Zasady wystawiania e-faktur

Kiedy można wystawić e-fakturę?

 

Fakturą jest dokument zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej, zawierający dane wymagane ustawą o VAT oraz przepisami wydanymi na jej podstawie. Natomiast faktura elektroniczna to faktura w formie wyłącznie elektronicznej wystawiona i otrzymana w dowolnym formacie elektronicznym. Wszystko o wysyłaniu, akceptowaniu i przechowywaniu e-faktur znajdziesz w tym oto artykule.

Zasady wystawiania e-faktur

Kliknij, aby przeczytać więcej

Wystawienie faktury VAT jest możliwe nawet, jeśli nie prowadzisz działalności gospodarczej. Warto skorzystać z serwisu useme.eu. Wystawianie faktury dla Klienta za pomocą serwisu useme polega na tym, że useme zawiera z Tobą jako z Wykonawcą umowę o dzieło, a Twojemu Klientowi wystawi fakturę VAT. Przeprowadzenie całej transakcji jest zautomatyzowane i wszystkie dokumenty generowane są automatycznie poprzez system.

Aby wystawić fakturę Klientowi należy skorzystać z narzędzia wystaw fakturę bez firmy. Wypełniasz formularz wpisując dokładny tytuł, opis zlecenia oraz kwotę, na którą wystawiasz fakturę. Od kwoty tej serwis odlicza prowizję 5% oraz zaliczkę PIT, która jest
wpłacana do odpowiedniego US, podanego przez Ciebie podczas rejestracji. Do tej kwoty jest doliczany podatek VAT dla Klienta. Na zakończenie roku podatkowego każdy Wykonawca dostaje PIT-11.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x