Narzędzia dla web developerów

WordPress cieszy się zasłużoną popularnością wśród twórców stron. Mimo szerokiego wyboru tematów, templatek, layoutów i szablonów, klienci często zamawiają autorskie rozwiązania. Jeśli kodujesz w PHP na potrzeby WordPress lub dostosowujesz istniejące szablony do potrzeb zleceniodawców, koniecznie sprawdź naszą listę narzędzi dla developerów.

Narzędzia dla web developerów
Narzędzia dla programistów – WordPress, CSS i aplikacje mobilne

Oprócz narzędzi do sprawnego tworzenia i wprowadzania zmian w tematach WordPress mamy również narzędzia, które usprawnia pracę ze stylami CSS oraz kilka dodatków dla twórców aplikacji mobilnych.

 

Narzędzia dla developerów – WordPress

WPRIG
WPRIG to „startowy” theme WordPress z gatunki „wszystko w jednym”, na którym możesz zbudować każdy inny „szablon”. Ta szkieletowa konstrukcja wyposażona jest także w zestaw zdefiniowanych ustawień, które wykorzystują działanie takich narzędzi, jak Gulp, Babel, ESLint i Visual Stuio Code.

SketchPress 
To narzędzie to templatka Sketch, która pozwala na szybkie stworzenie mock-upów interfejsu admina i layoutu strony. SketchPress dobrze współpracuje z innymi narzędziami do WordPressa jeśli chodzi o dostosowanie wtyczek oraz opcji i ustawień tematów, zwłaszcza jeśli używasz WordPress admin UI.

Sample History
Prosta wtyczka, która pokazuje historię zmian i aktywność na WordPress. Działa z natywnymi funkcjami WP, jak na przykład tworzenie postów i podstron, logowanie i aktywowanie lub wyłączanie wtyczek. Z jego pomocą możesz również śledzić aktywność innych wtyczek.

 

Narzędzia dla developerów – CSS

Animista
Jak ożywić stronę? Jeśli używasz CSS Animation, na pewno wiesz, że nie zawsze łatwo jest dostosować ją do wymagań przeglądarek. Zamiast walczyć z rozjeżdżającymi się animacjami, użyj Animista: narzędzie samo wygeneruje dla ciebie kod, a ty skonfigurujesz animację w przyjaznym interfejsie, w którym tylko skopiujesz kod.

RatioBuddy
To narzędzie generuje pole z o zadanych proporcjach za pomocą CSS i generuje jego kod w formacie SCSS, gotowym do skopiowania.

 

Narzędzia dla developerów aplikacji mobilnych

FB Sonar
To narzędzie służy do debugowania aplikacji napisanych na iOS i Android. Sprawdzisz w niej między innymi widok po zalogowaniu, interaktywny widok layoutu aplikacji oraz działanie w sieci. Możesz także stworzyć do niej wtyczkę, aby rozszerzyć działanie aplikacji o potrzebne funkcjonalności.

 

Dodatkowe źródła dla web developerów

DevTube
Tutoriale, explainery i pogadanki na YT to za mało? DevTube to platforma stworzona przez programistów, aby oszczędzić wasz czas na przeszukiwaniu YouTube. Platforma zawiera zbiór filmów i nagrań dotyczących programowania, umieszczonych na YT. Znajdziecie tu video JSConf, Google TechTalk czy O’Reilly.

Reactive.how
Reactive programming to kierunek, który ma przyszłość – pomaga on w zarządzaniu dużymi i ciągle napływającymi ilościami danych. Na tej stronie poznasz jego podstawy.