Edytowalne szablony postów na social media - jak je przygotować?

Psty na social media – dla jednych grafików to źródło relatywnie łatwego zarobku, dla innych jedno z najmniej lubianych zleceń ze względu na niewielkie wyzwania związane z kreacją i relatywnie prostą formułę. Przygotowywanie kilkunastu postów w miesiącu nie zawsze jest szczytem marzeń projektanta, jednak istnieje sposób na to, aby ułatwić sobie pracę. Z pomocą przychodzą tu aplikacje umożliwiające tworzenie edytowalnych templates do postów na social media.

Dlaczego warto z nich korzystać? Ci z was, którzy realizują zlecenia na posty social media i przygotowywać wiele materiałów w miesiącu na potrzeby różnych klientów, docenią posiadanie “biblioteki” edytowalnych szablonów do wypełnienia zadaną treścią. Ci z was, którzy odchodzą od przygotowywania materiałów na media społecznościowe, mogą stworzyć edytowalny szablon dla klienta w charakterze niewielkiego upominku. Ten ładny gest dbałości o różne sfery wizerunku marki kiedy zaczynasz pracę nad poważniejszymi projektami na pewno przyczyni się do nawiązania lepszej relacji biznesowej.

Edytowalne szablony postów na social media - jak je przygotować?
Posty na media społecznościowe – jak używać szablonów

Szablony postów do mediów społecznościowych to wreszcie nieoceniona pomoc dla tych freelancerów, którzy zajmują się nie projektowaniem graficznym, ale obsługą mediów społecznościowych lub wirtualną asystenturą. Gotowa grafika, którą wypełnisz treścią, to ułatwienie dla Twojej pracy. Z jakich narzędzi możesz korzystać?

1. Edytowalne szablony postów w mediach społecznościowych: Piktochart

Piktochart firmowany jest jako najbardziej praktyczny i ekonomiczny program do tworzenia szablonów infograficznych. Oprogramowanie służy do kreowania raportów, prezentacji i innych form graficznych wykorzystywanych w reklamie internetowej. Dużą zaletą programu jest łatwość tworzenia treści wizualnych opartych o szablony: wystarczy zaledwie kilka kliknięć, by utworzyć profesjonalnie wyglądający projekt. Piktochart umożliwia zastosowanie własnych czcionek i transferowanie grafik za pomocą zwykłego przeciągnięcia pliku.

2. Edytowalne szablony postów w mediach społecznościowych: PicMonkey

PicMonkey to program pozwalający tworzyć proste i przyciągające oko grafiki, które są dostosowane do potrzeb social mediów. Aplikacja umożliwia szeroki zakres edycji plików graficznych za pomocą użytecznych suwaków. Wystarczy przesunąć niektóre z nich, aby podrasować graficznie projekt. Użytkownik zyskuje możliwość zapisywania projektów, które posłużą jako szablon postów dla klientów. W bazie PicMonkey znajduje się kilka milionów grafik stockowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby grafik użył także własnych obrazów do tworzenia szablonów postów, logo, miniatur czy banerów.

3. Edytowalne szablony postów w mediach społecznościowych: BeFunky

BeFunky to nieskomplikowany edytor graficzny umożliwiający projektowanie edytowalnych szablonów do wykorzystania w mediach społecznościowych. Aplikacja pozwala stworzyć projekt graficzny w postaci m.in. kolażu zdjęć, backgroundu profilowego czy treści do postowania. Zaletą programu jest funkcja szybkiego kadrowania grafik. Oprogramowanie wyposażone jest w autorskie narzędzie do kreowania kreskówkowych obrazów. Dzięki temu szablony mogą zostać wykorzystane do np. prezentowania treści na profilach skierowanych do dzieci czy miłośników zwierząt.

4. Edytowalne szablony postów w mediach społecznościowych: Desygner

Desygner to program do projektowania obrazów, materiałów marketingowych i banerów do postów zamieszczanych w social mediach. Aplikacja udostępnia kilka tysięcy gotowych szablonów w bezpłatnej bazie. Desygner jest narzędziem dedykowanym do pracy nad treściami internetowymi. Program pozwala w szybki sposób stworzyć szablon produktów, wpisów, a nawet stron internetowych. Cenną funkcją aplikacji jest możliwość automatycznego usuwania tła (bez ręcznego zaznaczania konturów), co jest przydatne w kontekście obrabiania zdjęć stockowych.

5. Edytowalne szablony postów w mediach społecznościowych: Canva

Canva to aplikacja-legenda, która jest zdecydowanie jednym z najpopularniejszych programów do tworzenia różnego rodzaju contentu internetowego. Największą zaletą oprogramowania jest możliwość tworzenia różnorodnych treści: od prostych grafik, przez materiały filmowe, skończywszy na prezentacjach multimedialnych. Gotowy projekt można z poziomu aplikacji udostępnić na np. Facebooku, dzięki czemu klient natychmiastowo otrzyma wizualizację pracy graficznej.

6. Edytowalne szablony postów w mediach społecznościowych: Infogram

Infogram to znakomita aplikacja do tworzenia templates postów w charakterze raportów i statystyk. W kilka chwil można stworzyć w niej interesujący wykres, który zostanie opatrzony autorskim opisem. Infogram pozwala także na kreowanie interaktywnych map i animacji, co znacząco podnosi atrakcyjność wizualną przekazu. To dobra opcja dla grafików, którzy tworzą projekty dla klientów stawiających na przejrzystość treści i konkretny przekaz.

Podsumowanie

Nowoczesny biznes żyje w social mediach. Nie ulega wątpliwości, że sfera mediów społecznościowych stała się znakomitym miejscem do prezentowania produktów i usług. Nic dziwnego, że potrzeby związane z estetycznym zaprezentowaniem swoich towarów są coraz bardziej widoczne. Wiedzą o tym nie tylko marketingowcy, ale i graficy, którzy tworzą multimedialny content ukierunkowany na zastosowanie w social mediach.