10 nowych narzędzi dla webdesigna

Nowe narzędzia dla projektantów stron www

 

Szukacie nowych źródeł inspiracji, pomysłów i pomocy do tworzenia stron www? Przygotowaliśmy listę narzędzi i aplikacji dla web designerów i web developerów. Tricki UX, pomysły layoutów, ściągawki dla tych, którzy korzystają z Bootstrapa, inspiracje graficzne – zapraszamy!

 

10 nowych narzędzi dla webdesigna
Źódło obrazka: pixabay.com/en/users/fancycrave1-1115284/

UI Interactions

UI Interactions to zbiór najciekawszych pomysłów na interfejs dla aplikacji mobilnej. Jeśli szukasz inspiracji, ten serwis jest właśnie dla ciebie.

CanIUse Embed

CanIUse Embed to bardzo wygodny skrypt, który pozwala na uzupełnienie informacji z caniuse.com.

Microsoft Flow

Popraw swoją organizację pracy poprzez połączenie ze sobą różnych aplikacji oraz serwisów, z których często korzystasz. Na przykład: Flow pozwala automatycznie otrzymywać Slack powiadomienia od GitHub; otrzymywać SMS, kiedy przychodzą do ciebie maile od określonych osób albo zapisywać tweety na swoim koncie Dropbox.

Resource Cards

Jeśli jesteś nowicjuszem w świecie projektowania stron internetowych, będziesz potrzebował czasu, żeby się dowiedzieć o wszystkich pożytecznych narzędziach w tej dziedzinie. Resource Cards systematyzuje wszystkie najlepsze zasoby według kategorii, dzięki czemu można łatwo znaleźć narzędzia oraz tutoriale, które pomogą ci w pracy z prototypami, Photoshopem oraz w programowaniu.

Inspire by CanvasFlip

Zamiast instalowania wielu aplikacji, aby zobaczyć, jak działają, można uruchomić prototyp w Inspire i przetestować je w ten sposób.

Alloy

Alloy to przeglądarka internetowa, która organizuje twoje zakładki zgodnie z wykonywanym zadaniem. Zamiast trzymania wielu otwartych zakładek, masz je zebrane w jednym miejscu zgodnie z tematem. Zakładki, które nie są związane z twoim aktualnym zadaniem są zamknięte, ale wrócisz do nich, kiedy przystąpisz do wykonania kolejnego zadania.

Boxy SVG

Jeśli nie masz dostępu do Illustratora lub Sketcha, pomoże ci Boxy SVG, który jest wieloplatformowym edytorem grafiki wektorowej. Skorzystasz z niego w swojej przeglądarce internetowej.

React UIkit components

Elementy te są wykonane z UIKit CSS i dostępne jako pojedyncze moduły. Dzięki temu importujesz wyłącznie to, co jest ci potrzebne teraz. Projekty można łatwo łączyć między sobą oraz wykorzystywać własne elementy.

Chart.js

Biblioteka Chart.js pomoże ci w stworzeniu ładnych wykresów w JavaScript. Różne wykresy można umieścić na jednym oraz zrobić animowane przejścia podczas dodawania lub zmiany danych.

Bootstrap 4 Cheat Sheet

Ściągawka ta uczyni cię specjalistą od bibliotek Bootstrap w bardzo krótkim czasie.

Zapisz

Zapisz