Gdzie uczyć się programowania za darmo?

PHP, JS, CSS –12 darmowych źródeł wiedzy dla IT

 

Uczysz się programowania? A może jesteś zaawansowanym web developerem lub web masterem? Prezentujemy listę 12 stron www, na których znajdziesz kurs PHP, praktyczne rady i wskazówki o programowaniu w JavaScript oraz używaniu stylów CSS.

Gdzie uczyć się programowania za darmo?
Darmowe źródła do nauki programowania – PHP, JavaScript, CSS, HTML

Jeśli dopiero zaczynasz naukę kodowania, skorzystaj z testów sprawdzających twoją wiedzę!
W naszym zestawieniu nie zabrakło miejsca dla szablonów stron w HTML, templatek e-commerce oraz szablonów WordPress. Nie zapomnieliśmy także o typografii dla projektantów stron www.

 

PHP The Right Way
Teoretycznie PHP jest językiem łatwym do opanowania. Oznacza również, że łatwo popełnić błąd, który może zaszkodzić i wyglądowi, i bezpieczeństwu twojej witryny. Ta strona to źródło wiedzy o najlepszych praktykach i rozwiązaniach dla PHP.

Źródło

 

JS Tips
To zestaw rad o programowaniu w JavaScript. Znajdziesz tu wskazówki dotyczące składni, efektywnego kodowania, wyglądu i używania frameworków, np. Angular. Warto dodać do zakładek i regularnie przeglądać.

Źródło

 

CSS Purge
To również biblioteka, ale nie JavaScript, ale referencji, artykułów i statystyk dotyczących CSS. To dobre źródło informacji, kiedy nie wiesz, jakich narzędzi, frameworków i metodologii organizacji kodu wybrać do swojego projektu CSS.

Źródło

 

CSS Specificy
Jeśli nie jesteś pewny, jak działa CSS Specificy, ten cykl obrazków wyjaśni ci to w prosty i przystępny sposób.

Źródło

 

Maintanable CSS
Jeśli chcesz tworzyć nowe dodatki i nie przejmować się wcześniejszymi „nadgorliwymi” stylami CSS, które mogą stwarzać problemy, Maintanable CSS to coś dla ciebie. Nie jest to plik z ustawieniami do ściągnięcia, ale raczej zbiór zasad, przewodników i konwencji dotyczących tego, jak napisać CSS i zarządzać wcześniejszymi wersjami kodu.

Źródło

 

Sit the Test
A może dopiero uczysz się programowania? Ta strona pozwoli ci jednocześnie ocenić i poszerzyć swoją wiedzę w takich dziedzinach, jak projektowanie w JavaScript, HTML5 czy CSS3. Losujesz pytanie i masz określony czas na udzielnie odpowiedzi. Jak dobry jesteś?

Źródło

 

Template Stash
Zestaw starannie wybranych templatek, w którym znajdziesz szeroką gamę szablonów i motywów w HTML5, WordPress, Ghots, Bootstrap oraz templatek e-Commerce.

Źródło

 

Landing Folio
Szukasz pomysłu na landing page? Na tej stronie znajdziesz różne przykłady i projekty landing pages, które dodatkowo możesz łatwo i szybko przejrzeć dzięki liście ułożonej według kategorii. Warte zapamiętania.

Źródło

 

TypeTerms
Font czy czcionka? Kerning czy rozświetlenie? Jeśli terminy typograficzne przyprawiają cię o zawrót głowy, dzięki tej stronie szybko nauczysz się na czym polegają różnice.

Źródło

 

New Web Typography
Zasady klasycznej typografii nie do końca dopowiadają wyzwaniom, jakie stawia projektowanie stron www. Ta strona ma postać otwartego eseju na temat typografii o tym, jak czytamy w internecie. To także garść rozwiązań, które ułatwiają projektowanie czytelnych i przyjaznych stron www.

Źródło

 

GEL Typography
W projektowaniu dobrej typografii zawsze warto podglądać rozwiązania najlepszych. Jeśli podoba ci się przejrzysta, przyjazna typografia stron BBC, tu znajdziesz poradnik, jakie wielkości i proporcje fontu i interlinii zastosować, aby osiągnąć podobne rezultaty.

Źródło

 

MIND Patterns
Ten poradnik ebay pokazuje, jak tworzyć strony e-commerce odpowiednie także dla osób o słabszym wzroku. Zawiera zasady tworzenia HTML, używania etykiet ARIA i tworzenia stylów CSS przyjaznych dla osób niepełnosprawnych.

Źródło

 

A może wy znacie podobne strony z radami i wskazówkami? Napiszcie nam w komentarzach, gdzie zaglądacie w poszukiwaniu wiedzy i inspiracji!

Zapisz

Zapisz

Zapisz