5 serwisów, dzięki którym możesz tworzyć programy bez nawyków kodowania

5 serwisów, w których stworzysz programy bez nawyków kodowania

Użytkownicy Product Hunt zebrali całą listę serwisów, które można wykorzystać do tworzenia aplikacji, stron internetowych oraz programów bez umiejętności kodowania. “To magia” – skomentował ktoś tę listę. Trudno z tym się nie zgodzić.

5 serwisów, dzięki którym możesz tworzyć programy bez nawyków kodowania
Źródło obrazka: pixabay.com/en/users/janeb13-725943/

Bubble

Bubble stał się znany kilka miesięcy temu, gdy jeden z użytkowników serwisu za jego pomocą w 4 dni stworzył w pełni funkcjonalną kopię Twittera. W Bubble strony są tworzone poprzez przeciąganie elementów oraz elementarną pracę z algorytmami.

Minimalna funkcjonalność serwisu jest dostępna bezpłatnie. Za 19$ miesięcznie użytkownik otrzymuje kopię zapasową wersji co 24 godziny, dostęp do pomocy technicznej, własną domenę oraz API.

Pixate

Pixate to serwis do tworzenia prototypów aplikacji na iOS i Android. W lipcu 2015 roku spółka została wykupiona przez Google i od tej pory cała funkcjonalność serwisu jest dostępna bezpłatnie.

Z Pixate można stworzyć w pełni funkcjonalne prototypy aplikacji – pobierać warstwy, dodawać animacje i reakcje na dotknięcie ekranu. Wszystko to się robi bez jednej linijki kodu. Serwis jest dostępny bezpłatnie dla zespołów dowolnej wielkości. Wykorzystują już go w swojej pracy Amazon, Apple, Facebook, Google oraz Snapchat.

Tilda Publishing

Tilda to serwis, który pomaga tworzyć strony internetowe mediom oraz firmom. Tilda posiada 170 gotowych do wykorzystania szablonów blogów, longreadów, landing page, historii interaktywnych oraz innych rodzajów treści.

W Tilda strony tworzą się za pomocą przeciągania modułów i bloków informacyjnych. Możesz zrobić za darmo tylko jedną stronę wielkości 50 MB, która składa się maksymalnie z 50 podstron. Strony do 1 GB z 500 podstronami możesz robić za 10$ miesięcznie. Opłata abonencka przewiduje także dostęp do Google Analytics, wybór domeny, fontu oraz większy wybór bloków.

26 stron z łamigłówkami dla programistów

PencilCase

Aplikacja PencilCase: Studio przekształca makiety w pełnowartościowe aplikacje dla iPhone oraz iPad. Aplikacja działa w ten sposób, że użytkownik importuje wszystkie dane wizualne, wskazuje działania, animacje, przejścia i gesty.

Gotowa aplikacja jest przechowywana w formie projektu Xcode. Posiadając konto dewelopera, można wysłać gotową aplikacje bezpośrednio do App Store. Wszystkie funkcje aplikacji mogą być przetestowane w wersji próbnej. PencilCase: Studio nie zalicza się do tanich – licencja na jednego użytkownika potrzebuje inwestycji 299$ rocznie. Niestety nie ma możliwości wykupienia abonamentu na mniej niż na rok. PencilCase: Studio jest dostępne tylko dla Mac OS X.

Stencyl

Stencyl to aplikacja dla tworzenia gier mobilnych oraz komputerowych. Dzięki temu serwisowi rzeczywiście można tworzyć całe światy.

Aby stworzyć grę nie trzeba umieć kodować. Część wizualna tworzy się przez dodanie elementów do przestrzeni, a logika gry – za pomocą wypełnienia zakładek zdarzeń. Stworzenie gry w serwisie Stencyl, chociaż nie wymaga umiejętności programowania, potrzebuje dużo czasu.

Pakiet startowy jest za darmo, ale w tym przypadku projekt można opublikować tylko w Internecie. Za publikację projektu komputerowego będziesz musiał zapłacić 99$ rocznie, a dla wersji mobilnej – 199$ rocznie.

Zapisz

Zapisz