Darmowy e-learning dla freelancerów

Nauka w wakacje? Pewnie pamiętasz jeszcze czasy, kiedy takie hasło brzmiało jak bluźnierstwo, jednak jako freelancer doceniasz już wagę, jaką ma zdobywanie nowych umiejętności. Im głębsza jest twoja znajomość branży, w jakiej się specjalizujesz, tym łatwiej dotrzeć ci z ofertą do klientów i tym bardziej konkurencyjny jesteś na rynku pracy zdalnej.

Jeśli do tego na bieżąco śledzisz rozwój nowych technologii, wiesz już zapewne, że takie trendy, jak projektowanie UX, projektowanie grafik 3D czy praca z big data to kierunki przyszłości. Nawet jeśli nie zajmujesz się żadną z tych dziedzin osobiście, warto wiedzieć, że takie rozwiązania istnieją, ponieważ możesz zetknąć się z nimi podczas współpracy z innymi freelancerami lub przy realizacji większych zleceń.

Letnie miesiące dla jednych są synonimem odpoczynku i zwalniania obrotów, a dla innych okazja, aby wykorzystać „sezon ogórkowy” do nadrobienia zaległości. Jeśli ty też zaliczasz się do tej drugiej grupy, mamy dla ciebie dobrą wiadomość – platformy e-learningowe traktują wakacje jako okazję do rozpoczęcia nowych kursów.

Darmowy e-learning dla freelancerów
Darmowe kursy online dla freelancerów w lipcu

Zebraliśmy dla ciebie listę ponad 10 zupełnie nowych darmowych kursów internetowych, wśród których znajdziesz szkolenia przeznaczone dla grafików i programistów, jak również dla wszystkich, którzy pracują zdalnie, a chcą lepiej zarządzać swoimi projektami.

W lipcu skupiamy się na nowych technologiach. W kursach dla grafików dominuje wykorzystanie „tradycyjnej” wiedzy w projektowaniu, które uwzględnia różnorodne wykorzystanie ukończonego materiału oraz tradycyjnie nowy kurs projektowania 3D. Programiści z kolei mogą poszerzać swoją wiedzę w dziedzinach dotyczących big data i sztucznej inteligencji – ona ba różnych poziomach zaawansowania.

Jeśli z kolei jako freelancer początki masz już za sobą, ale czujesz, że czas przejść na wyższy poziom, skorzystaj z kursów przygotowanych dla przedsiębiorców i project managerów. Będąc freelancerem jesteś dla siebie i jednym, i drugim, dlatego niezbędna wiedza o zarządzaniu projektami i autoprezentacji może okazać się kluczowa w zdobywaniu nowych klientów.

 

Nauka projektowania graficznego online za darmo
Platformy e-learningowe: kursy dla grafików

Darmowe kursy dla grafików, grafików 3D i projektantów

Podstawowe elementy projektowania: zasady projektowania i potrzebne programy
Start: 8 lipca
KLIK
Projektowanie to coś więcej niż edytowanie zdjęć i wrzucanie tekstu do edytora. Aby to, co robisz ze zdjęciami lub tekstem było czymś więcej, potrzebujesz solidnych podstaw: znajomości reguł rządzących projektowaniem i odpowiednich programów. Ten kurs płynnie wprowadzi cię w podstawowe zagadnienia związane z projektowaniem.

Podstawowe elementy projektowania: teoria koloru i formaty
Start: 8 lipca
KLIK
Skoro masz już opanowane podstawowe zasady designu, czas na praktyczną wiedzę, jak projektować różne elementy. Kurs porusza zagadnienia koloru, zarówno jeśli chodzi o jego teorię, jak i praktyczne kwestie dotyczące schematu kolorów (RGB, CMYK, Pantone) oraz jak już na etapie projektu uwzględnić docelowe medium (druk lub wersja cyfrowa).

Elementy tekstowe w projektowaniu: fony, typografia i spacing
Start: 8 lipca
KLIK
Często w kontekście projektowania graficznego myślimy bardziej o kształtach i kolorach użytych w ilustracjach. Nie zawsze tekst rzuca się w oczy, a jednak to właśnie dobra typografia określa „być albo nie być” całości. Jak dobrać fonty, dobrać wysokość i spacjowanie w tekście? Ten kurs skupia się na elementach tekstowych i daje niezbędną wiedzę, jak wydobyć z tekstu w projekcie to, co najlepsze.

Druk i elementy cyfrowe w brandingu i UX
Start: 8 lipca
KLIK
Elementy graficzne mogą być fizyczne, drukowane i cyfrowe. Ten kurs skupia się na tym, jak projektować, aby w obu tych mediach wydobyć to, co w projekcie jest najlepsze. Dzięki podstawowej wiedzy o technikach cyfrowych i technikach druku dowiesz się także, jak uwzględnić wymagania medium w swoich projektach oraz jak połączyć je w wymaganiami doświadczenia użytkownika (UX).

Obiekty Low Poly w grach video
Start: 8 lipca
KLIK
Low Pol to siatka trójwymiarowego modelu, która składa się z małej liczby wielokątów. Ten kurs da ci widzę i narzędzia, aby samodzielnie stworzyć twój własny projekt 3D, który możesz wykorzystać w grze video.
Oprócz strony technicznej kurs omawia także podstawy projektowania – w tym kształty, proporcje i kolory – oraz podstawy animacji.

Zrozumienie i projektowanie komiksów internetowych
Start: 22 lipca
KLIK
Komiksy w sieci cieszą się niesłabnąca popularnością i mają grono oddanych fanów. W tym kursie dowiesz się, jak wykorzystać komiks, aby dotrzeć do innych użytkowników sieci – w tym twoich przyszłych klientów – oraz jak stworzyć komiks i na co zwrócić uwagę, wybierając jego typ i stylistykę. Oprócz tego poznasz podstawowe narzędzia do tworzenia komiksów.

Nauka programowania online za darmo
Platformy e-learningowe dla programistów

Darmowe kursy dla programistów, web developerów i specjalistów IT

Wprowadzenie do sztucznej inteligencji
Start: 1 lipca
KLIK
Z tego kursu dowiesz się, jak działa sztuczna inteligencja, jak i do czego można jej używać, a także poznasz znaczenie podstawowych pojęć, takich jak uczenie maszyn, deep learning i sieci neuronowe. Kurs dotyka także kwestii etycznych związanych z rozwojem AI. Na zakończenie przewidziane samodzielne wykonanie projektu małej AI.

Podstawy analizy Big Data w SQL
Start: 1 lipca
KLIK
oraz
Analiza Big Data w SQL
Start: 1 lipca
KLIK
Dzięki temu darmowemu kursowi online poznasz wykorzystanie SQL w perspektywie analizy Big Data i systemów baz danych oraz poznasz najbardziej użyteczne narzędzia SQL do pracy na platformach Big Data. Kurs przewiduje również ćwiczenia i naukę praktyczną.

Zarządzanie Big Data w klastrach i chmurach
Start: 1 lipca
KLIK
Jak zarządzać zbiorami big data, jak zbierać je w klastry i chmury, jak je strukturyzować i jak używać ich w queries? Kurs omawia przetwarzanie big data za pomocą silników Apache Hive i Apache Impala. Po zakończeniu kursu będziesz też wiedzieć jak wybierać właściwe typy danych i sposoby ich gromadzenia oraz jaki typ plików wybrać w zależności od narzędzi, jakich używasz i efektów, jakie chcesz osiągnąć.

Python i superkomputery
Start: 9 września
KLIK
Jak przyspieszyć programy napisane w Pythonie, a które mają być używane na superkomputerach (high performance computing)? Twórcy kursu podpowiadają, jak zidentyfikować kod, który działa słabiej niż powinien lub stanowi potencjalny bloker oraz poprawić go za pomocą technik optymalizacji i obliczeń równoległych. Kurs skupia się na użyciu i optymalizacji Pythona w kontekście badań naukowych i HPC, jednak przyda się także tym programistom, którzy pracują nad dużymi, złożonymi narzędziami.

Bezpieczeństwo cyfrowe
Start: 16 września
KLIK
W tym kursie poznasz najpoważniejsze zagrożenia cyfrowe, na jakie są narażeni użytkownicy sieci, a także kluczowe funkcje cyfrowego bezpieczeństwa w firmach. Oprócz najpoważniejszych problemów, wyzwań i szans związanych z bezpieczeństwem cyfrowym, będziesz także poznawać różne typy zagrożeń i ataków hakerskich oraz wpływ, jaki mają na firmy.

Kurdy sla freelancerów online za darmo
Darmowe kursy na platformach e-learningowych dla freelancerów

Darmowe kursy dla freelancerów

Jak przygotować efektywną prezentację?
Start: 16 września
KLIK
Kiedy pracujesz zdalnie, umiejętność autoprezentacji w różnych sytuacjach – wirtualnych i realnych – może zaważyć na tym, czy to ty otrzymasz zlecenie, czy trafi ono do konkurencji. Ten kurs to szansa, aby dowiedzieć się, co sprawia, że prezentacje są przekonujące i zapadają w pamięć oraz jak wykorzystać dla siebie ich potencjał.

Podstawy zarządzania projektami
Start: 16 września
KLIK
Jako freelancer pracujesz pewnie dla kilku klientów jednocześnie, a twoje zadania wahają się od prostych zleceń do długich, czasochłonnych i wieloetapowych projektów. Jak się w tym nie pogubić?
Ten kurs pomoże ci zrozumieć „cykl życia” projektów, ich etapy i sposoby efektywnego zarządzania każdym z nich. Jakie czynniki mają wpływ na realizację projektu i jak radzić sobie z ograniczeniami czasu, zasobów i środków? Kurs odpowie nie tylko na te pytania.

Inicjacja projektu
Start: 16 września
KLIK
Jakie techniki są potrzebne, aby przejść przez fazę inicjacji projektu? Co musisz wiedzieć o dokumentacji i wymaganiach zarządzania projektami? Z tego kursu dowiesz się, dlaczego ta faza ma znaczenie w prowadzeniu każdej działalności oraz jak operować czasem, ilością zadań i kosztami – wszystko, co może przydać się w wykonywaniu dużych zleceń jako freelancer.