7 pożytecznych aplikacji dla developerów

Darmowe aplikacje dla web developerów

 

Developer Jamie Peack zebrał listę najbardziej popularnych serwisów na Product Hunt w zakresie tworzenia stron WWW. Pomimo dużej liczby głosów nie wszystkie te aplikacje są znane poza granicami Stanów Zjednoczonych. Oto lista siedmiu najciekawszych.

7 pożytecznych aplikacji dla developerów
Hoist

Hoist

Hoist to analog IFTTT dla programistów. Pozwala na zaprogramowanie startu poszczególnych sekcji kodu podczas pewnych zdarzeń. Podtrzymuje zdarzenia z GitHub, Twitter, Slack, Highrise oraz innych serwisów. Obecnie Hoist jest na etapie beta testowania.

mjml

Mjml to jest uproszczony język programowania do tworzenia maili. Według jego twórców serwis pomaga pisać maile znacznie szybszej. Maili tworzone przez mjml łatwo dostosowują do wszystkich klientów pocztowych, nawet do Outlooka.

Front-End List

Web developer Bhakti Akbar stworzył imponującą listę serwisów oraz narzędzi, które wykorzystuje w swojej pracy. Lista znajduje się na GitHub i zawiera szeroki wybór narzędzi do pracy z architekturą, API oraz interfejsem użytkownika.

Blisk Browser

Blisk to przeglądarka dla Windows i MacOS zbudowana na kodzie źródłowym Chromium. Pozwala na przeglądanie stron internetowych, ustalanie różnych rozdzielczości ekranu, gęstości pikseli oraz urządzeń. W przyszłości będzie miała wersję dla systemu Linux.

Apex Ping

Apex Ping to serwis dla monitoringu strony internetowej. Deweloper może monitorować czas pracy strony, czas reakcji oraz ilość błędów. Powiadomienie o błędach albo o osiągnięciu określonych wskaźników można otrzymać na maila lub Slack. Z serwisu można skorzystać za darmo tylko raz w miesiącu. Jeśli potrzebujesz Apex Ping na stałe, możesz wybrać jeden z trzech abonamentów od $ 6 do 24 $ miesięcznie.

iOSStash

iOSStash zawiera narzędzia do tworzenia aplikacji. Są one podzielone na trzy kategorie: koncepcja, projektowanie oraz marketing. Te kategorie odpowiadają cyklowi życia aplikacji. Każda z kolei jest podzielona na sekcje. Na przykład „koncepcja” zawiera sekcje “Inspiracja”, “Design” oraz “Prototypownia”.

Forest Admin

Narzędzie dla programistów, które pozwala na monitorowanie różnych wskaźników działalności aplikacji. Forest Admin może zarządzać marketingiem oraz sprzedażą, integrować wsparcie użytkowników oraz dokonywać analizy ich napływu. Aplikację da się zintegrować z innymi serwisami – Google Analytics, MailChimp, Zendesk, Salesforce itp. Miesięczny abonament kosztuje $ 69, ale jeśli wejdziesz na stronę aplikacji poprzez link z Product Hunt, pierwsze dwa miesiące będą dostępne za darmo.

Zapisz

Zapisz