Oryginalne, unikalne fonty – 4 strony dla grafików

 

Gdzie szukać oryginalnych fontów? Stron, które udostępniają darmowe lub półdarmowe fonty jest sporo, jeśli jednak szukacie naprawdę oryginalnych projektów, warto zajrzeć na mniej popularne witryny typografów lub projektów zrzeszających designerów z różnych stron świata.

Dziś przygotowaliśmy dla was cztery propozycje takich stron. Znajdziecie tu przykłady pięknych krojów pisma chlebowego i oryginalne ręczne „pisanki” idealne do projektów rękodzielniczych. To nie wszystko: mamy dla was również propozycje stron, na których znajdziecie pisma inspirowane epokami historycznymi, baśniami, legendami oraz… ikonami popkultury.

Do czego możecie je wykorzystać? To zostawiamy już waszej pomysłowości!

 

Antykwy online – Igino Marini

Darmowe źródła dla typografów
Darmowe fonty online – The Fell Type

Źródło
Na tej stronie znajdziecie zaledwie kilka fontów – to zdigitalizowane wersje klasycystycznych antykw. Nazwa strony to nazwisko oksfordzkiego biskupa Johna Fella, który stworzył unikalną kolekcję czcionek.

 

Kolekcja fontów o unikalnych krojach – Fontennium

Darmowe źródła dla typografów
Darmowe fonty online – Fontennium

Źródło
Ta nietypowa strona to źródło fontów o unikalnych krojach. Można je podzielić na trzy kategorie: fonty nawiązujące do krojów historycznych (fraktura, pismo celtyckie, pismo egipskie i rzymskie) i stylów w sztuce (modernistyczne, secesyjne) lub dostosowanych do określonej estetyki (alchemia, magia, hu-tech).

 

Darmowe fonty do rękodzieła i scrapbookingu – Kevin and Amanda

fonty-online-Kevin and Amanda
Źródło
Szukasz fontów do rękodzieła, do projektów scrapbookingowych lub oryginalnych „pisanek” do zaproszeń? Kevin i Amanda udostępnili na swojej stronie zbiór 500 „słodkich” fontów i łagodnych, zaokrąglonych liniach, doskonale naśladujących ręczne pismo.

 

Darmowe fonty opensource – Iconian Fonts

Darmowe źródła dla typografów
Darmowe fonty online – The League of Moveable Type

Źródło
Fonty zebrane na tej stronie to projekty o unikalnych, charakterystycznych krojach. Przeznaczone są do użytku prywatnego, a jeśli chcesz wykorzystać je do komercyjnej pracy, autor będzie wymagał niewielkiej opłaty (ok. 20$).

Która z tych stron podoba Wam się najbardziej? Do czego wykorzystacie te kroje? Napiszcie nam w komentarzach!

Zapisz

Zapisz

Zapisz