Narzędzia video dla social media managerów i content managerów

Przypomnij sobie swoje doświadczenia: jak często zatrzymujesz się nad treściami video w mediach społecznościowych, a jak często nad innymi typami postów? Użytkownicy wszystkich platform społecznościowych, od Instagrama do LinedIna pokochali filmiki. Są angażujące i łatwe w odbiorze, a przy tym często stanowią pole do popisu dla twórczej wyobraźni.

Pisaliśmy już o tym, dlaczego warto inwestować w tworzenie treści video i dlaczego mogą one pomóc w poprawieniu ROI.
Kiedy pracujesz zdalnie i jako freelancer łączysz funkcje content managera z social media managerem, video mogą ci się wydawać treścią trudną do stworzenia i wypromowania. Dziś podpowiemy, jak zrobić film na YouTube, Facebook lub inną popularną platformę.

Narzędzia video dla social media managerów i content managerów
Jak zrobić video na media społecznościowe?

Kiedy zainwestować w ten typ treści? Jeśli czujesz, że w komunikacji twojego klienta brakuje explainera, filmiku promocyjnego w typie animacji lub tutoriala, jak korzystać z usługi, warto się nad tym zastanowić. Dzięki relatywnie tanim lub całkowicie darmowym narzędziom do tworzenia treści video możesz szybko stworzyć profesjonalne filmiki, a tym samym zaoferować użytkownikom coś zupełnie nowego.

 

Aplikacje video dla social media managerów i content managerów

Mało kto pamięta czasy, w których na platformę społecznościową wystarczyło wrzucić raz na tydzień post, w dodatku w postaci suchego tekstu. Teraz, aby przebić się do świadomości odbiorców, potrzebujesz czegoś więcej – i to mogą być właśnie video.

1. Jak zrobić animację – Animaker

Animaker  to doskonałe narzędzie do tworzenia explainerów i animowanych infografik. Do twojej dyspozycji jest sześć stylów animacji: animowane postacie 2D, video 2,5D, infografiki, typografia, whiteboard, explainery typu handcraft (z dłonią widoczną na filmiku, która przesuwa elementy, tworzy napisy itp.). Aby uzyskać lepsze efekty, możesz mieszać i miksować je ze sobą.

Reklamy video na Facebooku dla social media i content media managerów
Jak zrobić film video na Facebook?

Edycja jest prosta: przeciągasz do ramki kolejne elementy, dodajesz swoje podpisy, a jeśli potrzebujesz wersji anglojęzycznej, do dyspozycji masz również syntezator mowy.

 

2. Jak nagrać film w przyspieszonym tempie – Hyperlapse

Hyperlapse (wersja na Android) możesz znać jako natywną aplikację Instagram. Pozwala ona na wielokrotne przyspieszenie nagrania dokonanego w czasie rzeczywistym, eliminując przy tym drgania obrazu, które utrudniają oglądanie. Przyda ci się, jeśli nagrywasz dłuższy tutorial lub explainer, a nie chcesz męczyć odbiorców.

Hyperlapse dostępny jest w wersji na iOS lub Android. Jego zaletą jest to, że gotowy filmik umieścisz na Instagramie lub Facebooku bezpośrednio z poziomu aplikacji.

 

3. Jak nagrać film na YouTube i go pozycjonować – Tubics

Dobrze zrobione video to atrakcyjny content dla użytkowników. Ma zatem szanse zaistnieć w sieci na dłużej jako udostępniania i lubiana treść. Aby wykorzystać potencjał, jaki ma SEO w kontekście platformy YouTube, skorzystaj z Tubics.

Tubics pomaga w osiąganiu wyższych wyników wyszukiwania w ramach platformy YouTube, udzielając ci podpowiedzi, jak zoptymalizować tagi i podpisy.

Pozycjonowanie filmów na YouTube dla social media managerów
Jak nagrać film na YouTube?

 

4. Jak nagrać film na Facebook i ustawić reklamę – Shakr

Facebook wciąż pozostaje najpopularniejszą platformą społecznościową, a Shakr – najpopularniejszą platformą do tworzenia treści video na ten portal. Oprócz narzędzi do edycji filmiku posiada także szereg opcji związanych z poprawianiem konwersji reklam video na Facebooku.

Co możesz zrobić w Shakr? Przede wszystkim stworzyć video na materiał produktowy zintegrowany ze sklepem na Shopify, header lub reklamę na Facebooku, zaplanować publikację treści i zebrać statystyki dotyczące jej popularności wśród określonych grup odbiorców.

Jedynym zastrzeżeniem może być cena: miesiąc subskrypcji zaczyna się od 99$.

 

5. Jak tworzyć różnorodne treści video – Genially

A może narzędzie, w którym oprócz video stworzysz także prezentacje, infografiki, plakaty, quizzy i inne „medialne” treści na platformy społecznościowe? Wypróbuj Genially, narzędzie podobne do Canvy, ale nieco bardziej przyjazne w obsłudze.

W tworzeniu treści pomoże ci panel z inspiracjami, gdzie możesz obejrzeć video stworzone przez innych użytkowników Genially. W wersji darmowej narzędzia opublikujesz stworzone projekty w mediach społecznościowych, ale bez możliwości ich pobrania. Wersje płatne zaczynają się od 8 euro za miesiąc.

 

Jak zrobić video na media społecznościowe: podsumowanie narzędzi dla content media managerów

Przygotowanie video na media społecznościowe wymaga przede wszystkim pomysłu. Nawet skomplikowany w obsłudze i kosztowny sprzęt nie jest konieczny, jeśli skorzystasz z jednego z dostępnych narzędzi do tworzenia lub edytowania plików video.

Wiele z video makerów umożliwia stworzenie animacji lub prostego explainera z gotowych templatek. Video stworzone w kreatorze nie musi być nudne ani powtarzalne: na ogół w narzędziach masz do wyboru kilka różnych stylów. Gotowe video możesz przyspieszyć, zoptymalizować pod kątem wyszukiwania w YouTube, a także umieścić na Facebooku jako reklamę.

Jak Ty korzystasz z video w swojej strategii w mediach społecznościowych? Z jakich narzędzi korzystasz? Napisz nam o tym w komentarzu!