Darmowe ebooki dla specjalistów IT i programistów

E-booki są niezawodnym źródłem wiedzy: możesz zabrać je ze sobą wszędzie, oferują mocno skondensowane informacje, a ich układ graficzny na ogół jest bardziej przejrzysty i zachęcający do nauki niż teksty publikowane na blogach.

Czy chcesz się nauczyć działania nowego narzędzia, czy tylko doszlifować i poszerzyć swoje umiejętności, nauka z e-booków i testowanie zdobytej wiedzy w praktyce to najszybszy i najbardziej efektywny sposób nauki.
Jeśli dopiero zaczynasz naukę projektowania stron, projektowania UX lub kodowania w określonym języku, zacznij od darmowych e-booków. Wśród naszych propozycji znajdziecie publikacje przeznaczone zarówno dla zupełnych początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych projektantów.

Darmowe ebooki dla specjalistów IT i programistów
Darmowe e-booki dla developerów, programistów i IT

 

E-booki dla programistów

E-booki dla programistów: Web Style Guide

Zanim napiszesz swoje pierwsze linijki kodu, dobrze jest poznać podstawy teoretyczne. Na czym polega usability i czym jest architektura aplikacji? O czym warto wiedzieć, projektując interface i jak dlaczego warto zaplanować również strukturę strony?
Wbrew pozorom, ten podręcznik przyda się nie tylko zupełnie początkującym projektantom i koderom. Dla bardziej doświadczonych programistów będzie nieocenionym źródłem inspiracji, jak robić strony lepiej.

 

E-booki dla koderów: 9 tutorials by HTMLdog

Teoretycznie wiesz już, co zrobić, aby twoja strona nie odstraszała użytkowników, więc czas na naukę praktyczną! W tym ebooku znajdziesz 9 tutoriali do HTML, CSS i Java Script, po trzy do każdego języka. Zestaw obejmuje „poradnik” dla początkujących, średnio-zaawansowanych i zaawansowanych programistów.

 

E-booki dla programistów: Speaking JavaScript

Ten podręcznik został napisany przez programistę dla programistów. Aby w pełni z niego skorzystać, warto znać podstawy programowania obiektowego (np. z Java, PHP, C++, Ruby, Objective-C, Swift, C#, Perl).
Podręcznik przeznaczony jest zarówno dla początkujących adeptów JavaScript, jak i dla zaawansowanych użytkowników, którzy chcą pogłębić umiejętności.

 

E-booki dla programistów: Magic of CSS

Ten projekt Adama Schwartza ma już swoje lata, ale wciąż pozwala programistom stać się magikami od CSS ;). W sześciu rozdziałach Adam pisze o layoucie, kolorach, typografii, przejściach, tabelach i modelach pudełkowych.

 

E-booki dla programistów: PHP right way

Na bieżąco aktualizowana, imponująca baza wiedzy poświęcona PHP. Ten podręcznik jest napisany w prosty i przystępny sposób, pełen przykładów najlepszych praktyk kodowania w PHP i odnośników do tutoriali, dzięki którym pogłębisz swoją wiedzę.
Autorzy zaznaczają, że nie ma „kanonicznego”, jedynego i słusznego sposobu posługiwania się PHP, dlatego zamiast wskazywać na najlepsze narzędzia dają raczej sugestie, z jakich opcji możesz skorzystać, aby pisać efektowny, bezpieczny kod.

Ebook możliwy jest do pobrania również w języku polskim!

 

E-booki dla developerów

E-booki dla developerów: 11 things to do with every new WordPress Install

Zainstalowałeś WordPress – i super! Jeśli przytłacza cię kolejny krok, nie wiesz, od czego zacząć albo co powinieneś zrobić, ten podręcznik jest dla ciebie! Znajdziesz w nim opis 11 najważniejszych rzeczy, jakie musisz wiedzieć o budowaniu strony na WP.

 

E-booki dla developerów: 10 keys to great landing pages

Jak to się dzieje, że niektóre landing pages są skuteczne i wyraźnie zwiększają konwersję, a innych nikt nie zauważa? I co zrobić, żeby twoje projekty znalazły się w tej pierwszej grupie? Landing pages mają kilka cech, które odróżniają je od stron domowych, a ten ebbok wyjaśni ci, jak je zaakcentować i wykorzystać dla siebie.

 

E-booki dla developerów aplikacji: Mobile UX design: top mistakes to avoid

Trudno wyobrazić sobie życie bez smartfona i aplikacji mobilnych, prawda? Perspektywy, jakie otwierają się przed developerami aplikacji na rynku pracy są kuszące, więc jeśli chcesz odnosić sukcesy na tym polu, musisz wiedzieć… jak nie projektować. Ten ebook wyjaśnia, jakich praktyk i rozwiązań unikać, aby napisane przez ciebie appki był przyjazne i piękne.

 

E-booki dla developerów aplikacji: iOS Succinctly

Jak projektować i kodować aplikacje na iPhone i iPad? Jeśli chcesz zrobić pierwszy krok w nowym środowisku, ten podręcznik będzie dla ciebie dużym wsparciem. Poprowadzi cię od tworzenia prostych aplikacji one-page aż do zarządzania bardziej złożonymi projektami.

 

E-booki dla developerów: Mobile Game Design

Rynek gier video i aplikacji do gier obecnie rozwija się najszybciej ze wszystkich gałęzi IT. Jak się w nim odnaleźć? Zacznij od tego ebooka, który na 255 stronach krok po kroku wyjaśni ci tajniki projektowania i kodowania aplikacji do gier – od języków, w których powstaje projekt, aż do publikacji w sklepach i zarabianiu na grze.

 

E-booki dla IT

E-booki dla specjalistów IT: essential career advice for developers

Programiści, developerzy, koderzy, testerzy – przedstawiciele tych zawodów zwykle nie mają problemów ze znalezieniem pracy. Dlaczego potrzebujesz tego ebooka? Cory J. Miler tłumaczy, jak zrządzać swoją karierą programisty i jak dopasować się do pracy w różnych środowiskach – od start-upów do dużych korporacji.