Najlepsze darmowe banki zdjęć dla freelancerów

Może jesteś blogerem i szukasz dobrej jakości zdjęć, które będą dopełnieniem twoich postów. Może szukasz grafik do mock-upu strony www. A może jako fotograf rozglądasz się za źródłami inspiracji?

Niezależnie od powodów, warto wiedzieć, gdzie szukać darmowych zdjęć wysokiej jakości. Stocki i banki zdjęć na licencji creative commons (CC0) pozwalają na używanie i modyfikowanie zdjęć w celach komercyjnych, bez podania ich autorstwa.
Jeśli korzystasz z nieznanego ci źródła zdjęć, koniecznie sprawdź licencję, aby uniknąć nieprzyjemności. Być może wybrana fotografia przeznaczona jest tylko do prywatnego użytku lub wymaga podania autorstwa.
Darmowe stocki i banki zdjęć wymienione na naszej liście zawierają tylko zdjęcia na licencji CC0.

 

Najlepsze darmowe stocki ze zdjęciami – Freerange

Źródło

Najlepsze darmowe banki zdjęć dla freelancerów
najlepsze darmowe stocki ze zdjęciami CC0 dla freelancerów – Freerange

Freerange to stock, na którym znajdziecie ponad 20 tysięcy zdjęć wysokiej jakości za darmo – wystarczy zalogować się na stronie. Fotografie ułożone są w 30 kategoriach, z których najciekawsze to kategoria zdjęć vintage i fotografii z Francji.
Wybraną fotografię możesz także przesłać do aplikacji PIXLR w celu dalszej edycji.

 

Najlepsze darmowe stocki ze zdjęciami – Pikwizard

Źródło

Najlepsze darmowe banki zdjęć dla freelancerów
najlepsze darmowe stocki ze zdjęciami CC0 dla freelancerów – Pikwizard

Pikwizard to stosunkowo młody stock, jednak już teraz znajdziesz w nim ponad 100 tysięcy zdjęć, z czego 20 tysięcy znajduje się w nim na wyłączność. Przed Pikwizard ambitny cel: w swoim banku chcą zgromadzić ponad milion zdjęć, dlatego codziennie przybywają na nim nowe obrazy.

Stock specjalizuje się głównie w zdjęciach porterowych i zdjęciach ludzi, dlatego śmiało możecie tu wyszukiwać ilustracje do wszystkich wpisów o biurach i spotkaniach ;).

 

Najlepsze darmowe stocki ze zdjęciami – Vintage Stock Photos

Źródło

Najlepsze darmowe banki zdjęć dla freelancerów
najlepsze darmowe stocki ze zdjęciami CC0 dla freelancerów – Vintage Stock Photos

Ten stock to inicjatywa twórców Freerange. W przeciwieństwie do „macierzystego” projektu Vintage Stock Photos jest poświęcony tylko zdjęciom powstałym do lat 90. zeszłego stulecia.
Obecnie w zbiorze znajduje się ponad 25 tysięcy zdjęć w takich kategoriach, jak wycieczki, miasta, portrety retro, krajobrazy oraz ulice.

 

Szukasz dodatkowych stocków i banków zdjęć na licencji CC0? Sprawdź naszą listę darmowych stocków dla grafików i blogerów!

 

Najlepsze darmowe stocki ze zdjęciami – Life of Pix

Źródło

Najlepsze darmowe banki zdjęć dla freelancerów
najlepsze darmowe stocki ze zdjęciami CC0 dla freelancerów – Life of Pix

Ten bank darmowych zdjęć został stworzony przez Leeroy, agencję reklamową z Montrealu. Znajdziecie tu przede wszystkim piękne ujęcia natury. Koniecznie sprawdźcie także dział z darmowymi nagraniami video na licencji CC0.

 

Najlepsze darmowe stocki ze zdjęciami – StockSnap

Źródło

Najlepsze darmowe banki zdjęć dla freelancerów
najlepsze darmowe stocki ze zdjęciami CC0 dla freelancerów – Stocksnap

Bank autorstwa twórców Snappa. Co tydzień pojawiają się na nim setki nowych zdjęć wysokiej jakości. Dużą zaletą jest wygodne wyszukiwanie po bardzo szczegółowych kategoriach.