e-booki projektowanie graficzne, Photoshop, Illustrator

4 darmowe e-booki dla grafików

Jako freelancer na pewno zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest uczenie się nowych rzeczy i podnoszenie kwalifikacji. Dotyczy to zarówno mobilnych specjalistów z dużym stażem, jak i tych, którzy stawiają pierwsze kroki w projektowaniu.

W nauce projektowania nic nie zastąpi samodzielnej praktyki z wybranym programem do grafiki rastrowej lub wektorowej. Często metoda prób i błędów to najlepszy sposób, aby osiągnąć techniczną biegłość w obsłudze Photoshopa lub Illustratora. Pomocne są także tutoriale umieszczane w sieci przez bardziej zaawansowanych grafików.

Jeśli umiejętności techniczne chcesz wzbogacić o szczyptę teorii i poznać zasady tworzenia udanych projektów, warto sięgnąć także po literaturę specjalistyczną. Uzupełnić ją możesz darmowymi e-bookami dla grafików, które zwykle koncentrują się na jednym wąskim zagadnieniu, szczególnie jeśli chodzi o ostatnie trendy w projektowaniu, np. grafiki i ikony „flat”.

e-booki projektowanie graficzne, Photoshop, Illustrator
Darmowe e-booki dla grafików

 

Darmowe ebooki dla grafików – lista

Logo
Chcesz wybić się poza poziom logo oferowanych w konkursach? Ten ebook przedstawi i trochę teorii projektowania, i kilka zasad, których warto się trzymać, aby projektować zapadające w pamięć logo – od koloru do proporcji.
Źródło

 

Flat Design – Elegant Web UI
Proste kształty? Rezygnacja z gradientów i cieniowań? Ograniczenie kolorów? Jeśli flat design wydaje ci się pełen mało twórczych ograniczeń, skorzystaj z tego ebooka. To dobre źródło rad i wskazówek, jak operować paletą kolorów, kontrastem i teksturą. Autorzy wyjaśniają również, jak flat design zmienia projektowanie i dlaczego warto wiedzieć, jak z niego korzystać.
Źródło

 

Doskonały Design – Vignelli Canon
Teoria projektowania jest dla ciebie czarną magią? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną, aby tworzyć lepsze projekty? Z tego ebooka dowiesz się, dlaczego w projektowaniu konsekwencja i adekwatność ma znaczenie i co sprawia, że nie każdy minimalistyczny projekt jest elegancki.
Źródło

 

Drukowalny manual CS6
Ten przewodnik po CS6 możesz wydrukować i używać jak zwyczajnej książki. Zawiera omówienie programów InDesign, Photoshop, Illustrator i Acrobat. Uwaga – to nie jest podręcznik dla początkujących, ale dobrze opracowany przewodnik po nowych funkcjach i dodatkach CS6.
Źródło

 

Zobacz również: https://opracyzdalnej.pl/7-prostych-serwisow-do-tworzenia-logo-bez-specjalnych-umiejetnosci/

Podsumowanie – e-booki dla grafików

Aby stać się dobrym projektantem graficznym, warto uzupełnić samodzielne ćwiczenia z programami także wiedzą na temat tworzenia udanych projektów.
Doświadczeni graficy doceniają zapewne przewagę, jaką daje śledzenie trendów w projektowaniu i podnoszenie umiejętności tak, aby dopasować się do zmieniających się potrzeb klientów.
Chociaż zasady projektowania zmieniają się wolno, niemal co roku obserwujemy zmiany w estetyce i stylu tworzonych prac. Jeśli zatem nie chcesz kupować opasłych podręczników, które mogą się szybko zdezaktualizować, wypróbuj korzystanie z e-booków!

A może wy znacie inne darmowe i legalne e-książki dla grafików? Podzielcie się tym z nami w komentarzach!

Zapisz

Zapisz