Aplikacje dla copywriterów

Aplikacje do pracy z tekstem

 

Wszyscy używamy edytorów tekstu, to jasne. Jednak kiedy chodzi o freelancing, dobre aplikacje, które usprawniają pracę, motywują do pisania czy pomagają zarządzać czasem, potrafią zrobić olbrzymią różnicę. Prezentujemy 12 aplikacji, które przydadzą się nie tylko copywriterom.

Aplikacje dla copywriterów
Źródło obrazka:pixabay.com/en/users/kpgolfpro-27707/

TeuxDeux

Listy sprawiają, że masz rzeczy pod kontrolą? Aplikacja TeuxDeux jest banalnie prosta w obsłudze i ma idealnie prosty design, chociaż nie odbiera jej to wizualnej atrakcyjności. Nie znajdziesz tu masy drobiazgów do spersonalizowania i dostosowania. Po prostu: wpisujesz rzeczy do zrobienia, robisz, odhaczasz na liście.

30-dniowa trialka jest darmowa.

Toggl

Chcesz rozliczać się w oparciu o stawki godzinowe? Toggl został stworzony z myślą o freelancerach takich jak ty. Kliknięcie – i zaczynasz śledzić czas. Kliknięcie – i łatwo przełączasz się między różnymi zadaniami. Kliknięcie – i tworzysz raport o tym, co zostało już zrobione oraz ile czasu zajęło, co do sekundy. Nie zapomnij tylko wyłączyć timera, ponieważ nie ma możliwości edytowania zapisanych godzin.

Dodatkowo dzięki Toggl możesz przyjrzeć się, jak przebiega twoja praca nad zleceniem, od procesu twórczego do rozliczenia ze zleceniodawcą.
Toggl funkcjonuje także jako rozszerzenie do Chrome.

Timely

Aplikacja ułatwiająca zarządzanie czasem. Timely działa odwrotnie do większości z nich: zamiast tworzyć listy i uzupełniać szczegóły, kiedy już wykonasz zadanie, Timley dostosowuje się do już zaplanowanych wydarzeń.

Każdy ma obowiązki, pod które ustawia sobie plan dnia, tygodnia czy miesiąca. Kiedy wprowadzisz je do Timely, będziesz mógł rozplanować pozostałe rzeczy do zrobienia w oparciu o już istniejący „rozkład dnia”, aby maksymalnie efektywnie wykorzystać czas.

Freedom

Wszyscy wiemy, jak bardzo internet rozprasza. Jeśli jesteś jednym z tych freelancerów, którzy nie mogą polegać na starej dobrej silnej woli, zostaje ci jeszcze aplikacja Freedom. Blokuje ona dostęp do internetu na określony czas, a tym samym skutecznie odcina od „rozpraszaczy” takich jak portale społecznościowe i serwisy informacyjne. Freedom działa także na urządzeniach mobilnych, więc nie możesz oszukiwać – no, chyba że zamiast oglądać koty na YouTube zaczniesz chodzić do kuchni po kawę…

MindMeister

Obecnie mało kto stosuje technikę map umysłu, a szkoda, bo jest to niezwykle efektywna metoda przekazywania i zapamiętywania informacji. MindMeister niewiele rożni się od tego, co znany ze szkolnej wersji, poza tym, że zamiast ołówka i kartki używasz urządzenia przenośnego.
Dla potrzeb prywatnych wersja darmowa powinna całkowicie wystarczyć.

TextExpander

Nieważne, czy jesteś copywriterem, czy działasz w innej branży kreatywnej – jako freelancer wysyłasz tony emaili, aby pozostać w kontakcie z klientem. Najgorsze jest jednak to, że wiele z maili jest do siebie bardzo podobna lub wręcz dubluje treści…

Z TextExpander zawodowa korespondencja staje się szybsza w prowadzeniu. Ta aplikacja tworzy skrótky klawiaturowe dzięki którym… wszystkie informacje, łącznie z obrazkami i stylami CSS, automatycznie załadują się do wiadomości. Uwaga – możesz także „zaprogramować” najbardziej typowe literówki, odpowiednie podpisy wiadomości do różnych typów klientów oraz inne personalne drobiazgi, które nadadzą wysłanej wiadomości twój charakterystyczny styl.

WhiteRoom/DarkRoom

Duży projekt z masą tekstu do przygotowania? Tu koncentracja i skupienie będą naprawdę kluczowe. Nic nie pozwoli ci się skupić lepiej, niż aplikacja, która… wyłączy wszystkie inne aplikacje, łącznie z bardziej zaawansowanymi edytorami tekstu. Przed tobą jest tylko totalnie czarne tło i migający kursor – żadnych paneli bocznych, belek do edycji, nie ma nawet menu Start. Koniec z bezmyślnym klikaniem, kiedy uważasz, że nie możesz się skupić.

Aplikacja WhiteRoom jest przeznaczona na komputery Mac, a jej bliźniacza wersja, DarkRoom, współpracuje z Windowsem.

Zen Writer

Czarne tło i Matrixowy styl aplikacji WhiteRoom i DarkRomm nie przypadły ci do gustu, ale podoba ci się sama idea? Zen Writer to również aplikacja „pełnoekranowa”, przy czym kolory są bardziej stonowane, jaśniejsze i istnieje także możliwość dostosowania fontu do twoich wymagań.
Darmowa wersja próbna jest dostępna na miesiąc.

Longline App

Aplikacja na komputery Mac. Przeznaczona jest przede wszystkim do… tworzenia scenariuszy, ale przyda się wszystkim, którzy piszą długie, złożone teksty o rozbudowanej strukturze. Zamiast piętnastu plików dla każdego rozdziału osobno, wystarczy ci jedna aplikacja, która umożliwia zarządzanie długimi tekstami.

Za pomocą kilku kliknięć poukładasz pomysły, sekcje, rozdziały, dopiszesz notatki bez konieczności tworzenia dziesiątek plików .doc lub .pdf.

Scrivener

Piszesz zaawansowane teksty branżowe, które wymagają specjalistycznej wiedzy i całych ton materiałów? Scrivener zapisze je dla ciebie w jednym miejscu i podzieli ekran aplikacji na połowy tak, abyś na jednej miał szkic tekstu, a na drugiej potrzebny materiał.
Darmowa trailka umożliwia testowanie programu przez 30 dni.

Write or Die

Ta aplikacja jest naprawdę hardkorowa, ale jeśli uważasz, że osiągnąłeś dno prokrastynacji, może zmotywuje cię do działania. Odpowiednio ustawiony, Write or Die zaczyna… kasować napisany tekst, jeśli nie dopiszesz nic nowego w określonym czasie.
Brutalne.

FreedCamp

Jeśli myślałeś kiedyś o BaseCamp, ale odstraszyły cię koszty, FreedCamp ma szanse stać się konkurencyjnym rozwiązaniem. Serwis wciąż się rozwija, jednak już teraz znajdziesz tu sporo dodatków, takich jak templatki do projektów, które możesz wykorzystać w zasadzie odkąd zaczniesz używać serwisu. Jeśli szukasz serwisu, który umożliwi ci pracę zespołową, rozważ FreedCamp.

Zapisz

Zapisz

Zapisz