Jakie aplikacje ułatwiają zasypianie freelancerom

Bezsenność freelancera, czyli jak zasnąć ze smartfonem?

 

Bezsenność, trudności z zasypianiem czy niespokojny i przerywany sen to problemy, które dotyczą coraz większej grupy ludzi.

Na problemy ze snem składa się wiele czynników – od trybu życia do… ilości czasu, jaki wieczorem spędzamy przed monitorem.
Za jednego z głównych sprawców „epidemii bezsenności” uznaje się smartfony i inne urządzenia mobilne. Błękitne światło emitowane przez ich wyświetlacze zaburza wydzielanie melatoniny – hormonu odpowiedzialnego za utrzymanie rytmu dobowego i jakość snu (więcej na ten temat możecie przeczytać TU).

Paradoksalnie, smartfony mogą pomóc pokonać bezsenność i rozwinąć zdrowe nawyki związane z zasypianiem. Wybraliśmy dla was dziewięć aplikacji, dzięki którym dowiecie się, ile i kiedy śpicie, jak poprawić jakość snu oraz powrócić do zdrowych nawyków zasypiania.

 

Aplikacje mobilne dzięki którym śpi się lepiej
Aplikacje ułatwiające zasypianie dla freelancerów

Dźwięki ułatwiające zasypianie – aplikacje mobilne na sen

Nature Sound
Android
Nature Sound to zbiór uspokajających naturalnych odgłosów – od miejskiego szumu do odgłosu fal rozbijających się o morski brzeg. Wybrany dźwięk możesz także ustawić jako swój budzik.

 

Pzizz
Android
iOS
Aplikacja zawiera playlisty złożone z relaksujących odgłosów, dzięki którym zaśniesz szybciej, oraz alarmów, dzięki którym obudzisz się bez stresu. Jej największą zaletą jest to, że za każdym razem generuje inny rodzaj dźwięków, więc nie osłuchasz się z nimi na tyle, aby zacząć je ignorować.

 

Sleepmaker Rain
Android
iOS
Jeśli ze wszystkich dźwięków i odgłosów natury lubisz szum deszczu, ta aplikacja jest dla ciebie. Zawiera tylko dźwięk padającego deszczu w różnych intensywnościach i „wzorach”. To prawdziwe nagrania deszczu, a nie odgłos wygenerowany w studio.

 

Cykle snu – aplikacje mobilne na sen

Sleep as Android
Android
Aplikacja śledzi twoje nawyki i cykle snu oraz ocenia jego jakość. Możesz także nagrać to, co mówisz przez sen oraz sprawdzić, kiedy i jak bardzo chrapiesz. Aplikacja posiada wbudowany zestaw uspokajających dźwięków, które ułatwią zasypianie.

 

SleepBot
Android
iOS
Ta aplikacja śledzi twoją aktywność w czasie snu, aby obudzić cię we właściwym momencie we wskazanym przez ciebie przedziale czasu. Informuje także, ile snu brakuje do jego optymalnej ilości. Dzięki gromadzonym danym możesz wyrobić w sobie dobre nawyki chodzenia spać.

 

Sleep Cycle
Android
iOS
Aplikacja dzięki łatwym do odczytania grafom pozwala lepiej poznać swoje cykle snu. Kiedy śpisz, Sleep Cycle leży pod twoją poduszką i… zbiera dane. Aplikacja używa tych informacji, aby obudzić cię w takim momencie, w którym będziesz czuł się najbardziej wypoczęty. Aplikacja sprawdza się także do mierzenia i ustawiania budzików na krótkie drzemki w ciągu dnia: 20-minutowe power naps, drzemki regenerujące (45 minut) oraz pełen 90-minutowy cykl snu.

 

Sleep Time +
Android
iOS
Ta aplikacja oferuje pełną analizę twoich cyklów snu w postaci kolorowych grafik i statystyk. Możesz także używać jej jako budzika. Wystarczy jeden gest, a aplikacja obudzi cię, kiedy będziesz najbardziej wyspany.

 

Higiena snu – aplikacje mobilne na sen

Go to Bed
iOS
Jaki jest najlepszy sposób, aby się wyspać? Iść wcześniej spać. Go to Bed to aplikacja iOS, która przypomina, że czas położyć się spać. Wybierasz porę, o której chciałbyś iść spać, a na pół godziny przed oznaczonym momentem aplikacja przypomni ci o tym alarmem, dając czas na dokończenie wszystkich spraw.

 

Yoga for Insomnia
Android
iOS
Łagodne ćwiczenia rozciągające i relaksujące to dobry sposób na to, aby przygotować się do snu. Aplikacja podpowiada, jakie asany będą najlepsze na wieczorny relaks – zawiera wskazówki, jak wykonać daną pozycję. Możesz wybrać poziom trudności ćwiczeń.

 

A jak wy radzicie sobie z problemami ze snem? Napiszcie nam w komentarzach o swoich sposobach!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz