Wyszukiwarka chrome z zainstalowanymi wtyczkami

Gmail to bezpłatna usługa poczty elektronicznej od Google, o której słyszał niemal każdy. Pozwala na bezpieczne i łatwe korzystanie z konta e-mail oraz oferuje wiele wbudowanych i  inteligentnych funkcji. Chociaż istnieją alternatywy dla Gmaila, skrzynka Google pozostaje jedną z najpopularniejszych poczt na świecie.

Gmail stanowi część Google Workspace, udostępniając takie rozwiązania jak Kalendarz, Dysk, Meet czy Dokumenty, dzięki czemu stanowi niezbędne narzędzie dla łatwej komunikacji pomiędzy współpracownikami każdej firmy, ale i doskonale sprawdza się w przypadku osób prywatnych.

Choć Gmail sam w sobie działa świetnie, to dzięki wielu wtyczkom umożliwia jeszcze większą personalizację i dostosowanie poczty do indywidualnych potrzeb. Wtyczki zwiększają też poziom bezpieczeństwa oraz produktywność, dzięki łatwemu zarządzaniu wiadomościami. Poniżej przedstawiamy listę pięciu rozszerzeń do Gmail, które pokochasz! 

Checker Plus dla Gmaila – sprawdzaj pocztę online

Checker Plus dla Gmaila to niezastąpiona wtyczka do poczty, która przyspiesza i ułatwia zarządzanie e-mailami. Ten inteligentny plugin szybko poinformuje nas o nowych wiadomościach do przeczytania za pomocą czerwonej ikonki z kopertą w pasku przeglądarki oraz pokaże ilość nieodebranych e-maili bez konieczności wchodzenia na pocztę, nawet gdy ta jest w trybie offline. Dodatkowo Checker Plus pozwala ustawić dźwiękowe powiadomienia o nowej wiadomości, czytać je, a nawet odsłuchiwać bez otwierania zakładki z Gmailem.

Boomerang Gmail – profesjonalne zarządzanie mailami

Boomerang Gmail to świetne rozszerzenie, które pozwala zaplanować i zarządzać wiadomościami otrzymanymi od klientów lub współpracowników. Dzięki niemu możemy zaoszczędzić czas i automatycznie zaplanować wysyłanie e-maili dotyczących np. terminów projektów, rachunków do opłacenia czy konkretnych wiadomości do klientów.

Umożliwia zaplanowanie wysyłki wiadomości z dokładnością co do godziny, dnia i miesiąca, a nawet zawiera taką opcję jak „Jutro rano” czy „W ciągu godziny”. Boomerang pozwala także odłożyć otwarcie danej wiadomości, archiwizując ją i ustalić czas, w którym ponownie ma się pojawić w skrzynce odbiorczej oraz ustawiać przypomnienie w przypadku, gdy odbiorca wiadomości nie odpowiada nam przez określony przez nas czas. 

Flow Crypt – szyfrowanie wiadomości

Flow Crypt to niezawodna wtyczka, która zwiększa bezpieczeństwo naszej poczty. Dzięki specjalnemu narzędziu PGP (Pretty Good Privacy), które służy do szyfrowania i rozszyfrowania danych oraz sprawdzania podpisu elektronicznego, z łatwością możemy wysyłać bezpieczne e-maile wraz z załącznikami do innych osób.

Jeśli odbiorca naszej wiadomości ma zainstalowane rozszerzenie Flow Crypt to ta odszyfruje się automatycznie na jego koncie. Jeśli natomiast nie ma tej wtyczki, będziemy musieli przesłać mu jednorazowe hasło dostępu (z oczywistych powodów za pomocą innych kanałów niż Gmail), które pozwoli rozszyfrować tę wiadomość. 

Digify – większe bezpieczeństwo poczty

To kolejne rozszerzenie, które zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa naszej poczty i usprawnia zarządzanie nią. Digify jest szczególnie przydatne w przypadku zarządzania wiadomościami i załącznikami wysyłanymi do firm i osób prywatnych, ponieważ  zapewnia łatwą kontrolę nad nimi. Umożliwia śledzenie, kto otrzymał e-mail, czy został on dalej przekazany i czy został odczytany. Co więcej, pozwala także usunąć załączniki już po wysłaniu wiadomości oraz ustawić konkretną datę wygaśnięcia załącznika, po której jego otwarcie przez odbiorcę będzie niemożliwe.