Najlepsze darmowe aplikacje mobilne do tworzenia filmów na Instagram

Prowadzenie bloga, poza tym, że dostarcza satysfakcji i radości, potrafi być też pracą na cały etat. Kiedy platformy blogowe dopiero raczkowały, wystarczyło regularnie postować interesujące treści. Dziś, oprócz wartościowych wpisów, bloger powinien być obecny również na platformach społecznościowych – Instagram i Facebook są tu zdecydowanie najpopularniejszymi mediami.

Wielu blogerów zastanawia się, co zrobić, aby wpisy były bardziej atrakcyjne?
Okazuje się, że najczęściej podajemy dalej, komentujemy i udostępniamy treści video. Statystyki przygotowane przez Cisco na podstawie dotychczasowych danych i prognoz wskazują, że do 2020 roku właśnie one będą generowały 80% ruchu w całej sieci.

Użytkownicy lubią ten typ treści: video pomagają zdecydować się na zakup, dostarczają odpowiedzi na pytania, angażują i dostarczają rozrywki. Już teraz Instagram z możliwością nagrywania krótkich video oraz YouTube są najczęściej odwiedzanymi platformami społecznościowymi.

Najlepsze darmowe aplikacje mobilne do tworzenia filmów na Instagram
Narzędzia do tworzenia video na Instagram

Ma to duże znaczenie zwłaszcza dla blogerów, którzy dążą do nawiązania bardziej osobistej relacji z odbiorcami i czytelnikami. Jeśli oprócz bloga prowadzisz także swój kanał na YouTube, profil na Facebooku lub konto na Instagramie, na pewno z własnego doświadczenia znasz siłę, jaką mają dobrze zrobione filmy.

Zrobienie video może być łatwiejsze niż ci się wydaje. Wystarczą odpowiednie narzędzia i… ciekawy pomysł. Pisaliśmy już o programach do obróbki video i aplikacjach mobilnych do tworzenia filmów – dziś czas na aplikacje, w których przygotujesz filmiki tylko na Instagram.

 

Najlepsze darmowe aplikacje do edycji video na Instagram dla blogerów

Wrzucasz na swój profil video? Dzięki tym aplikacjom sprawisz, że będą one wyglądać profesjonalnie i bardziej przyciągać użytkowników.
Do przygotowania filmiku na ten portal społecznościowy możesz wykorzystać każdą z aplikacji, o których pisaliśmy w naszych poprzednich postach, ale ta piątka została przygotowana specjalnie z myślą o tym medium.

 

Boomerang
Android
iOS

Najlepsze darmowe aplikacje mobilne do tworzenia filmów na Instagram
Narzędzia do tworzenia video na Instagram – Boomerang

To aplikacja stworzona przez Instargam, która wykorzystuje twoje zdjęcia, aby stworzyć bardziej angażujący content. Wystarczy, że załadujesz do nich 10 zdjęć, a Boomerang przetworzy je w atrakcyjne video.
Dodatkową zaletą jest to, że aplikacja jest natywna – stworzony materiał opublikujesz na Instagram bezpośrednio z jej poziomu.

 

FilmoraGo
Strona www

FilmoraGo to relatywnie prosta aplikacja, która umożliwia edycję na najbardziej podstawowym poziomie: dodanie do video muzyki i przejść, tytułów i tekstów, a także przycięcie samego materiału. Aplikacja mobilna jest tylko dodatkiem do bardziej stabilnej, rozbudowanej wersji desktopowej, która z kolei jest płatna.

 

Magisto
Strona www

Najlepsze darmowe aplikacje mobilne do tworzenia filmów na Instagram
Narzędzia do tworzenia video na Instagram – Magisto

Ta aplikacja przebojem zdobyła serca (i telefony) użytkowników na całym świecie. W swoim działaniu wykorzystuje elementy sztucznej inteligencji, dzięki której twoje video będą wyglądały, jakby ich wykonanie wymagało wielu godzin ciężkiej pracy.

Dodaj zdjęcia, video i muzykę, wybierz historię, jaką chcesz opowiedzieć, a Magisto stworzy materiał video gotowy do publikacji na mediach społecznościowych.
Aplikację tę można polecić zwłaszcza tym blogerom i influencerom w mediach społecznościowych, którzy zarabiają już na swojej działalności i chcą przygotować dla odbiorców jeszcze bardziej atrakcyjne treści. Plan podstawowy kosztuje od 5$ na miesiąc.

 

Anchor Video Maker
Strona www

Najlepsze darmowe aplikacje mobilne do tworzenia filmów na Instagram
Narzędzia do tworzenia video na Instagram – Anchor Videos

Kto powiedział, że podcaster nie może udostępniać swoich nagrań na Instagramie? Być może niektórzy z was kojarzą Anchor jako aplikację do obróbki i udostępniania treści audio – i słusznie, bo takie właśnie było pierwotne przeznaczenie programu. Anchor idzie jednak z duchem czasu i umożliwia także utworzenie video do treści audio, jaką już posiadasz. Aplikacja automatycznie przetworzy je do video przyjaznego Instagramowi.

 

Hyperlapse
Android (Microsoft)
iOS

Uważasz, że film poklatkowy (timelapse) jest świetną techniką i chcesz wykorzystywać ją w swoich materiałach? Nic prostszego – jeśli masz jedna z tych aplikacji. Teraz wykonanie serii zdjęć i połączeniu ich w animację to kwestia kilku tapnięć.

Pierwotnie Hyperlapse zostało stworzone przez Instagram dla telefonów Apple, jednak popularność tej aplikacji skłoniła Microsoft do stworzenia jej bliźniaczki dla Androida. Wersja „dla robota” jest stabilniejsza.

 

5 aplikacji do tworzenia video w mediach społecznościowych dla blogerów – podsumowanie

Content video stanowi naturalne uzupełnienie postów na bloga i zdjęć publikowanych na Instagramie. Jego wykonanie nie musi być dużo trudniejsze od wykonania serii zdjęć. Dobrze dobrana aplikacja pozwoli ci na stworzenie filmu lub animacji z tych materiałów, które już posiadasz, również jeśli są to nagrania audio.

Większość proponowanych przez nas aplikacji jest darmowa i umożliwia podstawową edycję: przycinanie, dodanie tła muzycznego, napisów lub prostych przejść. Nawet te proste zabiegi mogą jednak przynieść dobre efekty w postaci większego zainteresowania odbiorców i większej liczby udostępnień.
Które aplikacje wypróbujesz?