Nowe kursy e-learningowe dla pracy zdalnej

Bycie freelancerem oznacza, że bardziej niż etatowi pracownicy i konsultanci musisz być na bieżąco z trendami i nowościami technicznymi. Nauka, podnoszenie kwalifikacji i poszerzanie wiedzę to nieodłączne elementy pracy zdalnej.

Wraz z rozwojem nowych technologii zmienia się także twój warsztat i narzędzia pracy. Programiści coraz więcej uwagi poświęcają systemom Big Data i tworzeniem usług pracujących w chmurach. Graficy i fotografowie muszą mierzyć się z kulturą selfie i rosnącą popularnością super-realistycznych grafik 3D.
Dla copywriterów wyzwaniem może być sztuczna inteligencja i zapotrzebowanie na nowe rodzaje contentu. Do nowych prądów w tworzeniu contentu zalicza się także „współpraca” ze sztuczną inteligencją i algorytmami sterującymi tym, jakie treści zobaczy użytkownik strony.

Nowe kursy e-learningowe dla pracy zdalnej
8 nowych darmowych kursów online dla freelancerów

Rynek zmienia się szybko i często stopień uzyskany na uczelni wyższej szybko przestaje odpowiadać potrzebom i wyzwaniom, z jakimi mierzą się programiści, graficy i copywriterzy pracujący zdalnie. Oferta uczelni nie zawsze nadąża za zmieniającymi się realiami rynku, dlatego właśnie freelancerzy na świecie pokochali kursy online na platformach e-learningowych.

8 nowych kursów online dla freelancerów – poznaj kierunki rozwoju w pracy zdalnej

Wraz z początkiem miesiąca przygotowaliśmy dla was listę 8 unikalnych, nowych kursów dla freelancerów. Poświęcone są nowym technologiom i trendom w branżach popularnych w pracy zdalnej.

Dzięki każdemu z tych e-learningów poznasz kierunki, w jakich rozwija się programowanie, projektowanie i copywriting. A może kurs online zainspiruje cię do rozszerzenia zakresu twoich usług i intensywnej nauki nowych umiejętności?

 

Nowe kursy online dla programistów i IT

Tworzenie usług w chmurze w Java za pomocą frameworku Spring
Język: angielski
Start: 1 kwietnia
Ten kurs online dla programistów koncentruje się na tworzenie usług i serwisów za pomocą technik programowania obiektowego, języka Java z frameworkiem Spring oraz platform przetwarzających dane w chmurze, takich jak Amazon Web Service. Kurs koncentruje się nie tylko na zagadnieniach związanych z projektowaniem i programowaniem usług, ale również ich bezpieczeństwem i efektywnością przetwarzania danych.
KLIK

Bezpieczeństwo i prywatność w Big Data
Język: angielski
Start: 15 kwietnia
Ten kurs koncentruje się na prywatności i zapewnienia bezpieczeństwa w środowiskach big data. Dowiesz się, jakie są metodologie zabezpieczania prywatności, jakie są procedury ochrony danych i jakie techniki warto zastosować w swoich projektach big data.
KLIK

Analiza danych nieuporządkowanych (data science) bez kodowania
Język: angielski
Start: 22 kwietnia 
Jeśli masz już pewną wiedzę o Data science, ten kurs pomoże ci ją poszerzyć. W ramach kursu będziesz wykorzystywać metody analityki predykcyjnej bez użycia kodowania. Metody uczenia maszynowego zostaną zaprezentowane za pomocą platformy KNIME – dzięki nim odkryjesz wzory i zależności między danymi oraz nauczysz się, jak przewidywać przyszłe trendy.
KLIK

 

Nowe kursy na platformach e-learningowych dla projektantów UI i UX

Zarządzanie innowacjami: tworzenie prototypów
Język: angielski
Start: 22 kwietnia
Na pewno słyszysz czasem, jakie fundusze inwestują duże firmy i przedsiębiorstwa, aby tworzyć produkty i usługi, które mają przyciągać nowych klientów i zwiększać konkurencyjność. Prototypy pozwalają na przetestowanie pomysłów na wczesnych etapach pracy i umożliwiają zebranie cennego feedbacku.
W tym kursie dowiesz się, jak tworzyć różne rodzaje prototypów i jak zaprezentować je innym.
KLIK

Wprowadzanie przełomowych technologii
Język: angielski
Start: 16 kwietnia
Jak to się dzieje, że mimo olbrzymich nakładów instytucji rządowych, naukowych i badawczych tylko ułamek nowych rozwiązań, nad którymi pracują, opuszcza laboratoria? Powodem najczęściej jest niska konkurencyjność i trudność ze znalezieniem rynku, który byłyby nimi zainteresowany. Ten kurs pokaże ci, jak unikać tych błędów i jak połączyć funkcje nowej usługi lub technologii z potrzebami rynku, aby stworzyć działający biznes.
KLIK

 

Nowe kursy online dla copywriterów i fotografów

Algorytmy newsów: wpływ automatyzacji i sztucznej inteligencji na dziennikarstwo
Język: angielski
Start: dowolny
W lutym tego roku instytut Knight Center od Journalism in the America przeprowadził kurs poświęcony wpływowi algorytmów, automatyzacji i sztucznej inteligencji na dziennikarstwo. Teraz materiały z tego kursu są dostępne na platformie JournalismCourses.

Jak dziennikarze wykorzystują algorytmy w swojej pracy i przygotowaniu tekstów? Na czym polega automatyzacja w tworzeniu treści? Jak możesz wykorzystać techniki stosowane przez Google i Facebook w swojej pracy? Te i inne zagadnienia są przedmiotem kursu dla copywriterów.
KLIK

Dziennikarstwo wizualne: patrzenie na innych w dobie selfie
Język: angielski
Start: 4 marca
Jaki sens ma robienie zdjęć w erze cyfrowej? Codziennie w mediach społecznych oglądamy setki zdjęć, które zwykle przedstawiają bardzo starannie opracowane wizje życia w stylu „glamorous”, które niewiele mają wspólnego z rzeczywistością.
Jak odwrócić obiektyw i przejść z trybu „selfie” na „fotografia”? Jak opowiadać historie innych?
KLIK 

 

E-learning dla freelancerów

Wprowadzenie do księgowości i finansów korporacji
Język: angielski
Start: 22 kwietnia
Podstawy księgowości i prowadzenia finansów przydają się każdemu freelancerowi, który sam planuje swój budżet i nadzoruje inwestycje. W tym kursie poznasz niezbędne podstawy księgowości i rachunkowości. Dzięki temu kursowi zrozumiesz między innymi, czym jest wartość czasu, na czym polega inwestowanie oraz co to jest wartość bieżąca netto.
KLIK

 

Nowe e-kursy online dla freelancerów

Każdy freelancer chce być na bieżąco z nowymi technologiami i trendami w swojej branży. Rynek pracy zdalnej zmienia się wraz z pojawieniem się oryginalnych rozwiązań, rewolucyjnych produktów i rosnącym znaczeniem nowych technologii, takich jak big data czy sztuczna inteligencja.

Zmiany nie dotyczą tylko programowania lub IT, choć to właśnie te branże zmieniają się najszybciej i ulegają najmocniejszym wpływom nowych technologii. Zmiany dotykają również innych branż pracy zdalnej, takich jak grafika i copywriting.

Platformy e-learningowym i kursy online dla freelancerów dają możliwość zapoznania się z tematami i zyskania podstawowej wiedzy o nowych technologiach i rozwiązaniach, które mogą zmienić twoją pracę lub… stać się twoją nową specjalizacją. Z jakiego kursu skorzystasz?