Zarządzanie treścią dla bloggerów

Content management dla blogerów

 

Każdy, kto prowadzi bloga jako profesjonalista wie, że czasem za jednym wpisem stoją wielogodzinne poszukiwania tematu i wybieranie źródeł.
Możesz jednak zaoszczędzić sporo czasu na etapie researchu i organizowania zebranych informacji dzięki naszej liście pięciu narzędzi dla blogerów. Pomogą ci one wyłowić z setek źródeł te najbardziej wartościowe i efektywnie nimi zarządzać.

Proponowane narzędzia w większości są darmowe i nie mogą być używane przez firmy ani przedsiębiorstwa. Dedykowane są pojedynczym osobom – takim, jak freelancerzy, którzy korzystają z useme.eu!

Zarządzanie treścią dla bloggerów
Źródło obrazka: pixabay.com/en/users/edar-609103/

Twórz listy z Listly

Listy się sprawdzają i każdy blogger na pewno się z tym zgodzi – łatwiej się je czyta i szybciej przyswaja ich treść. Kiedy jednak tworzysz listę, opierasz się na swoim guście, wyczuciu i bloggerskiej intuicji.

Teraz możesz dodać do tego również ideę „crowd-” – lista opublikowana na Listly daje czytelnikom możliwość dodawania swoich pozycji, głosowanie, komentowanie wpisów albo dzielnie się całą listą lub umieszczanie jej na swojej stronie. Oprócz funkcji informacyjnych możesz dzięki temu zaangażować twoich odbiorców i nawiązać z nimi trwałą relację.

Zazdrościłeś popularności serwisowi Bored Panda? Teraz na swoim blogu możesz stworzyć takie listy, jakie podbiły ten serwis!

Przeglądaj nagłówki z Headslinger

Podobno jest tylko jedna osoba, która przeczytała cały internet dwa razy – Chuck Norris. To oznacza, że ty nie musisz już tego robić. Czasem wystarczy przejrzeć nagłówki, aby szybko zorientować się w tym, co nowego. Jak zrobić to efektywniej? Użyj Headslinger.

Aplikacja pozwala na szybki przegląd najpopularniejszych treści w internecie, ułożonych według kategorii takich jak sztuka, jedzenie, zdrowie, moda, rozrywka, technika, moto…

Aby ułatwić poruszanie się wśród materiałów, w Headslingerze możesz wybrać swoje ulubione źródła informacji i dodać je do oddzielnych folderów. Dzięki dobrej organizacji wystarczy jedno spojrzenie, aby szybko sprawdzić nowości i trendy.

Wszystkie zakładki w jednym miejscu – Utopic lub Diigo

Natrafiasz na ciekawy tekst, dodajesz go do zakładek. W zakładkach lądują też świetne ilustracje, zabawne memy, wartościowe cytaty… Folder zakładek puchnie, a ty wręcz nie masz odwagi do niego zajrzeć.

Tymczasem jedyne, czego potrzebujesz, to Utopic (dla Chrome) lub jego alternatywa, Diigo, dzięki któremu znajdziesz, zachowasz i posortujesz wartościowe strony www. Możesz także dodać zaufane źródła, a aplikacja pokaże ci treści zbliżone do tych, które zachowałeś.

Zacznij z dobrą stroną startową – Protopage

Strona startowa: miniaturki stron ulubionych lub często odwiedzanych, kilka widgetów i folder z zakładkami. A przecież jeśli tylko dobrze ją spersonalizujesz, strona startowa może zaoszczędzić ci sporo czasu na przeglądaniu nowości w innych źródłach.

Do tego właśnie służy Protopage – czytnik źródeł RSS, wirtualny pulpit i strona startowa w jednym. To niesamowicie rozbudowane narzędzie pozwoli ci dostosować stronę startową do twoich wymagań.

Protopage opiera się na tworzeniu, edytowaniu i dostosowywaniu widgetów. Umożliwia więc czytanie blogów i nowości z twojej branży, tworzenie listy rzeczy do zrobienia, zarządzanie zakładkami, dodawanie notatki i zdjęć oraz zarządzanie kalendarzem. A to dopiero początek. Aplikacja ta optymalizuje także przeglądanie treści na urządzeniach mobilnych (iOS, Android, Blackberry).

Zachowaj to z Saved.io

Chwileczkę, gdzie widziałeś tę stronę? Na laptopie „zawodowym”, na tablecie „do rozrywki”, a może przed snem, na ekranie smartfona? Powinieneś ją mieć w zakładkach, ale gdzie dokładnie…? Jeśli znasz to z własnego doświadczenia, potrzebujesz Saved.io

Większość aplikacji do zarządzania zakładkami potrzebuje instalacji dodatkowego rozszerzenia do przeglądarki, niezależnie od ilości urządzeń mobilnych, na jakich pracujesz. Saved.io rozwiązuje ten problem: wystarczy, że utworzysz konto, a wszystkie linki zachowane za pomocą aplikacji zostaną na nim zapisane, abyś szybko i łatwo mógł wrócić do interesujących cię treści, nieważne z jakiego urządzenia.

SEO dla blogerów w 6 krokach

Wymienione przez nas aplikacje to jedne z wielu, jakie mogą ułatwiają pracę bloggerom i pomagają zaoszczędzić czas na zarządzaniu zgromadzonymi treściami. Chętnie dowiemy się, z jakich usprawnień korzystacie, aby bez wysiłku przygotować materiały do wpisów. Napiszcie do nas w komentarzu!

Zapisz

Zapisz