Darmowe kursy online dla grafików, programistów i copywriterów

Długie listopadowe wieczory zachęcają do nauki i zdobywania wiedzy. Jeśli chcesz nauczyć się czegoś zupełnie nowego lub poszerzyć swoje umiejętności, skorzystaj z oferty darmowych kursów online, jakie dostępne są dla freelancerów wszystkich branż: od IT do grafiki 3D.

Darmowe kursy online dla grafików, programistów i copywriterów
Darmowe kursy dla freelancerów: UX, UI, game developing, grafika 3D, networking

Zebraliśmy dla was ponad 10 najciekawszych kursów dostępnych na różnych platformach e-learningowych. Większość z nich możesz zrealizować w swoim własnym tempie, ważna jest tylko data rozpoczęcia. Po zakończeniu kursy na ogól dostępne są nieodpłatnie jeszcze przez jakiś czas, z reguły kilka tygodni.

 

Web developing i UX

Web Design: wireframes to prototypes
Start: 12 listopada

Pisaliśmy już, jakie korzyści w projektowaniu stron www daje wireframing i prototypowanie. Jeśli chcesz być bardziej efektywny w projektowaniu stron www i aplikacji, ten kurs wprowadzi cię w podstawy tych technik.

 

UX Design Fundamentals
Start: 12 listopada

To drugi kurs ze specjalności UX/UI (po Visual Elements of User Interface Design) dostępny na Coursera. Z niego dowiesz się nie tylko, jak planować, testować i „mapować” swoje projekty, aby doprowadzić je do etapu statycznego prototypu, a potem do w pełni działającego mock-upu, który będzie symulował doświadczenia użytkownika.

 

Web programming with Python and JavaScript
Start: dostępny

Tematy obejmują tworzenie baz danych, bezpieczeństwo oraz projektowanie UX. Nauka jest praktyczna, to znaczy w trakcie kursu wykonujesz zadania i projekty, aby lepiej zapamiętać zasady, języki oraz narzędzia, które umożliwią ci samodzielne zbudowanie aplikacji.

 

Mobile App Development with React Native
Start: dostępny

W tym kursie nauczysz się projektowania aplikacji w JavaScript z frameworkiem React Native. Dzięki temu zdobędziesz podstawową wiedzę na temat paradygmatów, architektury aplikacji i projektowania UI. Kurs kończy implementacja własnej aplikacji!

 

Introduction to Game Development
Start: dostępny

O tym, jak przyszłościowy jest rynek gier, również mobilnych, nie trzeba nikogo przekonywać. Jeśli czujesz, że to może być szansa dla ciebie, kurs stworzony przez Harvard University może być dobrym początkiem. Dowiesz się z niego, jak projektować gry 2D i 3D, a także dowiesz się, jak zaprojektowane był gry twojego dzieciństwa, od Mario do Legends of Zelda i Angry Birds.

 

Programowanie i IT

Agile Meets Design Thinking
Start: w trakcie

To jeden z pięciu kursów dotyczących Agile. W tym dowiesz się, jak połączyć technikę Agile z myśleniem projektowym. Dzięki nowatorskiemu podejściu do rozwoju projektów dowiesz się, jak uniknąć tworzenia aplikacji i programów, które są niepotrzebne, bezużyteczne i trudne do sprzedania.

 

Automated Software Testing: Practical Skills for Java Developers oraz Advanced Skills for Java Developers
Start: 6 listopada
Start: 15 stycznia 2019

Testowanie oprogramowania bywa trudne, wymagające i nudne, ale nie da się go uniknąć, jeśli chcesz, żeby twoje produkty działały bez błędów i zakłóceń. Pierwszy kurs z tego pakietu przybliży ci testowanie za pomocą JUnit, drugi z kolei przechodzi do bardziej zaawansowanych narzędzi i technik.

 

Problem solving, programming and video games
Start: 7 listopada

Kurs dla programistów Python, który obejmuje takie zagadnienia, jak rozwiązywanie problemów (computational thinking), algorytmy, jakość oprogramowania oraz testowanie.

 

Blockchain Technology
Start: 30 września

Ten kurs już trwa, ale wciąż możesz dołączyć i nadrobić zaległości w swoim tempie. Dzięki niemu poznasz podstawy technologii blockchain oraz kryptoekonomii. Kurs został przygotowany przez Berkeley University.

 

Grafika 3D

Realistic Architectural 3D Modeling
Start: dostępny

Modelowanie 3D jest szczególnie przydatne w architekturze i na tym właśnie obszarze skupia się ten kurs. Razem z wykładowcami poznasz podstawy projektowania 3D w Blender, zakończone realizacją twojego projektu!

 

Copywriting i content management

The Power of Podcasting for Storytelling
Start: dostępny

Pisaliśmy o tym, że podcasty to coraz bardziej popularny trend na Zachodzie. Jest to także ciekawa alternatywa dla content managerów, którzy szukają nowych treści do publikacji oraz copywriterów gotowych podjąć wyzwanie tworzenia contentu nowego typu.
Z tego kursu dowiesz się, jak wzbogacić swoje scenariusze i nagrania technikami storytellingu.

 

Using Email for Networking in English
Start: dostępny
Coraz więcej polskich freelancerów realizuje zlecenia dla zagranicznych klientów, przy czym niektóre z nich wymagają także pracy w grupie lub dają możliwość współpracy networkingowej. Ten kurs pomoże ci osiągnąć mistrzostwo w skutecznej komunikacji po angielsku.

 

Freelancing

Creative Thinking: Techiques and Tools for Success
Start: dostępny

Kreatywność? Marzenie każdego freelancera. Jak być kreatywnym i innowacyjnym w szybko zmieniającym się środowisku lub w kiedy musisz „przetworzyć” duże ilości informacji? Jak przekazywać nowe idee w ciekawy i zajmujący sposób, jak podchodzić do problemów, aby znaleźć oryginalne i świeże rozwiązania? Odpowiedzi znajdziesz w tym kursie.