ArtFlow, aplikacja do rysowania na Android

Aplikacje Android dla rysowników

 

Nikogo dziś nie zaskoczy już artysta, który zmienił tradycyjną sztalugę na monitor oraz tablet graficzny. Współczesne oprogramowanie pozwala na tworzenie cyfrowych dzieł sztuki praktycznie na każdym poziomie złożoności, w czym pomagają aplikacje do rysowania na tablecie. Przedstawiamy dziś listę najlepszych narzędzi do rysowania dla platformy Android.

ArtFlow, aplikacja do rysowania na Android
ArtFlow

ArtFlow

Aplikacje do rysowania na Android dla freelancerów
Aplikacje dla rysowników i ilustratorów na Android – ArtFlow

Artflow to jedna z najbardziej popularnych aplikacji do rysowania na tablecie. Posiada doskonałą funkcjonalność i jest bezpłatna. Obejmuje szereg interesujących narzędzi, w tym ponad 70 pędzli. Profesjonalni artyści będą zachwyceni wspieraniem dużych płócien (2048 x 2048, 2560 x 2560 lub 4096 x 4096), możliwością pracy z wieloma warstwami oraz eksportu w formacie PSD. Niestety nie wszystkie funkcje są dostępne w wersji darmowej.

 

Infinite Painter

Aplikacje do rysowania na Android dla freelancerów
Aplikacje dla rysowników i ilustratorów na Android – Infinite Painter

Infinite Painter posiada unikalne, innowacyjne funkcje, których nie znajdziesz w żadnej innej aplikacji do rysowania na android: ponad sto artystycznych pędzli podzielonych na kategorie, paleta do mieszania kolorów, czułość do siły dotknięcia oraz podtrzymywanie rysika, nieograniczona liczba warstw, możliwość nagrywania całego procesu rysowania. Cena programu, jak na standardy aplikacji mobilnych, jest dość wysoka.

 

Sketch Master

Aplikacje do rysowania na Android dla freelancerów
Aplikacje dla rysowników i ilustratorów na Android – SketchMaster

Ta aplikacja nie może pochwalić się nadmiarem narzędzi do rysowania, ponieważ posiada tylko siedem pędzli. Za to w Sketch Master są dostępne prawie nieskończone zoomy oraz praca z nieograniczoną liczbą warstw, w tym kopiowanie, łączenie, widoczności, przejrzystości, itd. Aplikacja jest całkowicie darmowa.

 

Sketchbook

Aplikacje do rysowania na Android dla freelancerów
Aplikacje dla rysowników i ilustratorów na Android – SketchBook

Jest to jeden z najbardziej popularnych programów do rysowania na tablecie nie tylko ze względu na renomę firmy Autodesk, ale też dlatego, że pojawił się wcześniej od innych.

W ciągu trzech lat istnienia aplikacja stworzyła wygodny, dobrze zaprojektowany interfejs, w którym nie będziesz musiał szukać potrzebnych narzędzi i funkcji. Jest ich naprawdę sporo: sama tylko biblioteka pędzli posiada więcej niż setkę nazw i ustawień.

Inne cechy aplikacji to możliwość wykorzystywania i zarządzania warstwami, tworzenia dużych płócien, duży wybór palety kolorów, narzędzia do pracy z tekstem, możliwość przystosowania interfejsu do własnych potrzeb. Aplikacja ta kosztuje $ 4,99, ale jeśli chcesz wypróbować program przed zakupem, sklep posiada okrojoną darmową wersję o nazwie SketchBook Express.

 

Sketcher FREE

Aplikacje do rysowania na Android dla freelancerów
Aplikacje dla rysowników i ilustratorów na Android – Sketcher

Sketcher FREE należy do trochę innej strefy i jest interesujący raczej w zakresie eksperymentowania niż jako poważne narzędzie do pracy zawodowej. Działa na zasadzie “rysunku procesowego”, istotę którego najlepiej jest pokazać na przykładzie aplikacji internetowej Harmony. Sketcher oferuje nam mniej więcej taką samą funkcjonalność, w tym 12 rodzajów pędzli, możliwość anulowania działań, skalowania, zmiany wielkości płótna, pobierania zapisanych obrazów i tak dalej. Aplikacja jest idealna dla początkujących eksperymentatorów, którzy chcą osiągnąć nieoczekiwane rezultaty.

 

Aplikacje do rysowania i tworzenia grafik na Android – podsumowanie

Czy musisz być zależny od Photoshopa? W dobie powszechnego dostępu do urządzeń mobilnych częściej rezygnujemy z zakupu komputera stacjonarnego, który poradzi sobie z ciężkimi programami do obróbki grafiki. I nie jest to żadne ograniczenie! Dzięki lekkim aplikacjom na Android możesz rysować, szkicować i tworzyć w każdym miejscu i każdych okolicznościach!

Na tablecie i smartfonie nie dokonasz może cudów manipulacji zdjęciami, ale uchwycisz swój pomysł i wyeksportujesz go w większości popularnych formatów (również PSD), aby pracować dalej na bardziej zaawansowanych narzędziach. Aplikacje do rysowania na Android różnią się między sobą poziomem zaawansowania technicznego – a niektóre zaskoczą Cię możliwościami.

Co dalej? Jeśli rysowanie to dla Ciebie coś więcej niż tylko hobby, czas rozejrzeć się za zleceniami. Ilustratorzy i rysownicy również mogą realizować zlecenia dla komercyjnych klientów. Sprawdź, jakie kompetencje są poszukiwane przez zleceniodawców na profesjonalnych portalach z pracą zdalną dla freelancerów!

Useme - bezpieczna praca zdalna i faktury VAT bez firmy
 

Zapisz

Zapisz

Zapisz