Narzędzia do bugtrackingu dla programistów

 

Debugowaliście kiedyś spację? Wyśledzenie drobnych „potknięć” w kodzie może pochłaniać sporo czasu i energii… albo przysparzać stresu.

lista_darmowych_narzędzi_do_bugtrackingu_dla_testerów_i_developerów
Darmowe narzędzia do bugtrackingu

Najlepszą miarą tego, jak działa zespół jest to, jak radzi sobie z błędami w oprogramowaniu. Aby usprawnić pracę, najlepiej jest korzystać z narzędzi do śledzenia błędów i debugowania pomyłek. Przedstawiamy listę 10 użytecznych aplikacji i platform dla testerów i programistów.

 

Mantis

Darmowy, hosting płatny

lista_darmowych_narzędzi_do_bugtrackingu_dla_testerów_i_developerów_mantis
Darmowe narzędzia do bugtrackingu – Mantis

Mantis został napisany w PHP jako system sieciowy, co oznacza, że nie tylko możesz śledzić pomyłki w kodzie, ale również współpracować z innymi użytkownikami i „obsługiwać” w nim kilka projektów jednocześnie. Mantis, jako narzędzie do pracy zespołowej, zawiera takie dodatki jak czat, źródła RSS, narzędzia do zarządzania czasem, powiadomienia mailowe i wsparcie dla urządzeń mobilnych. Nie posiada wbudowanego panelu wiki, jednak jest łatwy do podpięcia pod zewnętrzne platformy wiki.

System jest darmowy, ale jeśli potrzebujesz też hostingu, naliczana jest opłata (od 15$ na miesiąc w planie rocznym).

 

Redmine

Darmowy

lista_darmowych_narzędzi_do_bugtrackingu_dla_testerów_i_developerów_redmine
Darmowe narzędzia do bugtrackingu – Redmine

Redmine to system na otwartym kodzie i napisany w Ruby on Rails. Zawiera narzędzia do zarządzania projektem i wyłapywania bugów. Redmine jest dość elastyczny i łatwo dostosować jego działanie za pomocą samodzielnie napisanych wtyczek.

Możesz obsługiwać w nim kilka projektów jednocześnie, a dla sprawnej komunikacji z innymi członkami zespołu masz do dyspozycji wiki, forum, powiadomienia mailowe i „źródłowe” (RSS). Znajdziesz tu także narzędzia do zarządzania czasem.

 

Trac

Darmowy

lista_darmowych_narzędzi_do_bugtrackingu_dla_testerów_i_developerów_trac
Darmowe narzędzia do bugtrackingu – Trac

 

Trac opisywany jest jako minimalistyczny – co nie znaczy, że pozbawiony dodatków. Napisany w Pythonie, opiera się na wiki oraz systemie rewizji śledzenia błędów w oprogramowaniu, a w działaniu najbardziej zbliżony jest do Redmine. Posiada prosty i przyjazny interfejs, a narzędzia do zarządzania projektem, wiki i wsparcie wielu wtyczek to niewątpliwe zalety tego systemu. Umożliwia jednoczesne zarządzanie wieloma repozytoriami.

Najnowsze wersje oparte są na licencji BSD, starsze wykorzystują jednak licencję GPL.

 

Bugzilla

Darmowy

lista_darmowych_narzędzi_do_bugtrackingu_dla_testerów_i_developerów_bugzilla
Darmowe narzędzia do bugtrackingu – Bugzilla

Bugzilla to jeden z najpopularniejszych systemów do bugtrackingu – korzystają z niego między innymi Facebook, Open Office i NASA. Został napisany w Perl przez Mozillę i wyposażony w wiele użytecznych funkcji. Zawiera między innymi zaawansowane wyszukiwarki, listy znalezionych bugów w wielu formatach, raporty czy system zgłoszeń. Umożliwia także stworzenie indywidualnego „workflow” dla rozwiązywania problemów przez mniejsze zespoły.

 

LeanTesting

Darmowy, opcje zaawansowane od 5$ na miesiąc.

lista_darmowych_narzędzi_do_bugtrackingu_dla_testerów_i_developerów_leantesting
Darmowe narzędzia do bugtrackingu – LeanTesting

Lean Testing to systemem do śledzenia błędów i testowania oprogramowania, napisany przez testerów dla testerów. Działa jak aplikacja webowa i nie wymaga instalacji. Zawiera rozszerzenie przeglądarki oraz narzędzie do raportowania błędów w aplikacjach mobilnych bezpośrednio z poziomu urządzenia.

System jest darmowy, ale za 5$ opłatą dostępne są zaawansowane opcje (powiadomienia mailowe, integracja z GitHub i BitBucket, dodatkowa przestrzeń).

 

Flyspray

Darmowy

lista_darmowych_narzędzi_do_bugtrackingu_dla_testerów_i_developerów_flyspray
Darmowe narzędzia do bugtrackingu – Flyspray

Flyspray to lekkie narzędzie działające jak aplikacja webowa. Napisane w PHP umożliwia zarządzanie projektem i rozwój oprogramowania. Celowo okrojono je ze wszystkich „rozpraszaczy”, koncentrując się tylko na najbardziej niezbędnych funkcjach: pracy nad kilkoma projektami, wyszukiwania błędów, zarządzania zadaniami („głosowania” na najpilniejsze problemy, obserwowanie zadań) i zarządzania samym projektem za pomocą kamieni milowych. Oczywiście zawiera także wiki.

 

Request Tracker

Darmowy

lista_darmowych_narzędzi_do_bugtrackingu_dla_testerów_i_developerów_request_tracker
Darmowe narzędzia do bugtrackingu – RequestTracker

Request Tracker to narzędzie napisane w Perl, które sprawdza się u przedsiębiorców jako system ticketowania i helpdesku oprogramowania. Właśnie ta ostatnia funkcja jest najczęściej wykorzystywana. Pozwala zespołowi sprawnie zarządzać zadaniami, wyłapanymi błędami oraz prośbami użytkowników. Posiada też system ticketów, narzędzia do zarządzania projektem oraz szereg użytecznych funkcji, takich jak interfejsy wersji mobilnych, kilka wersji kokpitu użytkownika i rozbudowany edytor tekstu.

 

WebIssues

Darmowy

webissues_darmowe_narzędzia_do_bugtrackingu
Darmowe narzędzia do bugtrackingu – WebIssues

WebIssuses został napisany w PHP i używa baz danych MySQL. Jego głównym zadaniem jest wspieranie pracy zespołowej przez katalogowanie, udostępnianie i śledzenie błędów w zależności od opisu, atrybutu, komentarzy lub dołączonych plików. System jest bardzo elastyczny i daje znacznie większe możliwości dostosowania niż systemy konkurencyjne.

Ostatnia wersja zawiera już klienta Windowsa, Linuxa i OS X, z kolei klient sieciowy uzyska dostęp do systemu przez przeglądarkę.

 

PHP Bug Tracker

Darmowy

lista_darmowych_narzędzi_do_bugtrackingu_dla_testerów_i_developerów_php_bug_tracker
Darmowe narzędzia do bugtrackingu – PHP Bugtracker

PHP Bug Tracker to bazujący na sieci system do śledzenia pomyłek zbliżony do takich „kombajnów” jak Bugzilla. Narzędzie jest lekkie i łatwe do zainstalowania i administrowania. Wygląd tekstu może być dostosowany do twojej aplikacji.

 

BugNET

Darmowy

lista_darmowych_narzędzi_do_bugtrackingu_dla_testerów_i_developerów_bugnet
Darmowe narzędzia do bugtrackingu – BugNET

BugNET to narzędzie do zarządzania błędami, napisane w NET. Zadania są w nim dzielone na „dodatki”, „zadania” i „defekty”. System umożliwia zarządzanie nimi, tworzenie zadań, wyszukiwanie, raportowanie i tworzenie wiki.

 

FogBugz

Od 20$ za miesiąc

lista_darmowych_narzędzi_do_bugtrackingu_dla_testerów_i_developerów_fogbugz
Darmowe narzędzia do bugtrackingu – FogBugz

FogBugz to sieciowy system śledzenia błędów. Pozwala na tworzenie list błędów i przydzielanie ich konkretnym członkom zespołu. Zarządzanie projektem ułatwiają kamienie milowe, istnieje także możliwość stworzenia wiki.

Darmowa trialka pozwala na korzystanie z systemu przez 7 dni. Ceny zaczynają się od 20$ na miesiąc.

 

Na rynku znajdziecie wiele narzędzi do bucktrackingu, zaawansowanych i niezbyt złożonych, darmowych i komercyjnych. Przedstawienie ich wszystkich na naszej liście jest niemożliwe, ale ciekawym polecamy tę stronę, gdzie możecie zapoznać się z alternatywami dla naszych propozycji.

A jakich narzędzi wy używacie?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz