Generatory infografik dla freelancerów

Stwórz piękne infografiki w mniej niż 30 minut!

Każdy copywriter lub content manager staje przed tym problemem: jak przekazać czytelnikowi sens długiego tekstu w kilka sekund? Nawet najlepsze formatowanie nie zamieni artykułu z danymi statystycznymi w miłą i przyjemną lekturę.

Tu z pomocą przychodzą infografiki – niezawodne narzędzie, aby szybko i efektywnie przekazać ważne informacje. Kochają je zarówno content managerzy, jak i sami użytkownicy sieci.

Dlaczego warto korzystać z infografik?

Odpowiemy na to pytanie za pomocą infografiki:

Zalety stosowania infografik
Źródło: http://www.wickmarketing.com/the-power-of-infographics/

 

  • konsumujemy 5 razy więcej informacji niż 30 lat temu
  • 80% użytkowników chętniej przeczyta tekst, jeśli zawiera kolorowe elementy – na przykład infografikę
  • w czasie odwiedzin strony www czytane jest zaledwie 28% tekstu
  • aby zrozumieć sens ilustracji potrzebujemy zaledwie 1/10 sekundy

a do tego

  • 45% użytkowników kliknie w link, jeśli zawiera infografikę
  • 30% z nich udostępni post dalej, nawet jeśli informacje z infografiki są bezużyteczne

Źródło

Oryginalne i piękne projekty infografik wymagają profesjonalnych narzędzi graficznych, wyobraźni i przynajmniej szczypty talentu. Jeśli czujesz, że brakuje ci któregoś z tych elementów, możesz skorzystać z kreatorów infografik online.

Przygotowaliśmy dla was listę ponad 6 sprawdzonych narzędzi o sporych możliwościach. Większość z nich jest darmowa lub oferuje darmowe okresy próbne.

Darmowe kreatory infografik dla blogerów i content managerów

1. Kreator infografik Canva
Cena: darmowy
Źródło

Infografiki dla blogerów i content managerów
Darmowe generatory infografik – Canva

Nie musisz być projektantem, aby stworzyć doskonałe infografiki – wystarczy kreator Canva. Wybierasz jeden z kilkunastu edytowalnych szablonów infografiki, za pomocą „przeciągnij-i-upuść” wybierz i rozmieść elementy, dodaj swój tekst i tło – i twoja infografika jest gotowa!

2. Easel.ly
Cena: darmowy
Źródło

Infografiki dla blogerów i content managerów
Darmowe generatory infografik – Easel.ly

Działanie Easel.ly jest podobne do działania kreatora Canvy: wybierasz jeden z szablonów infografiki, następnie edytujesz tekst i wprowadzone dane. Możesz używać szablonów, obiektów, mediów, wykresów a także… narysować coś samodzielnie.

3. Piktochart
Cena: darmowy
Źródło

Infografiki dla blogerów i content managerów
Darmowe generatory infografik – Piktochart

Jeśli musisz zaprezentować całe kolumny danych liczbowych, kreator Piktochart pomoże ci je zmienić w przyciągające uwagę, interesujące infografiki. Wybierasz jeden z trzech dostępnych szablonów, w którym możesz edytować tło, dane i treści oraz dodawać elementy graficzne. Piktochart wykorzystuje siatki i linie pomocnicze, więc łatwo ci będzie rozmieścić wszystkie obiekty.

4. Infogr.am
Cena: darmowy okres próbny
Źródło

Infografiki dla blogerów i content managerów
Darmowe generatory infografik – Infogram

Ta platforma umożliwia tworzenie graficznych wersji wykresów – słupkowych i kołowych – oraz prezentowania danych statystycznych w atrakcyjnej formie. Nie znajdziecie tu szablonów w pastelowych kolorach i obiektów graficznych – Infogr.am sprawdzi się raczej przy prezentacji dużej ilości wyników w czytelny sposób.
Możliwości konta darmowego są ograniczone do 10 projektów, nie ma też możliwości zapisania stworzonej infografiki. Plany płatne rozpoczynają się od 19$ na miesiąc.

5. Visme
Cena: darmowy
Źródło

Infografiki dla blogerów i content managerów
Darmowe generatory infografik – Visme

To stosunkowo nowy serwis, który pozwala na tworzenie prezentacji, animacji, mock-upów, bannerów i infografik. Po zalogowaniu na swoje konto wybierasz typ projektu, jedną z darmowych templatek, a następnie dostosowujesz szablon – dostępne są różne kolory tła, kroje pisma oraz elementy graficzne. Visme pozwala również na używanie gifów.
Konto darmowe pozwala na stworzenie 3 infografik, konta płatne dające większe możliwości rozpoczynają się od 10$ na miesiąc.

6. Venngage
Cena: darmowy dla studentów
Źródło

Infografiki dla blogerów i content managerów
Darmowe generatory infografik – Venngage

Venngage jest prosty w użyciu i jak wszystkie kreatory infografik, daje możliwość edycji wybranej templatki oraz wprowadzania swoich zmian.
W planie bezpłatnym można stworzyć pięć infografik i udostępnić je w mediach społecznościowych. Jeśli potrzebujesz większej ilości infografik, które eksportujesz do pliku PNG lub PDF, potrzebny ci będzie plan płatny – od 50$ na miesiąc.

Inne strony i aplikacje do tworzenia infografik dla freelancerów

Diagramy

Jeśli szukasz raczej narzędzia do tworzenia diagramów, a nie infografik, możesz skorzystać z narzędzi płatnych: creately.com i gliffy.com.

Creately.com udostępnia ponad 50 różnych typów diagramów (możesz zobaczyć je tu) oraz bibliotekę przykładów i case studies. Ceny rozpoczynają się od 5$ za miesiąc.

Gliffy.com to także narzędzie do tworzenia diagramów – przykładowe realizacje możesz zobaczyć tu). Ceny podobnie zaczynają się od 5$ na miesiąc.

Generatory mapy

Infografiki przedstawiające mapy możesz stworzyć za pomocą narzędzia Chartsbin.

Nie zniechęcaj się przedpotopowym designem strony. Dostępne szablony infografik obejmują statyczne wykresy lub mapy interaktywne, gdzie po najechaniu kursorem na dany kraj, otrzymuje się bardziej szczegółowe statystyki. Oprócz mapy świata dostępne są także mapy kontynentów oraz mapy większych krajów (Argentyna, Kanada, Chiny, Francja, Niemcy, Indie, Meksyk, Stany Zjednoczone, Nowa Zelandia).

Chmury słów

Z kolei Wordle pozwala na stworzenie grafik z „chmurami słów” z tekstu, który dostarczasz. Chmura powstaje na podstawie częstotliwości, z jaką pojawiają się w nim różne słowa.

Jak się wam podobają nasze propozycje? A może przy robieniu infografik korzystacie z innych narzędzi? Napiszcie nam o tym!

Zobacz również: https://opracyzdalnej.pl/7-prostych-serwisow-do-tworzenia-logo-bez-specjalnych-umiejetnosci/

Zapisz

Zapisz

Zapisz