Freelancerzy na ogół nie potrzebują CV: ważniejsze jest twoje portfolio i udokumentowane dokonania niż historia wykształcenia i zatrudnienia na etacie. Co jeszcze się liczy? Oczywiście kreatywność, oryginalność i szczypta poczucia humoru.

Wszystkie te cechy znajdziecie w CV zebranych na naszej liście. Umieściliśmy na niej przykłady „życiorysy” są piękne, dopracowane w drobnych szczegółach i… budzą zazdrość, głównie kolegów i koleżanek po fachu. Patrząc na gry komputerowe inspirowane estetyką Super Mario, tajnymi plikami z państwowych archiwów lub produktami codziennego użytku trudno nie pomyśleć „czemu to nie moje?”.

 

Niezwykłe CV grafików – tajne pliki

Vidar Olufsen Møller – KLIK

Najlepsze graficzne CV
Kreatywne i piękne CV grafików

Vidar jest grafikiem i po przeprowadzce do nowego miasta zaczął rozglądać się za pracą. Jedno ze studiów, gdzie złożył swoją aplikację, odpowiedziało, że zachowa jego pliki na potrzeby późniejszej rekrutacji. To sformułowanie utkwiło w pamięci grafika na tyle mocno, że… zainspirowało jego nowe CV.
Teczka z pieczątkami, drukami i oznaczeniami zawiera książeczkę z opisem dotychczasowych osiągnięć Vidara oraz kopertę z kopiami jego prac. Poziom szczegółów i dopracowania najmniejszych detali może zachwycać: Vidar wybrał odpowiednio pożółkły papier, użył fontów naśladujących pismo maszynowe, a do całości dodał… odciski palców.
Nikt, patrząc na jego CV, nie ma chyba wątpliwości co do poziomu, jakimi zdolnościami dysponuje jego twórca.

 

Niezwykłe CV grafików – płatki śniadaniowe

Victor Rodriguez – KLIK

Victor Rodriguez jest grafikiem, który specjalizuje się w tworzeniu wizerunku oraz projektowaniu produktów i opakowań. Kształt i forma jego CV potwierdzają jego umiejętności w tych dziedzinach: Victor stworzył pudełko płatków śniadaniowych, które jednocześnie… jest jego portfolio.

Na przedniej stronie znajdziecie podobiznę Victora oraz najważniejsze cechy, jakie charakteryzują go jako grafika. Boki pudełka, zwykle zarezerwowane dla wartości odżywczych i składu produktu, poświęcone są na prezentację… pokrycia dziennego zapotrzebowania na innowacyjność, dynamikę, kreatywność i łatwość współpracy, jakie zawiera jedna „porcja” Victora. Białko odpowiada za dotychczasowe doświadczenia zawodowe grafika, a witaminy prezentują jego dodatkowe umiejętności.

Niezwykłe CV grafików – retro reklama

Pierre-Marie Postel – KLIK

Pierre-Marie jest grafikiem reklamowym i ilustratorem. Jego CV w perfekcyjny sposób naśladuje japoński styl reklamy drukowanej w prasie w zeszłym stuleciu. Pozornie prosta forma w rzeczywistości prezentuje, jak pewnie Pierre-Maria czuje się w różnych estetykach i jak dobrze potrafi oddać ich cechy charakterystyczne. Mamy tu więc reklamę prasową, ilustrację rodem z mangi i plakaty reklamowe, wszystkie dopracowane w takich detalach, jak raster, faktura papieru i kolorystyka nawiązująca do japońskich barw narodowych.

 

Niezwykłe CV grafików – gra komputerowa

Robby Leonardi – KLIK

Robby jest multidyscyplinarnym projektantem zamieszkałym w Nowym Jorku. Specjalizuje się w ilustracji, grafice, animacji oraz kodowaniu, co razem pozwoliło mu stworzyć to niezwykłe CV nawiązujące do gier komputerowych w estetyce SuperMario.

Niezwykłe CV copywritera – mapa Google

Ed Hamilton – KLIK

Ed nie jest grafikiem, tylko copywriterem, mimo to na tyle pomysłowym, żeby znalazł się w naszym zestawieniu. Ed postanowił wykorzystać mapy Googla do tego, aby zachęcić klientów do kontaktu po tym, jak zakończył współpracę z agencją i został freelancerem.
Na mapie zaznaczył miejsca, w których żył lub pracował: kiedy klikniesz na szpilki, zobaczysz także, jak Ed skomentował swoje doświadczenia. Nie można mu odmówić ani błyskotliwości, ani poczucia humoru.

 

Niezwykłe CV programisty – produkt w sklepie Amazon

Philippe Dubost – KLIK

Phil jest web product managerem, który szukając pracy stworzył „amaz-ing” CV, wzorując się przy tym na stronie Amazon. Layout i informacje są idealnym odwzorowaniem strony sprzedażowego giganta: są opinie użytkowników, opis „produktu” i jego szczegółowe cechy (czyli doświadczenie zawodowe), „produkty” wybierane razem z Philem (które odpowiadają jego zainteresowaniom i pasjom).

Phil znalazł już pracę, więc jego CV uległo drobnym modyfikacją, a „produkt” jest aktualnie niedostępny i nie wiadomo, kiedy i czy będzie…