Typografia i DTP dla freelancerów w Useme.eu

Opanowanie wszystkich najważniejszych programów pakietu Adobe jest marzeniem wielu projektantów, szczególnie tych początkujących. Kiedy zaczynasz naukę swoich narzędzi pracy, może ci się wydawać, że największe szanse na zdobycie zleceń zyskasz, kiedy poznasz je wszystkie – Photoshop, Illustrator i InDesign.

W trakcie nauki prawdopodobnie przekonasz się, że mistrzowskie opanowanie jednego programu zajmuje całe miesiące (jeśli nie lata) i twoja chęć gruntownego poznania pozostałych narzędzi może trochę osłabnąć.

Typografia i DTP dla freelancerów w Useme.eu
Darmowe templatki InDesign dla freelancerów

Teoretycznie graficy radzą sobie z parą Photoshop – Illustrator, ale InDesign pozostaje mniej popularnym programem. Umożliwia on złożenie tekstu, dopracowanie całej typografii i przygotowanie tekstu do druku. Wymaga to specjalistycznej wiedzy, ale jeśli nie możesz lub nie masz czasu uczyć się projektowania publikacji od podstaw, możesz skorzystać z templatek InDesign.

Tekst „wlany” do templatki również będzie wymagał pewnego dopracowania, przede wszystkim pod kątem dzielenia wyrazów i optymalnej długości wiersza, ale oszczędzi ci pracy nad projektowaniem layoutu.
Gdzie znajdziesz najlepsze darmowe templatki InDesign?

 

Darmowe templatki InDesign: StockinDesign
Źródło
Ten stock udostępnia zarówno płatne, jak i darmowe templatki posortowane w wygodnych kategoriach magazynów, broszur, książek, katalogów, newsletterów, zaproszeń czy kart menu.
3-dniowa subskrypcja kosztuje 29 dolarów, na miesiąc 35 dolarów, a na rok to 39 dolarów. W ramach subskrypcji możesz pobrać dowolną ilość templatek ze wszystkich kategorii.

 

Darmowe templatki InDesign: Pagination
Źródło
Pagination to oprogramowanie, które ułatwia publikację baz danych, a dla dopełnienia usług na ich stronie możesz pobrać ponad 10 darmowych templatek magazynów i katalogów. Zwróć uwagę szczególnie na te ostatnie, jeśli masz do zaprojektowania katalog produktów czy cennik.

 

Darmowe templatki InDesign: StockLayouts
Źródło
Na tej stronie znajdziesz templatki takich publikacji, jak broszury, ulotki, wizytówki, newslettery, papiery firmowe, certyfikaty, menu czy pocztówki biznesowe.

Dostępne są także templatki płatne, które możesz kupić pojedynczo lub pobrać w ramach subskrypcji trzymiesięcznej (199 dolarów) lub rocznej (349 dolarów). Wszystkich kategorii jest ponad 18, a templatek blisko trzy tysiące. Dodatkową zaletą jest to, że templatki możesz przeglądać również pod kątem branży, do jakiej adresowany jest projekt.

 

Darmowe templatki InDesign: Best InDesign Templates
Źródło
Templatki umieszczone na tej stronie przydadzą się hobbystom, którzy używają starszych wersji programu, od CS2 do CS6. Posortowane są w kategoriach broszur, magazynów, katalogów, ulotek, portfolio, newsletterów i wizytówek.
Nie wszystkie są darmowe, ale ich jakość nie ustępuje płatnym plikom.

 

Darmowe templatki InDesign: Blurb
Źródło
Blurb, podobnie jak Pagination, również jest stroną, która oferuje swoje własne oprogramowanie do self-publishingu, ale ma też dział darmowych templatek. Znajdziesz tu templatki książek kucharskich, albumów ze zdjęciami, portfolio i magazynów.

 

Bonus: Darmowe templatki InDesign: Creativitycrate
Źródło
Darmowe templatki jako forma promocji? Czemu nie? Na tej stronie graficzka i projektantka Angela oprócz swojego portfolio umieściła także darmowe i płatne próbki jej prac, które możesz wykorzystać w swoich projektach. Większość z nich stworzona jest z myślą o Adobe InDesign lub Illustrator, a obsługiwana jest przez wersje od CS4 wzwyż.