Freelancerka korzystająca z poczty elektronicznej

Poczta elektroniczna na zawsze zrewolucjonizowała sposób komunikacji. To dzięki niej możemy szybko przesyłać i odbierać wiadomości i załączniki z niemal każdego miejsca na świecie.

Nie ulega wątpliwości, że najbardziej znaną pocztą jest Gmail od Google. Niemniej jednak ze względu na swoją popularność coraz trudniej stworzyć na niej atrakcyjne konto, a dodatkowo coraz więcej osób przykuwa uwagę do swojej prywatności. Jeśli zależy Ci na prywatności w sieci i starasz się nie zostawiać “cyfrowych śladów”, możesz rozważać inną pocztę.

Jaką darmową pocztę bez reklam i spamu wybrać zamiast Gmaila? Oto nasze propozycje.

Proton Mail – bezpieczeństwo i prywatność

Proton Mail to darmowa poczta elektroniczna i najlepsza alternatywa dla Gmail, dzięki której nie doświadczymy niebezpiecznego spamu czy irytujących reklam. Pozwala na przesyłanie 150 wiadomości dzienne i załączników do 20 MB, choć sama pojemność skrzynki wynosi niewiele, bo 0,5 GB. 

Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którym zależy na bezpieczeństwie i prywatności swojej poczty. Proton Mail pozwala na uwierzytelnianie cyfrowych podpisów oraz automatycznie szyfruje wiadomości przesyłane między użytkownikami. Z kolei w wiadomościach przesyłanych do odbiorców innej poczty wykorzystuje szyfrowanie PGP, które rozszyfrowuje e-maile za pomocą specjalnych jednorazowych haseł. 

Tutanota – bezpieczeństwo i weryfikacja dwuetapowa

Tutanota to kolejna bezpłatna poczta elektroniczna bez spamu i reklam w wiadomościach i na interfejsie. Jest niezwykle prosta i intuicyjna w obsłudze, a przy tym wyjątkowo bezpieczna.

Posiada wbudowane funkcje szyfrowania end-to-end oraz 2FA, czyli weryfikację dwuskładnikową, dzięki czemu osoby niepożądane nie przechwycą i nie odczytają naszych wiadomości, załączników, kalendarza czy kontaktów, a wszelkie dane przechowywane są w ściśle zabezpieczonych serwerach. Co więcej, Tutanota udostępnia 1 GB pojemności skrzynki, a aby móc z niej korzystać nie trzeba poddawać żadnych danych osobowych czy numerów telefonów.

Zoho Mail – szyfrowanie i pojemność

Zoho Mail to bezpłatna poczta elektroniczna, która już teraz stanowi silnego konkurenta dla Gmail. Jest to nie tylko poczta wolna od spamu i reklam, ale przede wszystkim stawiająca na wysokie bezpiecznego danych i prywatność swoich użytkowników.

Szyfruje wiadomości w stanie spoczynku (wysłane oraz odebrane), a także w trakcie ich przesyłania, dzięki czemu daje gwarancję, że nie wpadną one w niepowołane ręce. Zoho Mail w ramach darmowego konta pozwala założyć aż 5 skrzynek, z których każda ma pojemność 5 GB oraz  przesyłać wiadomości o maksymalnej wadze 25 MB.

INT.PL – polska poczta bez reklam

INT.PL to stosunkowo młoda poczta elektroniczna bez uciążliwych reklam i spamu stworzona przez serwis Interia. Oferuje bardzo prosty interfejs, jest intuicyjna w obsłudze oraz posiada standardowy zestaw funkcji typowych dla poczty. Posiada wersję dla przeglądarek internetowych oraz wersję mobilną dostępną na Android i iOS. Udostępnia nielimitowaną przestrzeń skrzynki oraz pozwala na przesyłanie i odbiór wiadomości z załącznikami do 100 MB.

OnMail – prędkość i duże załączniki

OnMail to darmowa alternatywa dla Gmaila, która udostępnia skrzynkę o pojemności 10 GB oraz umożliwia przesyłanie załączników do 100 MB. Jej podstawową zaletą jest brak spamu i reklam dostarczanych w wiadomości czy wyświetlanych na interfejsie poczty oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony prywatności użytkowników.

OnMail pozwala na selekcję wiadomości przychodzących, dzięki czemu możemy otrzymywać tylko te, które pochodzą od wcześniej zaakceptowanych przez nas kontaktów. Umożliwia także definiowanie, edytowanie, dodawanie i usuwanie zakładek, w których będą zapisywane wiadomości jedynie od określonych grup kontaktów np. rodziny czy współpracowników.