Nowe aplikacje do nauki języka obcego

Pierwsze skojarzenie z językami obcymi to dla wielu z nas zagraniczne wyjazdy i wakacje. Dla wielu z nas wyjazd to rzeczywiście najlepsza motywacja, aby rozpocząć naukę języka obcego, aby swobodniej poruszać się w obcym kraju lub po prostu mieć satysfakcję z odbycia choćby krótkiej rozmowy w miejscowym języku.

Nowe aplikacje do nauki języka obcego
Jak uczyć się języka obcego przez zabawę?

Języki obce to jednak nie tylko wakacyjny lifehack. Dla freelancerów znajomość języków obcych w stopniu przynajmniej komunikatywnym to narzędzie do zdobywania zagranicznych zleceń lub nawiązania stałej współpracy z klientem spoza Polski (KLIK).

To nie wszystkie zalety nauki języków obcych: udowodniono, że jest to w zasadzie… najlepsza gimnastyka dla mózgu. Nie tylko zwiększa możliwości kognitywne, ale również zmniejsza ryzyko zachorowania na demencję i Alzherimera (KLIK).

Wydaje ci się, że nauka języków obcych to nudne, męczące i żmudne zajęcie? Nie z tymi aplikacjami. Mamy dla was pięć zupełnie nowych appek, które zamienią wysiłek w dobrą zabawę.

 

Najciekawsze nowe aplikacje do nauki języków obcych: Flash Academy

KLIK

Pewnie zauważyłeś, że nauka języka obcego w szkole była znacznie łatwiejsza, niż kiedy jesteś niezależnym, pracującym na siebie freelancerem. Trudniej jest znaleźć wolny czas, nie zawsze obowiązki zawodowe i prywatne pozwalają na odcięcie się od świata na godzinę, aby powtarzać słówka.
Znacznie łatwiej jest znaleźć kwadrans rano i dwadzieścia minut popołudniu lub zrobić kilka ćwiczeń, niż godzinami wypełniać teksty i pisać wypracowania, prawda? I właśnie ten mechanizm wykorzystuje Flash Academy.

W tej aplikacji lekcje trwają zaledwie 5 minut, w czasie których poznajesz jeden konkrety aspekt wybranego języka. Kurs trwa tyle, ile zechcesz, bez ograniczenia czasowego lub limitu lekcji. Zamiast testów możesz brać udział w grach słownych.
Co jeszcze? Kiedy skierujesz obiektyw aparatu w telefonie na jakiś obiekt, aplikacja rozpozna go i poda ci jego tłumaczenie.

 

Najciekawsze nowe aplikacje do nauki języków obcych: Wordeys

KLIK

A jeśli nie musisz nauczyć się języka na poziomie zaawansowanym, tylko potrzebujesz kilkunastu zwrotów i fraz, aby wzbogacić słownictwo lub nabrać zrozumienia terminów, jakimi posługujesz się w pracy?

Wordeys to aplikacja, która umożliwia tworzenie swoich własnych spersonalizowanych fiszek. Fiszki są użyteczne zwłaszcza w przypadku krótszych lekcji. Po zalogowaniu do Wordey zobaczysz listę pustych fiszek, w których możesz wpisać słowa, jakich chcesz się nauczyć. Zapisz listę, a potem uruchom Wordey i powtarzaj, kiedy tylko przyjdzie ci to na myśl. Jedna lista to za mało? W Wordey stworzysz tyle list, ile zechcesz.

 

Najciekawsze nowe aplikacje do nauki języków obcych: Flipworld

KLIK

Flipworld to wtyczka Chrome (aplikacja Android i iOS dopiero powstają), która w czasie przeglądania stron www podmienia niektóre słowa w witrynach na słowa w języku obcym, jakiego się uczysz. Kiedy najedziesz myszką na podmienione słowo, zobaczysz jego znaczenie, wymowę, a nawet przykłady użycia.

Dzięki Flipword efektywniej zapamiętujesz słowa, widzisz je w określonym kontekście i… ani przez moment nie tracisz kontaktu z nowym językiem, nawet w ograniczonej formie.
Oprócz podmiany słówek wtyczka oferuje także ćwiczenia z pisania, mówienia (za pomocą mikrofonu komputera) oraz lekcje na YouTube.

Obecnie Flipword obsługuje angielski, hiszpański i chiński.

 

Najciekawsze nowe aplikacje do nauki języków obcych: Lingo.TV

KLIK

Traktujesz Netflix jako źródło niezobowiązującej rozrywki? Teraz Netflix może być również okazją do nauki. Wystarczy, że zainstalujesz Lingvo, wtyczkę do Chrome, która dialogi i napisy w serialach i filmach podmienia na napis i dialogi w języku, jakiego się uczysz.

Ten sposób nauki jest łatwiejszy niż samodzielne powtarzanie słówek oraz aktywizuje twoją pamięć „wzrokową”. W tym samym czasie możesz używać także aplikacji mobilnej, w której tapnięcie w linijkę napisów pokazuje jej znaczenie w twoim języku.

Lingvo możesz używać na Netflix, Amazon Prime i na YouTube.

 

Najciekawsze nowe aplikacje do nauki języków obcych: Duolir

KLIK

Oglądanie seriali z obcojęzycznymi napisami to nie w twoim stylu? Duolir, aplikacja na iOS, pozwala na czytanie książek w języku obcym. Tapnięcie spowoduje, że zobaczysz tłumaczenie każdego zdania stworzone przez realną osobę, nie robota Googla. Dzięki temu w tłumaczeniu nie giną niuanse języka, które są najważniejsze w literaturze pięknej.

Na razie w aplikacji nie ma zbyt wielu darmowych książek, ale jeśli twój czytnik Kindle już ci nie wystarcza, a używasz iOS, warto wypróbować tę aplikację.

 

5 nietypowych sposobów na naukę jeżyka obcego – podsumowanie

Nauka języka może być zabawą, która przynosi wymierne korzyści. Nikt nie powiedział, że trzeba godzinami powtarzać słówka, aby osiągnąć zadowalające wyniki. Zamiast tego możesz zaangażować skojarzenia, książki, filmy, strony www lub autorskie fiszki.

Która metoda podoba ci się najbardziej? Poleć nam swoje tricki na naukę języków obcych!