Jak samemu stworzyć portfolio online?

Portfolio online – narzędzia dla freelancerów

 

Jak stworzyć dobre portfolio? Skorzystać z serwisu z darmowymi portfolio dla freelancerów czy zdecydować się na stworzenie autorskiej strony? Każdy grafik, programista, fotograf czy copywriter staje przed podobnym pytaniem, kiedy tworzy swoją internetową wizytówkę.
Alternatywą dla darmowego portfolio i autorskiej strony mogą być narzędzia do samodzielnego stworzenia własnego portfolio.

Jak samemu stworzyć portfolio online?
Narzędzia do portfolio online dla freelancera

Wybór narzędzi do tworzenia portfolio online jest spory, a my przygotowaliśmy dla was listę pięciu najbardziej popularnych i sprawdzonych. Narzędzia, które proponujemy, są przede wszystkim łatwe w użyciu i pozwalają zaoszczędzić sporo czasu na nauce podstaw programowania.
Narzędzia do tworzenia portfolio online to doskonałe rozwiązanie dla freelancerów, którzy chcą stworzyć autorskie portfolio, ale brakuje im wiedzy o kodowaniu i projektowaniu stron www. Edytory „przeciągnij-i-upuść”, łatwe do edytowania szablony i tematy, a także nawigacja zaprojektowana z myślą o przeglądaniu prac ułatwią stworzenie portfolio.
Autorskie rozwiązania i propozycje dla WordPress – zapraszamy do naszej listy!

 

Snap Pages

Proste narzędzie do tworzenia portfolio online

Cena: darmowy okres próbny, cena za miesiąc 12$ lub 20$

Samodzielne portfolio online dla freelancera
Narzędzia dla freelancera – Snap Pages

Nazwa tego narzędzia do budowania portfolio mówi sama za siebie: pozwala błyskawicznie stworzyć stronę www za pomocą prostego w obsłudze edytora.
Najpierw wybierasz jeden z tematów, a potem dostosowujesz go do swoich potrzeb. Do dyspozycji masz tagi HTML (znajomość kodowania nie jest wymagana) i edytor przeciągnij-i-upuść. Freelancerzy, którzy pracują na urządzeniach przenośnych docenią moduł dotykowy mobilnej wersji Snap Page.
W koszt usługi wliczony jest także serwer i hosting.

 

XPRS

“Modułowe” narzędzie do samodzielnego stworzenia portfolio dla branż kreatywnych

Cena: darmowy (z ograniczeniami), w wersji premium ob 8$ za miesiąc

Jak stworzyć portfolio?
Samodzielne portfolio dla freelancera – XPRS

Jeśli jako dziecko lubiłeś bawić się klockami, to narzędzie do tworzenia portfolio online na pewno przypadnie ci do gustu. Najpierw przeglądasz tematy „bazowe” w jednej z 18 kategorii. Wybierasz te, które najbardziej ci się podobają, a XPRS dzieli je na „paski”, które możesz szybko i łatwo dostosować do swoich potrzeb, przemieszać ze sobą i połączyć.
Strony stworzone w XPRS są w pełni responsywne i skalowalne. Jeśli nie jesteś przekonany, jakie są możliwości XPRS, odwiedź ich stronę domową – została stworzona właśnie dzięki temu narzędziu. XPRS oferuje także możliwość stworzenia sklepu i narzędzia do e-commerce.

 

Themify Builder

Narzędzie do stworzenia portfolio online na WordPress

Cena: część tematów jest darmowa, płatne tematy kosztują 50$.

Jak stworzyć portfolio bez kodowania?
Samodzielne portfolio freelancera na WordPress – Themify

To narzędzie dla freelancerów, którzy chcą założyć portfolio na platformie WordPress. Ten kreator stron www ma prosty w obsłudze interfejs „przeciągnij-i-upuść”. Jego największą zaletą jest to, że pozwala ci na bieżąco sprawdzać, jak zmienia się projekt wraz z każda wprowadzona poprawką. Zmiany zapisywane i wprowadzane są w czasie rzeczywistym.
Stworzone strony można wzbogacić o przewijanie paralaksą, wideo w tle strony oraz animacje.
Aby zacząć, wystarczy, że wybierzesz jeden z dostępnych tematów. Podpowiadamy, żeby regularnie sprawdzać promocje na tematy!

 

AllYou.net

Portfolio dla freelancera – bez kodowania

Cena: darmowy 14-dniowy okres próbny, opłata miesięczna 8$ lub 15$

Jak stworzyć portfolio bez kodowania?
Portfolio z dobrą nawigacją – AllYou.net

To narzędzie dostosowane do tego, aby tworzyć przede wszystkim portfolio. To, co odróżnia strony stworzone przy pomocy AllYou.net, to łatwość nawigacji, bardzo ważna w przypadku portfolio.
Do dyspozycji masz kilka tematów, które możesz edytować za pomocą narzędzia „przeciągnij-i-upuść”.

 

Cornerstone

Tworzenie i edytowanie strony portfolio dla freelancera

Cena: 35$

Narzędzia do towrzenia portfolio dla freelancerów
Jak stworzyć portfolio bez kodowania? Cornerstone

Pierwotnie Cornerstone miał być tylko „wielozadaniowym” szablonem WordPress, ale z czasem przekształcił się w narzędzie do tworzenie i edytowania stron www. To narzędzie jest popularne wśród freelancerów, którzy cenią sobie oszczędność czasu i produktywność. Cornerstone oferuje prosty interfejs użytkownika, wprowadzanie zmian w czasie rzeczywistym i edytowanie podglądu. Dzięki tej ostatniej funkcji możesz zapomnieć o klasycznym schemacie edytuj-zapisz-i-odśwież.

Za dodatkowe 12$ możesz dokupić także dodatkowy temat o nazwie X, który zawiera bardzo rozbudowaną bibliotekę dodatków.

 

A jak wy zbudowaliście swoje portfolio? Jakich użyliście narzędzi i rozwiązań? Napiszcie nam o tym w komentarzach!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz