Najlepsze aplikacje nie tylko dla freelancerów

10 aplikacji na smartphone, o których nie słyszałeś

Nie tylko freelancerzy kochają smartfony. Jeśli nawet telefony mają ograniczone możliwości techniczne, nie da się tego powiedzieć o kreatywności twórców aplikacji.
Przygotowaliśmy dla was listę 10 aplikacji na smartfony, o których raczej nie słyszeliście. Do czego posłużą? Nauka języków, koncentracja, techniczne lifehacki, planowanie podróży to tylko niektóre z naszych propozycji. Wiecie, że jedna z aplikacji podpowie wam, kiedy najlepiej wyjść do ubikacji w czasie trwania filmu?

Aplikacje na smartphone – nauka i koncentracja

Memrise
Początek roku za nami – ile zostało z noworocznych postanowień o nauce nowego języka? Jeśli nadal jesteś na etapie „zaczynam jutro”, skorzystaj z aplikacji Memrise. Memrise wykorzystuje złożone kodowanie informacji, które pomaga zapamiętywać efektywniej, testuje cię w określonych odstępach czasu i regularnie przypomina o już zapamiętanych zwrotach. Do wyboru masz nie tylko kursy językowe, ale również kursy tematyczne.

Appki dla freelancerów - nauka
Aplikacje na smartfony – Memrise

Android
Apple

Flipd
Jako freelancer na pewno znasz aplikacje do blokowania wszystkich „pożeraczy czasu”: za często odwiedzanych stron lub mediów społecznościowych. Ich skuteczność jest jednak ograniczona, kiedy w zasięgu ręki masz telefon z dostępem do sieci… Flipd rozwiązuje ten problem w drastyczny sposób: po uruchomieniu aplikacji telefon jest zablokowany przez określony czas. Autoresponder powiadomi wszystkich, którzy do ciebie piszą i dzwonią, że chwilowo jesteś online.

Appki dla freelancerów - koncentracja
Aplikacje na smartfony – Flipd

Android

Spritz
Pamiętacie jeszcze modę na szybkie czytanie? Ta umiejętność nadal jest przydatna, a Spritz pomoże ci ją wykorzystać w praktyce. Aplikacja umożliwia szybkie „skanowanie” tekstu (do tysiąca słów na minutę) prze szybkie wyświetlanie słów w tym samym miejscu ekranu – chociaż to brzmi śmiesznie, zaoszczędzasz czas na ruchu oczu! Przyda się, jeśli przed spotkaniem musisz szybko przejrzeć kilka dokumentów, chociaż raczej nie sprawdzi się przy powieściach.

Appki dla freelancerów - szybkie czytanie
Aplikacje na smartfony – Spritz

Apple

Aplikacje na smartphone – filmy, podróże i rozrywka

TripBoss Travel Manager
Ile razy jechaliście na wakacje z ustalonym budżetem, tylko po to, żeby… przekroczyć go trzeciego dnia? Zmiana waluty, przeliczniki i niezaplanowane wydatki sprawiają, że łatwo stracić kontrolę nad finansami. Dlatego warto zaprzyjaźnić się z TripBoss Travel Manager: podzielisz w nim wydatki na łatwe do zarządzania grupy, a także przeliczysz ceny na obcą walutę.

Appki dla freelancerów - podróże
Aplikacje na smartfony – Travel Manager

Apple

RunPee
Jeśli zaliczacie się do tych widzów, którzy nie wyobrażają sobie seansu w kinie bez dużego napoju, RunPee jest dla was. Aplikacja podpowiada, kiedy wyjść do ubikacji, aby stracić jak najmniej z akcji filmu. Koniec z dopytywaniem znajomych, co cię ominęło: RunPee wyświetli ci także streszczenie scen, na których cie nie było.

Appki dla freelancerów - filmy
Aplikacje na smartfony – RunPee

Apple
Android

Swackett
To nie jest zwykła aplikacja do sprawdzania pogody – Swackett na podstawie prognozy podpowiada również, jaki typ ubrań będzie najlepszy, aby nie było ci za ciepło ani za gorąco. Od butów aż do parasolki lub okularów przeciwsłonecznych.

Appki dla freelancerów - co ubrać
Aplikacje na smartfony – Swackett

Apple

Substitutions
Chcesz szybko przygotować pożywny posiłek i… brakuje ci jakiegoś składnika? Zamiast biec do sklepu lub rzucać się do Googla z pytaniem o zamiennik, skorzystaj z Substitutions. Aplikacja podpowie ci, czym zastąpić brakujące produkty. Nie masz maślanki? Mleko z octem lub sokiem cytrynowym wystarczy.

Appki dla freelancerów - zamienniki produktów
Aplikacje na smartfony – Substitutions

Apple

Aplikacje na smartphone – technika

Monect
Wolisz korzystać z myszy niż touchpada? Monect rozwiązuje problem, kiedy zapomnisz zabrać myszy ze sobą. Aplikacja pozwala zamienić telefon w mysz za pomocą prostego klienta PC.

Appki dla freelancerów - zamień telefon w myszkę
Aplikacje na smartfony – Monect

Android

Hide It Pro
Telefon jest urządzeniem osobistym – to znaczy pełnym nie zawsze udanych zdjęć, filmików, których nie chcemy pokazywać znajomym, wiadomości lub innych treści „prywatnych”. Jak je ukryć? Aplikacja Hide It Pro „przebrana jest” za manager muzyki, kalkulator lub przelicznik, a dostępu do naszych zbiorów broni za pomocą kodu PIN. Ukryte pliki pojawiają się tylko przy przytrzymaniu ikony.

Appki dla freelancerów - ukrywanie plików
Aplikacje na smartfony – Hide It Pro

Android

SmartTools
Zestaw 5 kompletów 15 narzędzi, dzięki którym zmierzysz… niemal wszystko: od długości i odległości przez wysokość i natężenie dźwięku aż do kąta i nachylenia. Oprócz tego „przybornik” zawiera latarkę, szkło powiększające, kompas i konwerter jednostek.

Appki dla freelancerów - miarki
Aplikacje na smartfony – SmartTools

Android
A jakich wy macie ulubieńców, o których nie wiedzą wasi znajomi? Napiszcie nam w komentarzach o najlepszych aplikacjach na telefon!

Zapisz

Zapisz