Internet kocha infografiki: to najbardziej atrakcyjny, a jednocześnie najbardziej przejrzysty sposób na zaprezentowanie informacji. Sprawozdania, raporty i statystyki, które jako tekst są nieczytelne i zwyczajnie nudne, jako infografika mają szanse podbić serca twoich odbiorców.

Dla grafików projektowanie infografik potrafi być żmudną i męczącą pracą, oznacza bowiem tworzenie dziesiątek ikonek, wykresów, grafów, przycisków, map i innych drobnych elementów. Graficy, którzy szanują swój czas, tworzą własne biblioteki elementów, które mogą się przydać przy kolejnym zleceniu na wykonanie paczki infografik.

Z myślą o Waszych bibliotekach stworzyliśmy dla was listę 10 źródeł darmowych elementów do infografik. Możecie za darmo pobrać z nich wszystko, co jest potrzebne projektantom, aby stworzyć infografikę. Znajdziecie tu mapy, schematy, grafy, wykresy, ikony i wektory, dzięki którym Wasza praca stanie się szybsza i łatwiejsza.

 

Templatki, wektory i zestawy flat icons do infografik dla grafików i projektantów

Infografiki Weekdone
KLIK

Zestawy wektorów do infografik
Darmowe elementy i wektory do tworzenia infografik

Ten zestaw składa się z map, wykresów kołowych, kolumnowych i słupkowych, a także osi czasu. Możesz wybrać także ciemną lub jasną wersję kolorystyczną, obie utrzymane w ciepłych pomarańczowych barwach.
Pliki dostępne są w formatach .ai, SVG i .pdf.

 

Darmowe elementy flat do infografik
KLIK


Stonowane zestawienie szarości i różu współgra z minimalistyczną estetyką tego zestawu elementów flat. Znajdziesz w nim tabele, grafy, ikony, wykresy kołowe i statystyki procentowe.

 

Zestaw apli w czterech kolorach
KLIK


Ten niewielki zestaw składa się z dwóch rodzajów starannie wykończonych „bloków”, w których możesz umieścić tekst swojej infografiki.

 

Pastelowe zestawy elementów do infografik
KLIK


Ten zestaw subtelnych infografik umożliwia wybór odcieni z palety – od delikatnych seledynów do ciemnego granatu. Zawiera mapę, wykres kolumnowy, oś czasu oraz atrakcyjne wstążki do umieszczenia tytułów.

 

Wyrazisty zestaw do infografik – gradienty
KLIK


Ten zestaw to coś dla miłośników mocnych i odważnych zestawień kolorów. W ciekawy sposób wykorzystuje też gradienty, aby zilustrować wykresy kołowe i słupkowe, opcje oraz paski progresu.

 

Infografika ekologiczna
KLIK


A może potrzebujesz zestawu do stworzenia infografiki o ekologii i problemach środowiska naturalnego? W tym secie znajdziesz oczywiście mapy, zestaw ikon oraz wykresów i symboli do wykorzystania statystykach.

 

Elementy do tworzenia infografiki z osią czasu
KLIK


W niektórych infografikach potrzebne jest przedstawienie ciągu wydarzeń lub zilustrowanie procesu – tu nieodzowne okazują się osie czasu. Ten zestaw zawiera różne typy strzałek, linii, wykresów i ikonek, którymi zobrazujesz zmiany.

 

Wektory do infografik
KLIK


W tym zestawie najbardziej oryginalny jest wykres „piramidowy”. Oprócz niego znajdziecie tu także mapę, wykres słupkowy, wykres kołowy oraz aple do umieszczania tekstów.

 

Paczka darmowych wektorów do infografik
KLIK


Ten wielki zestaw zawiera najpotrzebniejsze elementy do stworzenia infografiki: mapy, wykresy, osie czasu i zestawy ikonek. Zestaw podzielony jest na podgrupy o różnorodnym przeznaczeniu – od sposobów prezentacji wizualnej danych, przez elementy graficzne aż do różnych typów wykresów i ikonek.

 

Infografika biznesowa – templatka
KLIK


Jeśli projektujesz infografiki dla firm, na przykład do raportów i podsumowań, możesz pokochać ten zestaw darmowych templatek i elementów do tworzenia ilustracji analiz SWOT i prezentacji danych statystycznych.