13 darmowych aplikacji dla podróżujących

Aplikacje działające bez internetu

 

Zamierzasz pojechać na urlop? Mamy dla ciebie coś specjalnego – listę aplikacji niezbędnych podczas podróży, które na dodatek nie potrzebują połączenia z internetem. Sprawdź je, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

13 darmowych aplikacji dla podróżujących
Źródło obrazka: pixabay.com/en/users/Unsplash-242387/

Triposo

Przewodnik po 8000 miejscach, zawiera krótką informację o kraju lub mieście, mapę, bazę hoteli, restauracji, sklepów oraz innych atrakcji. Każdy z tych obiektów można znaleźć na mapie natychmiast i zobaczyć, jak się do niego dostać.

iOS
Android

MapsWithMe

Offline-mapy wszystkich krajów świata. Wybierasz na mapie potrzebną miejscowość, pobierasz ją na swój smartphone i korzystasz podczas podróży. MapsWithMe pracuje dość szybko.

iOS
Android

City Maps 2GO

Kolejna aplikacja z mapą offline. Działa podobnie do MapsWithMe. Każdy użytkownik może pobrać do 5 map za darmo. Daje możliwość tworzenia własnych dróg i szlaków turystycznych oraz oznaczenia zabytków do zwiedzania.

iOS
Android

Currency Exchange

Offline kantor jest przydatny podczas zakupów za granicą. Można zaktualizować kurs w hotelu i korzystać z aplikacji na bieżąco nawet bez dostępu do internetu. Dzięki tej aplikacji zawsze będziesz wiedział, ile w rzeczywistości wydałeś!

iOS
Android

Big Truck Stops

Aplikacja dla podróżujących samochodem, dzięki której możesz znaleźć najbliższy parking, stację paliw, prysznice oraz inne usługi, które mogą być przydatne w drodze.

Android

MapMyRide

Przydatna aplikacja dla tych, którzy lubią podróżować rowerem. Dzięki niej można znaleźć trasy rowerowe w różnych miastach oraz tworzyć własne tracki.

iOS
Android

Urbanspoon

Urbanspoon to baza danych, która zawiera ponad milion restauracji w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i większości miast w Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii. Można łatwo znaleźć miejsce na obiad wybierając według rankingu, kuchni lub lokalizacji.

iOS
Android

IndianRailway Offline TimeTable

Jest to bardzo przydatna aplikacja dla osób podróżujących w Indiach. Pomaga w znalezieniu pociągów, pokazuje rozkłady jazdy oraz tworzy własne trasy dla podróży.

Android

Użytkownicy iOS mają alternatywę:  Indian Train Alarm

Rail Planner App

Aplikacja dla podróżujących po Europie, którzy korzystają z pociągów Eurail oraz InterRail. Można łatwo znaleźć najbliższą stację, rozkład odjazdów pociągów i mapy większości miast europejskich.

iOS
Android

Tłumacz Google

Pozwala na pobranie pakietów językowych do tłumaczenia offline. Ma także przydatną funkcję szybkiego tłumaczenia za pomocą kamery.

iOS
Android

Hudway

Nawigator, który pomaga orientować się nawet w warunkach słabej widoczności. Po prostu połóż smartphone do przedniej szyby, a będziesz otrzymywał ważne informacje o drodze. Dostęp do Internetu jest wymagany tylko do stworzenia trasy, co jest bardzo wygodne: na trasie możesz napotkać miejsca, w których nie ma zasięgu.

iOS
Android

 

A jakich ty używasz aplikacji podczas podróży? Podziel się swoim doświadczeniem w komentarzach.

Zapisz

Zapisz

Zapisz