Znajdź swoją metodę projektowania z Design Method Finder

Nowe źródło dla freelancerów

Jak to się dzieje, że na pustej kartce lub przestrzeni roboczej programu graficznego powstają rzeczy, które są idealnie zaprojektowane, skuteczne i przyjazne dla użytkownika? Wydaje się, że „etap pustej kartki” jest najłatwiejszy: masz nieograniczona przestrzeń i możesz wszystko.

Tymczasem każdy freelancer przynajmniej raz w życiu doświadczył blokady twórczej na widok nienaruszonej przestrzeni roboczej lub na widok… pustego notatnika.
Każdy dobry projekt w rzeczywiści zaczyna się od dobrego researchu i procesu projektowania „na brudno”.

Nowe źródło dla freelancerów
Gdzie szukać metod pracy i projektowania? Nowe źródło dla freelancerów

Jak możesz podejść do rozwiązania twórczych problemów i szukania nowych, skutecznych rozwiązań dla swoich klientów? Jeśli czasem brakuje ci pomysłu albo chcesz zwyczajnie zerwać z wypracowaną rutyną, spróbować czegoś nowego, Design Method Database to strona dla ciebie.

 

Design Method Database – źródło metod pracy dla wszystkich kreatywnych projektantów

Ta strona to nic innego, jak wielka baza metod i technik dla projektantów, twórców UX i project managerów. Wszystkie one mogą przydać ci się w pracy nad zleceniami i stać się źródłem twórczej inspiracji.

Jak jej używać? Możesz zacząć od przeglądania „tagów głównych”, oznaczonych kolorami czerwonym, żółtym, zielonym lub niebieskim. Kolory oznaczają stadium, w jakim znajduje się twój projekt lub tematu czy aktywności, na jakich chcesz się skoncentrować.
Jeśli wśród tych tagów nie ma tego, który jest ci potrzebny, spróbuj skorzystać z wyszukiwania tagów predefiniowanych, oznaczonych kolorem szarym. Są one bardziej szczegółowe i opisują węższe zakresy zjawisk.

Wyszukiwarka metod pracy
Nowe źródło dla projektantów i project managerów

Design Method Database powstała, aby zgromadzić w jednym miejscu różne techniki rozwiązywania problemów w komunikacji i projektowaniu. Na każdym etapie projektu możesz poszukać tu sugestii i wskazówek, z jakiej techniki skorzystać, ale pamiętaj, że strona ta nie podejmie za ciebie decyzji ani nie da gwarancji, że wybrana przez ciebie metoda będzie najlepszą w danym przypadku.

Jak ograniczyć ilość kliknięć na stronie? Jak przeprowadzić testy usability i tworzyć prototypy? A może zastawiasz się, jak skuteczniej tworzyć persony lub nie stracić wątku w burzy mózgów? Niektóre z metod są “świeżakami” wśród marketingowców i kierowników projektów, inne były z powodzeniem wykorzystywane przez znanych twórców (np. metoda Walta Disneya, opisana na DMD).
DMD sprawi, że zupełnie inaczej skojarzysz nawet na techniki, które już znasz oraz odkryjesz nowe, które warto wprowadzić do swojego sposobu pracy.

W tym linku znajdziesz listę wszystkich opisanych metod. Z których z nich skorzystasz?

Skomentuj

avatar