Zwiększ ruch na blogu z tymi wtyczkami WordPress

Wtyczki do WordPressa, które zwiększają ruch

Każdy autor bloga na WordPress chce mieć grupę stałych czytelników, wysoką pozycję w wyszukiwarkach i duży ruch na stronie. Większość osób piszących na WordPressie zna przynajmniej podstawy SEO, inwestuje w dobry hosting, wybiera estetyczne i przyjazne szablony.

Co jeszcze możesz zrobić, aby zwiększyć ruch na stronie? Użyj dodatków i wtyczek WordPress!

Większy ruch na stronie bez SEO

Jak zwiększyć ruch na stronie za pomocą wtyczek WordPress

Jeśli prowadzisz blog na WordPress, z pewnością znasz już pluginy. Najpopularniejszą wtyczką WordPressa śmiało można nazwać All in One SEO Pack. Dla wielu blogerów jest to podstawowe narzędzie, jednak nie wyczerpuje ono całego bogactwa równie użytecznych dodatków.

Z myślą o blogerach powstał cały wachlarz wtyczek zwiększających ruch na stronie. Zadbają one o regularne odświeżanie postów w mediach społecznościowych oraz podpowiedzą odwiedzającym, co warto przeczytać na twoim blogu. Wtyczek możesz użyć także, aby przeanalizować dotychczasowe wizyty czytelników.

 

Wtyczki WordPress – analiza danych

JetPack

Chcesz wiedzieć, kim są twoi czytelnicy, skąd przychodzą i jakie treści ich interesują? Ta wtyczka powstała po to, aby ułatwić analizę danych i statystyk bloga na WordPress. Zawiera narzędzia, które ułatwiają zwiększanie ruchu (powiązane posty, rozpowszechnianie, udostępnianie w mediach społecznościowych) i optymalizację obrazów.

Źródło

 

SEO Title Tag

Ta wtyczka usuwa tagi tytułu automatycznie dodawane przez WordPress. Dzięki temu możesz używać w tytułach słów kluczowych przyjaznych dla wyszukiwarek zamiast tych, które rzeczywiście znajdują się w poście lub tytułach stron.

Źródło

 

Google XML Sitemaps

Ta wtyczka została stworzona w określonym celu – ma pomóc Googlowi znaleźć każdy post i każdą stronę na twoim blogu, zaindeksować ją i zawrzeć w wynikach wyszukiwania. Skorzystaj z tej wtyczki, jeśli dopiero zaczynasz prowadzić bloga i zależy ci, żeby twoja strona została szybko zaindeksowana.

Źródło

 

Pluginy WordPress – social media

Floating social bar

Wtyczki do mediów społecznościowych potrafią napsuć sporo krwi blogerom – nie zawsze są tak proste i łatwe w obsłudze, jak byśmy chcieli, spowalniają stronę lub łączą z social media, które nas nie interesują.

Floating social bar zawiera tylko najpopularniejsze społecznościówki. Możesz przykleić ją do górnej krawędzi strony, umieścić pod postem, albo zamienić w „pływające okno”, które przesuwa się wraz ze scrollowaniem strony. To dobry sposób na zachęcenie czytelników do podzielenia się twoim wpisem.

Źródło

 

Revive Old Post

Wiesz, że stworzyłeś kilka świetnych postów i nie chcesz, żeby tak po prostu utknęły w archiwum bloga? Możesz oczywiście samodzielnie przypominać je czasem w social media, ale możesz także użyć wtyczki Revive Old Post.

Możesz ustawić w niej okresy czasu, w jakich wtyczka regularnie będzie udostępniała starsze posty na Twitterze i Facebooku.

Źródło

 

Click to Tweet

Ta wtyczka pozwala na dodanie pola „kliknij, aby zatweetować” do wpisów. To skuteczny sposób, aby przyciągnąć użytkowników z Twittera na twój blog. Dobrą strategią będzie dodanie tego przycisku np. do twojego własnego cytatu – użytkownicy, którym się spodoba, będą mogli wrzucić go bezpośrednio na Twitter.

Źródło

 

Dodatki WordPress – konwersja

Intelly Related Posts

Ta wtyczka wstawia w treść dłuższych wpisów linki do tekstów z twojego bloga, tematycznie powiązanych z postem głównym. Warto z niej korzystać właśnie w dłuższych tekstach – to one angażują czytelników i zachęcają do lektury podobnych treści.

Linkowanie do swoich wpisów zwiększy ilość wyświetleń strony i czas, który odwiedzający spędza na blogu.

Źródło

 

WordPress Popular Posts

Dzięki tej wtyczce przyciągniesz uwagę czytelników do tych postów, które już zyskały popularność, np. miały sporo wyświetleń lub komentarzy. Posty możesz wyświetlić w postaci miniaturek oraz określić, z jakiego przedziału czasu mają pochodzić.

Źródło

 

OptinMonster

Ta wtyczka pomaga zmienić odwiedzających twoją stronę w subskrybentów maila. Wtyczka obserwuje zachowanie użytkownika i czeka na moment, w którym będzie chciał opuścić stronę. Wtedy proponuje subskrypcję do newslettera. To daje ci szansę, aby „w ostatniej chwili” skłonić odwiedzającego do ponownej wizyty.

Źródło

 

Podsumowanie

Wtyczki WordPressa są dużym ułatwieniem dla blogerów. Niektóre z nich, mądrze użyte, pomogą zwiększyć ruch na stronie – podpowiedzą czytelnikom, jakie posty warto przeczytać i przedłużą żywotność tekstu w social mediach.

Pamiętaj, że duża ilość pluginów może spowalniać twoją stronę. Zanim zainstalujesz je wszystkie, przeanalizuj dotychczasowe statystyki bloga, znajdź miejsca, nad którymi warto popracować i z myślą o nich dobierz potrzebne wtyczki.

A może znasz inne narzędzia lub dodatki WordPress, które mogą przydać się blogerom? Napisz nam o tym w komentarzach!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Skomentuj

avatar