Freelancerka korzystająca z poczty elektronicznej

Poczta elektroniczna na zawsze zrewolucjonizowała sposób komunikacji. To dzięki niej możemy szybko przesyłać i odbierać wiadomości i załączniki z niemal każdego miejsca na świecie. Nie ulega wątpliwości, że najbardziej znaną pocztą jest Gmail od Google. Niemniej jednak ze względu na swoją popularność coraz trudniej stworzyć na niej atrakcyjne konto, a dodatkowo coraz więcej osób przykuwa uwagę do swojej prywatności. Jaką darmową pocztę bez reklam i spamu wybrać zamiast Gmaila? Oto nasze propozycje.

Proton Mail 

Proton Mail to darmowa poczta elektroniczna i najlepsza alternatywa dla Gmail, dzięki której nie doświadczymy niebezpiecznego spamu czy irytujących reklam. Pozwala na przesyłanie 150 wiadomości dzienne i załączników do 20 MB, choć sama pojemność skrzynki wynosi niewiele, bo 0,5 GB.  Niemniej jednak jest to idealne rozwiązanie dla tych, którym zależy na bezpieczeństwie i prywatności swojej poczty. Proton Mail pozwala na uwierzytelnianie cyfrowych podpisów oraz automatycznie szyfruje wiadomości przesyłane między użytkownikami. Z kolei w wiadomościach przesyłanych do odbiorców innej poczty wykorzystuje szyfrowanie PGP, które rozszyfrowuje e-maile za pomocą specjalnych jednorazowych haseł. 

Tutanota 

Tutanota to kolejna bezpłatna poczta elektroniczna bez spamu i reklam w wiadomościach i na interfejsie. Jest niezwykle prosta i intuicyjna w obsłudze, a przy tym wyjątkowo bezpieczna. Posiada wbudowane funkcje szyfrowania end-to-end oraz 2FA, czyli weryfikację dwuskładnikową, dzięki czemu osoby niepożądane nie przechwycą i nie odczytają naszych wiadomości, załączników, kalendarza czy kontaktów, a wszelkie dane przechowywane są w ściśle zabezpieczonych serwerach. Co więcej, Tutanota udostępnia 1 GB pojemności skrzynki, a aby móc z niej korzystać nie trzeba poddawać żadnych danych osobowych czy numerów telefonów.

Zoho Mail

Zoho Mail to bezpłatna poczta elektroniczna, która już teraz stanowi silnego konkurenta dla Gmail. Jest to nie tylko poczta wolna od spamu i reklam, ale przede wszystkim stawiająca na wysokie bezpiecznego danych i prywatność swoich użytkowników. Szyfruje wiadomości w stanie spoczynku (wysłane oraz odebrane), a także w trakcie ich przesyłania, dzięki czemu daje gwarancję, że nie wpadną one w niepowołane ręce. Zoho Mail w ramach darmowego konta pozwala założyć aż 5 skrzynek, z których każda ma pojemność 5 GB oraz  przesyłać wiadomości o maksymalnej wadze 25 MB.

INT.PL

INT.PL to stosunkowo młoda poczta elektroniczna bez uciążliwych reklam i spamu stworzona przez serwis Interia. Oferuje bardzo prosty interfejs, jest intuicyjna w obsłudze oraz posiada standardowy zestaw funkcji typowych dla poczty. Posiada wersję dla przeglądarek internetowych oraz wersję mobilną dostępną na Android i iOS. Udostępnia nielimitowaną przestrzeń skrzynki oraz pozwala na przesyłanie i odbiór wiadomości z załącznikami do 100 MB.

OnMail

OnMail to darmowa alternatywa dla Gmaila, która udostępnia skrzynkę o pojemności 10 GB oraz umożliwia przesyłanie załączników do 100 MB. Jej podstawową zaletą jest brak spamu i reklam dostarczanych w wiadomości czy wyświetlanych na interfejsie poczty oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony prywatności użytkowników. OnMail pozwala na selekcję wiadomości przychodzących, dzięki czemu możemy otrzymywać tylko te, które pochodzą od wcześniej zaakceptowanych przez nas kontaktów. Umożliwia także definiowanie, edytowanie, dodawanie i usuwanie zakładek, w których będą zapisywane wiadomości jedynie od określonych grup kontaktów np. rodziny czy współpracowników.