemy kilku – plus kont na różnych serwisach i subskrypcji różnych usług. IFTTT to aplikacja, która… integruje je ze sobą, oszczędzając ci czasu na sprawdzanie, aktualizowanie, synchronizowanie czy zapisywanie. IFTTT powiązane jest z ponad 300 aplikacjami i usługami – dzięki temu możesz przenieść informacje z jednego narzędzia do drugiego za pomocą prostych komend. Nawiązuje do nich sama nazwa aplikacji „if this/then that”.
Źródło

 

Aplikacje i narzędzia do zarządzania czasem dla freelancerów – podsumowanie

Zarządzanie czasem i efektywna organizacja pracy to sprzymierzeńcy każdego freelancera. Praca zdalna często wymaga więcej uwagi i czasu niż praca na etacie, dlatego warto zadbać, aby od priorytetów nie odrywały nas nieprzeczytane maile, media społecznościowe czy nasze własne problemy z koncentracją.

Naprzeciw tym potrzebom wychodzą twórcy aplikacji i narzędzi do organizacji pracy. Wystarczy zaledwie pięć aplikacji, aby oszczędzać czas na prowadzeniu korespondencji, poprawić koncentrację, zachować work-life balance i poprawić wydajność.

A czy wy macie swoje ulubione aplikacje do zarządzania pracą? Chętnie przeczytamy o nich w komentarzach!

Zapisz

Skomentuj

avatar